Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam posiadam stara dziurawą chlodnice miedziano i słyszałem ze miedz jest teraz w cenie i chciałbym ja sprzedac na złom . cala chlodnice gdy bym sprzedal to duzo nie zarobie.Slyszalem ze trzeba ja rozkrecic i wyjadz sama miedz a wiec tkwi tu problem nigdy tego nie robilem i chcial bym sie spytac jak ja rozkrecic gdzie sie znajduje miedz i jak ja wyjac :D ?? tzn wiem ze ta siatka jest miedziana ale jak ja wyjac ??

Wiadomość z agroFakt.pl

pooch    58

Tylko musisz mieć pewność, że jest miedziana :) a nie np miedziowana :)

januszm1    3

Kolego-wez jakikolwiek magnes,oby byl w miare silny i on ci pokaze co jest ze stali a co z miedzi.Apropo-magnes tez nie przyklei sie do aluminium i mosiadzu. Prosta i skuteczna metoda. A jak masz czas i checi to wtedy mozesz rozbierac i sortowac co chcesz,aby bylo co... :D

pooch    58

miedziana a miedziowana czym sie różni :D ?

miedziana jest z miedzi :) miedziowana to jakiś tam stop pokryty warstwą miedzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez booster12
      Koledzy mam pytanko czy w 912 występuje chłodnica Oleju bo w instrukcji niby jest coś takiego jak chłodnica Oleju.
    • Przez rodolfo
      Witam
      od wczoraj pojawil mi problem, podczas talerzowania ciagnik zaczal sie grzac tj z wezyka od gory co idzie poszla para wodna - pewnie zaczela sie gotowac woda ;/. na termostacie kontrolka na koncowce zielonego pola, wode na biezaco dolewam gdyz kupilem ten ciagnik z "lekko" sfatygowana chłodnicą , tak wiec obawiam sie ze cos przegrzalem;/ (link do zdjecia chlodnicy : http://www.flickr.com/photos/35851779@N08/9273074073/ )
      Dzis rano ciagnik b ciezko odpalil. musialem troche pokrecic i bylo duzo bialego dymu. w koncu odpalil i chodzil ok, pytanie czy wymiana chlodnicy pomoze ? chlodnica ma uszkodzone zeberka, nie jest w najlepszym stanie, dotad bylo ok ale od wczoraj cos nie tak
      prosze o jakies porady sugestie
      pozdrawiam
    • Przez gaga195
      Siema, jak wiecie po uturbieniu mojego 82sa mam problemy z chłodzeniem i dzisiaj przyśnił mi się pomysł.
      Mianowicie zamiast chłodnicy oryginalnej wstawić od 1221. Tylko właśnie jest ona dużo większa? chodzi mi o szerokość wysokość bo nie wiem czy podejdą mocowania od 82sa ( na 90% nie ) ale zapytam.
      Ma ktoś może jakieś dokładne zdjęcia chłodnicy z 12? Dzięki
    • Przez _lolo_
      Witam mam problem ze swoim zetorkiem, bowiem ostatnio przy dość ciężkiej orce poczułem dziwny zapach i z pod maski wydobywała się para. po otwarciu maski okazało się że płyn jest wypychany przez korek. myślałem że coś się przycieło ale i tak już skończyłem. wróciłem do domu i problem pojawił się ponownie przy kładzeniu obornika. Moim zdaniem jest to walnięta uszczelka pod głowicą ale nie jestem pewien. POMOCY. bo nie wiem co mam rozbierać.
    • Przez Adrian1232
      Witam, poszukuje chłodnicy do Rekorda, ale to nie takie proste, bo w pierwszym lepszym składziku można chłodnice dostać. Problem w tym, że ta chłodnica ma za gesto kanaliki i po dosłownie 3-5h młócenia skacze temperatura no i niestety trzeba ją oczyścić co jest uciążliwe jeśli młóci się duże pole. Proszę o pomoc w znalezieniu takowej chłodnicy, albo jak ktoś ma na zbyciu chłodnice do rekorda (byle oryginalna i bez przecieków ) to chętnie przygarnę za jakaś opłatą.
      PS. Moja oryginalna chłodnica oberwała z rozpędzonego wentylatora, który urwał się wraz z pompą (szpilki sie zerwały). To tak jakby kogos ciekawiło
      PS2. Łożysko na pompie było ok
      Czekam na odpowiedź.