Zaloguj się, aby obserwować  
U1224

Upadki loch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
U1224    3

WItam. Tak sie zastanawiam jak czesto zdarzy sie u was ze locha padnie przy porodzie albo bezposrednio po nim. Bo u mnie to tak wlasciwie zalezy. sa lata ze po 2 lata z rzedu nic a czasem i zdarzy sie ze w roku 2 potrafia odjechac...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam problem ze zbilansowaniem paszy bo mimo ze przed porodem daje same otreby pszenne dostaja czasami zatwardzen i nie jedzą, czasami sie nawet odwadniaja wtedy to sadoma i gomora ale jakos powoli do przodu a jedynie traca na tym prosiaki... tego roku przez wysokie temperatury w sasiedniej wiosce na dośc duzy gospodarstwie (ok. 70loch w zamknietym) padło 7 loch na wyproszeniu... wina upałów czy...? mi na szczescie udało sie przetrwac bez takich upadków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

u mnie lochy za duze wyrastaja... bo tak jakos zawsze wyjdzie ze moi zal takiej dac tylko jednej lopatki sanoskiej to dorzuce jeszce pol i wtedy sa takie raby wielkie...no sporadycznie sie zdarzy przez upal...ale w tym roku dobrze nic nie padlo...a na 40 lochach przy takich temperaturach to juz jest dobry wynik :)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak to ja bez prosiaków niskoprosnym do 2 tygodnia przed oproszeniem daje "mieszanke" w cudzysłowiu bo jest ona bez zadnych dodatków tylko same zboze a i jeszcze 1/3 to otreby i tak nienajgorzej wyglądają... ale i tak która ma w genach zapasie sie... takie beczki... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Nooo i wtedy łohoho... w zeszlym roku jak na skup zawiezlismy stara juz loche to wazyla 380 kilo...Ale ona to byla taka jakas serio od malutkiej loszki pierwiastki to strasznie wielka byla...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja dzisiaj knurka legata sprzedałem to 400kg wazył az handlaz nie wierzył własnym oczym a pozatym ze jeszcze taka spokojnota(duroc) a w porównaniu do poprzedniego WBP knurka niegdy do mnie z zebami nie skoczył ani nigdy nie wisiał na płocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Ja conajmniej raz na poltora roku knurak musze wymienic...skurczybki za ciezkie sie robia...Zawsze mamy Duroc x Pietrein (czy jak sie to tam pisze) tez spokojniutkie :)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a to ten mój biały był jurny kawaler (nawet sie zastanawiałem czy przez jego zapachy mi blondyny nie powtarzaja :P )  ...a propos przypomiała sie mi pewna historia kiedys przyjechali do mnie po swinie Morlinki jeszcze jelczem i podjechali pod chlew ja otwieram dzwiczki na "ładownię' to az sie przestraszyłem.... 2 maciory... miały nie miej niz 500kilo !!! jak opowiadał kierowca to wsadzali 9wkładali je turem 330i za pierwszym razem sie nie udało to musieli pługi 3 skibowe z tyłu podczepić a jak podnosiła to az piała full obrotów (maciora + paleta i widlak) i tak dwa razy... początkowo balem sie zeby sie nie zwaliły zeby drugi raz ich nie wkładac ale poko... nie dały rady chodzić :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Moze jest za blisko loszek, albo sprubuj mu jadlospis zmienic. czasami pomaga...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

U mnie przez upały nie padła zadna locha. wczoraj za to padła jedna poporodzie ale z nia było cos nie tak przed porodem przestała jesc nie chciała wstawac nie mogłem jej rozgrysc co ja boli :- jak sie oprosiła to prosiaki takie kmioty miała ze szok!wiec chyba juz w prosnosci słabo żarła. oprosiła sie w czwartek w sobote po opasie dostała konwulsji temperatura jej skoczyła na ponad 40 podałem jej Cofeine i tylosyne ale w południe było juz po niej :( jezeli chodzi o upadki loch przy ich liczbie ponad 70 to w tym roku na razie 2 odpłyneły. Upały dały mi sie we znaki ale na tuczu :-


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A u nas to tak racej z naszej winy 2 tuczniki teraz niedawno poszly sie... Bo juz koncowka tuczu na glebokiej sciolce byla i sa 4 kojce po 60 szt kolo siebie no i sporo obornika w jednym miejscu bylo no i przeskoczyl taji 100 kilowy z jednego kojca do drugiego no i tyge go widzielismy. Ja tu ide zobaczyc co tam a on juz sztywny... 25 minut im wystarczylo...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

zadna stacja zywienie nie zastapi porzadnego obrzadku wtedy sie widzi w dwóch turach co sie ze swoim ztadem dzieje i mozna szybko zareagowac.

 

a moze i u Ciebie łukash zatwardzenie miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

u mnie na faktórze ostatnio wyjsciowa cena 4,60 była w Morlinach tzn spółka Animex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak jest a Ty na jaka sprzedajesz? zaraz zerkne po ile jeden tucznik wyszedł srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

ja normalnie na zywa wage ale mam wysokomiesne to dostane zawsze wieej... W ten czwartek dalo po 3,95... ale to i tak sporo za malo... :(


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Cos duzo jakos...czemu az tyle?? jak my dawalismy do Violi to tak srednio tzrba bylo ok zlotowki odjac od poubojowej i wychodzila mniej wiecej cena normalna...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ten zut był bardzo słaby najgorszy miał tylko 44 ale za to najlepszy 66% wiec srednia została tez przed tym srednia była 59%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj