Zaloguj się, aby obserwować  
jarekvip99

Budowa garazu z dachem jednospadowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    18

Mam w planach wybudowac garaz o powierzchni okolo 200 metrow kwadratowych w ksztalcie litery L z dachem jednospadowym. szerokosc garazu to 8 metrow i stad moje pytanie czy wytrzyma dach obciazenie sniegu? sciany pustak zuzlowy gdyz nie trzeba go obrzucac na poczatku ani nic i lepiej dac calego czy np 3/4 by wystarczylo? dach pewnie drzewo co metr krokwia potem laty i blacha trapezowa. a moze mozna z czegos taniej zrobic dach? blacha raczej by zostala ale np stal zamiast drzewa i co ile by bylo trzeba zrobic? w halach stalowych robia co 4 metry minimum nawet i do 6 metrow. ale czy stal nie drozsza niz drzewo? bylem zainteresowany tez hala stalowa ale najlepiej aby zgralo sie wszystko z moimi starymi budanki i jakos wygladalo wszystko razem to musi byc buden w ksztalcie litery L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

Ja mam dwa garaże budowane z własnej roboty pustaka ustawianego wzdłuż. Garaże o wymiarach 8x6. Dach własnej roboty jednospadowy. Kozły wykonane z dwóch kątowników 4x4cm ustawione jeden nad drugim i spawane ze sobą za pomocą prętów kwadratowych (w takie trójkąty) na to łaty drewniane i eternit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Drzewo wyjdzie taniej o przynajmniej połowę niż stal. Przy 8 metrach to krokwie daj 25x10 i nic ich nie ruszy. Teściu tak ma już z 8 lat i nic się nie dzieje, ale on ma ponad 8,5 metra i krokwie dane co 115-120 cm. I dość płaski dach ma.

Przy 100cm to starczą 25x8 a ja bym dał co 90cm.takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardra8    3

Witam,

Po pierwsze wytrzymać to wytrzyma tylko wszystko zależy od przekroju tych krokwi. Lecz przy takich rozpiętościach warto pomyśleć nad dachem z kratownic. Przy budowie garażu o takiej powierzchni 200m2 i tak musisz mieć pozwolenie na budowe: czyli zdobyć warunki zabudowy, mieć projekt budowlany, kierownika budowy. Tak więc wszystko będziesz miał w projekcie. No chyba, że planujesz budowe " na dziko" lecz licz sie w razie czego z dużymi karami, lub dużymi kosztami legalizacji takiej samowoli budowlanej.

Pozdrawiam

mardra8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak nakryjesz trapezem to śnieg zjedzie jak skoczek ze skoczni i malo kiedy będzie leżał na dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

ja myslalem krokwie takie standardowe 14x7 i co metr a na srodku po dlugosci pociagnac dwuteownik 140 zeby tez sie na niej dach opieral a nie tylko na scianach i co pare metrow slup z dwuteownika lub grubej rury zeby ten dwuteownik u gory trzymal tak co 4 metry gdzies. mam tak na garazu tylko ze jest 6,5 metra szeroki i tez jednospadowy i kryty deskami i papa wiec ciezszy na pewno niz blacha i trzyma sie juz z 25 lat. a ile moga kosztowac takie formalnosci z budowa takiego garazu? to musi byc jakis kierownik budowy? nie wystarczy zwykly masjster?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie wystarczy zwykły majster, jak to ująłeś, musisz wystąpić o warunki zabudowy potem według nich architekt musi ci zrobić projekt musisz wystąpić o pozwolenie na budowę przy czym mieć jakiegoś kierownika budowy odpowiedzialnego za całość z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. I dopiero wtedy możesz zacząć inwestycję. Inaczej będzie to samowola budowlana i chyba wiesz co sie z tym wiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

kolega rolnik1973 ma racje ja mam na szopie blacho trapez. szopa jest jednospadzista o niewielkim kącie (można po nim chodzić dowoli i ciężko jest spaść z niego) i śniegu na niej nigdy nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tez nad tym myslałem i szukałem na allegro roznych materiałow i zanlazłem gotowe konstrukcje dwuspadowe jedno też są ceny są rózne .. to sa konstrukcje aluminiowe i lekkie ale wytrzymałe z rozbiórki hal .. popatrz tam jeśli to ma być araz to postawił bym to na słupach sciany albo betonowe albo blacha i taniej wyjdzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

panowie podepnę się do tematu,mam garaż 6.5x24 dach jednospadowy,o małym pochyleniu 60cm , będzie w tym roku zmieniany eternit na blachę oraz nowe drzewo [własny las], moje pytanie ,obecnie mam standardowe krokwie 14x7 ,opaski czy tam murłaty na ścianach plus dodatkowo na środku opaska 14x14 podparta słupkami umieszczonymi co 3-4metry, czy przy lżejszym dachu ,można zrezygnować z tej środkowej opaski ...morze te słupy aż tak nie przeszkadzają,lecz jak się na zimę wstawia mniejsze maszyny to byłoby wygodniej ,jak myślicie dać np krokwie 20x8 ,czy inne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam ja mam garaż 26x9 spad 50cm krokwie 17x8 co 80cm po środku podciąg 16x16cm podciąg leży na takkiej szynie do szyny mam przyspawane po 2 pręty i szyna wygięta aby brzuch miała i leży ;brzuchem do góry; Też się bałem o śnieg ale nic się nie dzieje. Żadnego śniegu nie ma a dachu bo jest zwiewany przez wiatr...Taki garaż wita jest za***ista do maszyn itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

witam, wie ktoś jaka jest teraz cena stali ?

 

zamierzamy remontować garaż- 24x10

dach jednospadowy, drzewo będę miał swoje, ale chciałbym się zorientować jak teraz stoi stal, czy ktoś już kupował jakieś szyny itp ?

 

Jak dobrze pójdzie to uda nam się zremontować cały garaż, jak nie to tylko w tym roku dach, a w następnym reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pytanie do konstrukcji gotowych z niemiec chodzi mi o to jak gesto muszą one być ... chodzi o te konstrukcje które są z rozbiórki hal .. nap przesło długosci 7,9 metra


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj