Arek

Olej w skrzynie biegów, czy można mieszać

Polecane posty

Arek    218

Czy nowe ciągniki z są wrażliwe na olej w skrzyni biegów, który obsługuje hydraulikę wewnętrzną i zewnętrzną? Jak wiadomo w skrzyni znajduje się olej hydrauliczno przekładniowy np. agrol ale podpinając wywrotki czy inne maszyny wymagające hydrauliki ciągnika można trochę zmieszać olej z olejem z innego ciągnika np. typowo przekładniowy hipol. Czy taka mieszanka jest szkodliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

z tego co slyszalem to teraz oleje sa mieszalne tyle co moze sie stac to zapchany filtr ale to tylko moje spostrzezenia nie wiem jak inni uzytkownicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Czy nowe ciągniki z są wrażliwe na olej w skrzyni biegów, który obsługuje hydraulikę wewnętrzną i zewnętrzną? (...) Czy taka mieszanka jest szkodliwa?

Tak, są wrażliwe na oleje o innych parametrach niż dopuszczalne i hipolu napewno nie lubią.

 

Niektóre ciągniki (Fendt, MTZ, ...) mają oddzielny olej hydrauliki zewnętrznej, ten w skrzyni pozostaje czysty i nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

ja bym nie mieszał jeśli masz przyczepe to spuść olej z tłoków i przewodów i wtedy podłącz do ciagnika i będziesz miał taki sam a jak masz czym innym ciągać przyczepe i ją wywracać i często porzyczasz przyczepe to lepiej nie zmieniać i nie podczepiać do nowych ciągników np. mamy już lambo od 2 lat i jeszcze ani jednej przyczepy nie wywrócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W dwóch zetorach mam agrol w skrzyni więc chyba raczej nic się nie powinno stać jak podłącze te maszyny do deutza z 2000r bo chyba agrol nie jest jakimś syfiastym olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja mam DF k100, olej jaki leje do hydrauliki to Akros i zdarza się że raz MTZ wywraca a raz DF tą samą przyczepkę to faktycznie filtry się zapychają...u mnie to czuć strasznie bo widzę jak ładowacz zaczyna wolniej chodzić.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
A jaki olej masz w mtzecie?

Hydrauliczny L-46 a marka to już bez znaczenia ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Dolałem kiedyś przez pomyłkę (lub chwilowe zaćmienie umysłu) hipol do hydrauliki kombajnu Claas. Po chwili zrobiła się "bita śmietana" i powoli przestało działać wspomaganie i siłowniki. Wylałem te mieszankę i wlałem olej hydrauliczny żeby można było kosić dalej. Po roku musiałem jeszcze wymienić uszczelnienia w rozdzielaczu a z orbitrola też cieknie.

Myślę więc, że mieszanie tych olejów szkodzi (szczególnie kieszeni właściciela). Mam teraz podobny dylemat : kupiłem DF, a do tej pory używałem U 914 i C 330. Siłowniki i węże w przyczepach, pługu i innych maszynach opróżnię z resztek hipolu i mogę działać DF-em, ale żeby użyć czasem do kiprowania C330 (której na razie nie sprzedam) może wymienić jej olej na taki sam jak w hydraulice DF-a (tylko czy to nie zaszkodzi C330? ) Co o tym sądzicie ? A może jest olej, który nadawałby się do hydrauliki DF-a i do skrzyni C330 ?


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Mieszanie olejów jest absolutnie niedopuszczalne.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Mieszanie olejów jest absolutnie niedopuszczalne.

 

Absolutna racja- no chyba że chcesz sprzęgła od połówek spalić a to już będzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ok hipolu nie można mieszać a co z agrolem? To chyba olej zbliżony parametrami do arkosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ok hipolu nie można mieszać a co z agrolem? To chyba olej zbliżony parametrami do arkosa?

Jeśli spełnia wymagania producenta (jakość, lepkość, itp.) to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Znajomy nowym Same Ironem jak wywracał pożyczone przyczepy to mu półbiegi przestały działać. Owszem filtry poszły do wymiany a czy olej również wymieniał to nawet nie wiem ale wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

u mnie się nic nie dzieje bo nie wywracam moim deutzem przyczep robi to ursus 902 albo c-360 a on ma narazie tylko pług i agregat uprawowy to tylko te dwie maszyny które chodzą przy pomocy hydrauliki deutza i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Olei w skrzyni biegów nie powinnni sie mieszac! a w agrotronach zwłaszcza! do skrzyni biegów w agrotronie lejesz pół syntetyczny olej wiec jesli bedziesz go rgularnie mieszał z bełtem z ursusa to twoja skrzynia długo nie pochodzi. jak przyprowadziłem MK3 to poszedł do przyczepy HL pług i wszystko co z nim bediz echodzic nie bedzie juz wiecej podłaczane do 360(niektóre maszyny wspópracowały wczesniej z 1634) a poniewaz własniejestem przed wymiana oleju w skrzyni i nie ma teraz na niego duzo pracy przepłuka układy maszyn współpracujacych. ale jakspuszcze z niego olej zaleje skrzynie w 360 bo to jedyne co mi zostało z polskich. nie chciał bym wymineiac filtórw przed wczesnie bo to nie jest tani interes a skrzynia jest czuła


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Olei w skrzyni biegów nie powinnni sie mieszac! a w agrotronach zwłaszcza! do skrzyni biegów w agrotronie lejesz pół syntetyczny olej wiec jesli bedziesz go rgularnie mieszał z bełtem z ursusa to twoja skrzynia długo nie pochodzi. jak przyprowadziłem MK3 to poszedł do przyczepy HL pług i wszystko co z nim bediz echodzic nie bedzie juz wiecej podłaczane do 360(niektóre maszyny wspópracowały wczesniej z 1634) a poniewaz własniejestem przed wymiana oleju w skrzyni i nie ma teraz na niego duzo pracy przepłuka układy maszyn współpracujacych. ale jakspuszcze z niego olej zaleje skrzynie w 360 bo to jedyne co mi zostało z polskich. nie chciał bym wymineiac filtórw przed wczesnie bo to nie jest tani interes a skrzynia jest czuła


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja właśnie się przymierzam do zmiany oleju w skrzyni bo już wszystko co na hydraulikę to tak wolno chodzi jakby chciało a nie mogło...olej mam, filtry też teraz tylko czekam na serwis który już od paru miesięcy mówi że już jest w drodze do mnie :(


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No właśnie o to chodzi, że mam gwarancję a może się ona jeszcze kiedyś przyda więc sam nie będę zrywał żadnych plomb :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

Olik ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowal sposc olej z tlokow z przyczep i bedzie wszytsko ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A ja ze 3-4 dni temu przyprowadziłem CX-75 i teraz DF stoi umyty i czeka na przegląd, który ma przyjechać w najbliższą Sobotę tj. 08.03.2008 ;), a oleje z przyczep i belarki już pospuszczałem więc spoko ;) A Dzięki za radę.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0

U mnie jak kupiliśmy samozbierajke i podłoczyliśmy do Lampo 70 i sie zmnieszały oleje to w zime mi spomaganie cieżko chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel03    0

Ja mam DF k100, olej jaki leje do hydrauliki to Akros i zdarza się że raz MTZ wywraca a raz DF tą samą przyczepkę to faktycznie filtry się zapychają...u mnie to czuć strasznie bo widzę jak ładowacz zaczyna wolniej chodzić.

a gdzie ten Akros dostac? masz jakies namiary? bo ja potrzebuje te oleje a nie wiem gdzie dostac. pytalem ale w moich okolicach strasznie ciezko go dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj