krzysiek5314

sadzarki karuzelowe

Polecane posty

witam co sadzicie o sadzarkach karuzelowych,jeśli ktoś posiada niech napisze jakie są ich wady i zalety.ostatnia oglądałem taką za 14tys na allegro nowa od rzemieślnika wygląda całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

szybkość i precyzja sadzenia przemawia ze 3 ha spokojnie zasadzi za dzien mowa o 4 sekcjach lecz są i wady takie jak płytkość sadzenia i na polach z dodatkiem piachu nie obsypuje dobrze sadzonek co powoduje szysze wysychanie sadzonki jeśli nie sadzisz dużo to odradzam ci pchanie sie w taki zakup za tyle kasy zeby się wzróciła to mósisz przynajmniej ze 20 ha sdzić kapusy bo innych roslin umni ona obrabia ponad 30 ha z sezonem wiosennym na 3 gospodarkach z mojej strony to tyle

Edytowano przez piwex16

Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w roku by sadziła z 8ha.kalafior,kapusta,brokuł, ziemia 1 i 2 klasa lecz pola mam same z góry i pod gore,najbardziej się obawiam żeby nie trzeba za nią chodzić,wiadomo czasem można poprawi jak by nie zakryła albo przysypała roślinę, rozważałem również sadzarkę chwytakowa bo podobno precyzja większa ale wolniej się jedzie tak jak zwykła, dzięki piwex16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy, czy używając owej sadzarki rozsada musi być z multiplatów, czy może być rwana? Wiadomo, rwana nie ma okrytego systemu korzeniowego podczas sadzenia i czy to sadzarce nie przeszkadza? Czy roślina nie obraca się jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

jeszcze jedno @wojno33 dobrze ze przypomniałeś sadzonka musi myć perfekcyjnie przygotowana i tylko z multiplatów nie może być ani za ciężka ani za lekka bo albo za głęboko wpadnie albo za płytko lub w ogóle nie poleci ja od trzech lat kupuję sadzonki z firmy krason ale oni się cenią i ciężko u nich o miejsce ale jak przywiozą rosade to jest perfekto!


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Karuzelówka'' to fajna sprawa, bo moim zdaniem dobrze sie nią sadzi, jest wygodna w obsłudze przez sadzących. Tylko właśnie jest ten problem z rozsadą... Piwex16 byłem kiedys u krasonia z wycieczka, nie ma co, naprawdę dobrą rozsadę produkują:) Możesz mi powiedzieć co od nich kupujesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

witam panowie a jaka jest cena sadzarki 4 karuzelowej chce nia sadzic seler pomidory papryke.krason dobrze produkuje ma wolne terminy.dowozi do nas pomidory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

@wojno33 ja też byłem u nich dwa lata temu a kupuję kapustę z tego co mi wiadomo to już wolnych terminów nie ma jak chciałem domówić ale zawsze ktoś może zrezygnować a też jest taki askpekt sadzarki karuzelowej ze pole musi być równe nie moze mieć górek najlepiej żeby było po aktywnym agregacie

@waldemaros sprawdź na allegro


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

acha czyli najlepiej uprawiac aktywnym agregatem.piwex16 a w twoich stronach nie ma ktos do sprzedania czy lepiej urzywana omijac?z jakiego jestes regionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, wiem, oni są zwaleni chyba nawet w grudniu ciężko coś zamówić ze wczesnych odmian. A czy cieżko sadzi się, o ile jest to wykonalne, zwykłą sadzarką rozsadę z multiplatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Badylarz możesz mi troszkę opowiedzieć o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Karuzelówka fajna sprawa, no ale trzeba za nią kilka złotych dać... Agregat aktywny Bardzo dobrze uprawia glebe, szczególne ciężką, bo na piaszczystych to chyba nie za bardzo opłaca się go zakupić, ale moge sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

http://moto.allegro.pl/sadzarka-do-truskawek-chwytakowa-i3076905635.html

 

Mam taką daliśmy za nią 2 lata temu ponad 4 tysiące bo już praktycznie w pełnej opcji była kupiona i spisuje się doskonale. Wysadzisz nią rozsadę rwaną jak i z paletek, czasami rozsada była drobna przez co karuzelą miałbyś problem ją wsadzić, z tą sadzarką takich problemów nie ma. Dodatkowo praktycznie nie wymaga aby za nią chodzić o coś poprawiać a znajomi u mnie mają 4 rzędowe karuzele i czasem jest tak, że 2 osoby muszą za nimi chodzić i poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak z awaryjnością tych sadzarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

wszystko pięknie i ładnie ale jest pewne ale czy ta sadzarkę co podałeś da się ustawić co ile ma sadzić czy nie ? zwykła sadzarka niema różnicy czy sadzisz rwana czy z tacek jest tylko oszczędność czasu bo do gdy rwiesz to musisz ze 2 h rwać a z tackami na 2 przyczepy załadujesz za 15 min i jedziesz sadzić .


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

piwex masz racje co do dokladnosci jakos nie chce mi sie wierzyc zeby chwytakowa byla dokladna a co do papryki i pomidora i selera to ta dokladnosc jest wskazana.rwac trzeba dlugo a paletki to sie tylko laduje i znich sie wyrywa prosto do kielichow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

No ale chwytakową wsadzisz zarówno rwaną jak i z paletek. My rozsadę robimy tylko z paletek, kapusty sadzimy nią 5ha rocznie. Sadzarka sadzi dokładnie na określoną gęstość, w zależności od tego ile chwytaków zamontuje się na podajniku. Najgęściej można sadzić co 12cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I teraz właśnie mam dylemat... Chwytakowa mi się spodobała z racji tego, że można sadzić rozsadę rwaną. Jest może ktoś z moich okolić posiadający taką sadzarkę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymon21137
      Witam
      Mam mały problem ponieważ chciałbym kupić zgrabiarke karuzelową ale nie wiem jak spisuje się taka na nierównych łąkach. Proszę o pomoc !!!!
    • Przez luki9939393
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych moim tematem! Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które używają lub mieli styczność z sadzarką kubeczkową Agro-San lub bardzo podobną innego producenta. Podaje link do aukcji z Allegro:
      http://allegro.pl/sadzarka-rozsady-kubeczkowa-multiplaty-kostki-new-i5687384036.html  
      Chciałbym nią sadzić kapustę orac kukurydzę z multipłatów stożkowych. Jeśli miał ktoś styczność to proszę się wypowiedzieć na temat swoich spostrzeżeń.
       
    • Przez kuba51661
      Jeżeli ktoś miał styczność, proszę o opinie
    • Przez INZADI
      Dzień Dobry!
      Jestem studentem i moją pracą inżynierską jest konstrukcja sadzarki do ziemniaków, na wzór swojej pracy przyjąłem sadzarkę jednorzędową taśmowo-czerpakową np firmy BOMET. Czy ktoś ma może z państwa taką sadzarkę i posiada książkę INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA I OBSŁUGI KATALOG CZĘŚCI ZAMIENNYCH, lub ktoś posiada taką sadzareczkę i podzieli się informacjami? Z góry dziękuję za każdy komentarz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj