Skocz do zawartości
skalpel97

Budowa garażu z dachem dwuspadowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
skalpel97    1

Dzięki kolego za propozycję z tunelem, ale już wcześniej postanowiłem i sobie zaplanowałem, że będzie to budynek murowany ;)

@kat181 Piszesz, że kratownica metalowa i jętki na przemian to kiepski pomysł, a co w przypadku kratownicy ,,drewnianej'' i jętek na przemian? Czy to dobry duet? Powiedzmy, że co metr raz będzie kratownica, a raz konstrukcja jętkowa. Co o tym myślicie? Stawiając samą kratownicę drewnianą co metr wyjdzie drożej, a jeśli na zmianę co metr dał bym kratownice i jętki to wyszło by trochę taniej.

Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Edytowano przez skalpel97

Darpol    16

Taka mieszanka będzie trudna technicznie do zrealizowania , a nawet niemożliwa ze względu na instalowanie krokwi i bindry na murłacie i różnicy wysokości trudnej do zgrania w tym przypadku. Ja myślę że najprostrzy dach to krokwiowy oparty na dwóch stolcach, ze słupkami i ryglami, ale potrzebny jest belk poprzeczny co 4-5m stalowy bindrowany lub żelbetowy.Dobrym rozwiązaniem ale pracochłonnym są dźwigary czy bindry ale z desek , pozwala to zachować maximum miejsca w środku .

kat181    5

@kat181 Piszesz, że kratownica metalowa i jętki na przemian to kiepski pomysł, a co w przypadku kratownicy ,,drewnianej'' i jętek na przemian?

Tak jak wcześniej pisałem, trzeba pójść do projektanta, wydaje mi się że najtaniej wyjdą jętki i nie będzie jakiś wielkich problemów żeby taką konstrukcje zastosować przy rozpiętości 9-12 metrów. Robienie jakiś mieszanych konstrukcji chyba nie przejdzie.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się