Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel1982    0

Witam wszystkich. Zainteresowany jestem kupnem prasy zmiennokomorowej. Proszę o pomoc i o poradę która jest odpowiedniejsza - New Holland 644 czy John Deere 550. Zbierał będę wszystko tzn. słoma , siano no i oczywiście kiszonka, łącznie około 1000 bel. Początkowo zainteresowany byłem prasami walcowymi ale na wielu forach internetowych zachwalane są zmiennokomorówki. Podobno mają mniejsze zapotrzebowanie mocy ciągnika. Ja początkowo będę to spinał z Belarusem (między 70 - 80 KM). Jak myślicie da radę z którąs z tych pras czy raczej bede miał kłopoty przy zwijaniu.Interesuje mnie także sterowanie w NH czy są z nim jakieś kłopoty czy raczej dużo elektryki nie sprawia problemu.Piszcie proszę wszystko co wiecie na ich temat no i oczywiście swoje porady ,może jest inna prasa bardziej odpowiednia dla mnie.Pozdrawiam.

 

 

 

 

http://www.allegro.pl/item282737915_prasa_..._deere_550.html

http://www.allegro.pl/item283597232_prasa_...olland_644.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Może i zmiennokomorówki są chwalone, ale do sianokiszonki (czy tam kiszonki) bardziej zalecane są waclowe.

Nie wiem dlaczego, ale jak mój sąsiad prasował siano swoją pasówką (sipmą) to mu się ono [siano] ślizgało po pasach i nie mógł zrobić dobrego balota ;) .

Ale jak pisałeś że będzie robić siano i kiszonkę to bym się zastanowił nad walcową lub łańcuchową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Może i zmiennokomorówki są chwalone, ale do sianokiszonki (czy tam kiszonki) bardziej zalecane są waclowe.

Nie wiem dlaczego, ale jak mój sąsiad prasował siano swoją pasówką (sipmą) to mu się ono [siano] ślizgało po pasach i nie mógł zrobić dobrego balota ;) .

Ale jak pisałeś że będzie robić siano i kiszonkę to bym się zastanowił nad walcową lub łańcuchową...

 

Chyba za bardzo nie wiesz co mówisz. Gdybym nie był użytkownikiem też bym tak napisał.

 

No kwestia prasy bo jak jakiegoś wynalazka z przed wojny weźmieszto tak bedzie robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Komory w nowych prasach sa tak skonstrulowane, ze sprasujesz praktycznie wszystko.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No Robert akurat tutaj masz wielkie doswiadczenie... ;) Mi się jakos bardziej podoba ta New Hollanda z tych dwóch...Nie myslałeś nad Claasem jakimś większym??tylko że wtedy kasa troszki inna ale masz pewnośc że łożysko ci nie siadzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Hmm, wkońcu stara sipma (a może i wtedy FMŻ) to nie to samo co JD czy NH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Widziałem w akcji podczas prasowania słomy zestaw - prasa NEW Holland 644 i jakiś MF nie pamiętam modelu , ale jak się później okazało był to ciągnik o mocy 80kM. Powiem szczerze , też się zastanawiałem nad kupnem tej prasy , ale jak zobaczyłem jak ten ciągnik ma ciężko w tej prasie ( jechał cały czas na max. obrotach silnika i cały czas chmura dymu ) to mi przeszła ochota na kupowanie , choć nie powiem sterowanie w niej to naprawdę jest super. Tak, że po tej akcji prasowania już nie jestem tak skory sądzić ,że prasy zmiennokomorowe potrzebują mało mocy.

W końcu kupiłem walcówkę Arobale 1212sx .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak, a ta Twoja walcówka to super leciutko chodzi... ;) dlaczego po jednej akcji wyciągasz takie wnioski???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli chcesz mieć super zbitą bele to żadna prasa nie zrobi tego za darmo.

 

Porównaj tylko napędy, co łatwiej napedzać: 5 albo 4 pasy czy komorę z kilkoma wałkami gdzie naped idzie na każdy wał, w pasówce wystarczy napędzić 1 rolkę.

Ma ciężko ale jeśli ustawisz mniejszy zgniot ma lżej, to chyba normalne.

 

Już nie będę wnikał w prędkości jazdy. Zaczynasz i kończysz z tą samą prędkością, nie ma że "a przy końcu jest dobijanie to trza zwolnić" ;)

 

Moja prasa choć wygląda jak Ufo (znajomy tak ją nazwał) waży 2200 kg -tyle co Sipma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

co do wagi to zrzuć osłony i daj metalowe to bedzie wiecej ważyć. Gabarytami jest na pewno większa.

 

a tak przy temacie-w profi pisze, ze Vicon zostawia na sobie dużo resztek pożniwnych (itp.)-prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Prasy na pasy są super mało awaryjne nic skomplikowanego tam nie ma, jak kupowałem swoją prasę to chciałem pasówki ale okazało sie ze trochę ciągnik za słaby i szkoda go katować w niej. A sposób pracy pasówki jest super wychodzą ładne bele dobrze zbite itp. Dlatego jak ktoś ma silniejszy ciągnik to z pewnością polecam pasówki.

 

I z tych dwóch co przedstawia autor tematu wybrałbym chyba JD. a jeśli z innych miałbym wybrać to zdecydowanie Vicon lub Variant classa!!

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
co do wagi to zrzuć osłony i daj metalowe to bedzie wiecej ważyć. Gabarytami jest na pewno większa.

 

a tak przy temacie-w profi pisze, ze Vicon zostawia na sobie dużo resztek pożniwnych (itp.)-prawda?

 

Jak mam zrzucić plastikowe osłony i dać metalowe. Ja ma metalowe ;)

 

Tak z przodu zostawia resztki. Ja radzę sobie z tym doskonale. Co jakiś czas jak już gotowa jest bela to ostro "hamulcuje" i resztki spadają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Mam lancuchowa zmiennokomorowa New Holand 840 (o ile nie myle cyfr), i mtz ma w niej dosc ciezko, w 360 ktora przez rok pracowala z ta prasa (o ile mozna to bylo nazwac praca bo krecila rolki max 90cm srednicy) zajechalismy silnik i sprzeglo, wiec ktos kto twierdzi ze zmiennokomorowe chodza lzej mowi glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Nie bedę zakładał osobnego postu ale czy ktoś jest w stanie podzielić się doświadczeniami lub przynajmniej przypuszczeniami ;)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No dobra odpowiedzcie mi na pytanie:

Robicie identyczne bele, tzn. można powiedzieć 2 sąsiednie pokosy, dobijacie ta sama masa w kg, identyczna średnica, czyli można uznać taki sam stopień zbicia.

Która prasa bedzie prasowała ze średnim najmniejszym zapotrzebowanie na moc, a która bedzie miała największe chwilowe zapotrzebowanie na moc.

 

Weżcie pod uwagę zmiennokomorówkę pasową oraz łańcuchową oraz stałokomorówkę łańcuchową i walcową (pełna komora walcowa)

 

No słucham? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dziwny sposób na czyszczenie prasy ;)

 

masz metalowe zewnetrzne osłony? zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja osobiście posiadam prese pasową ferabolli presóje niom z zetorem 7211 ( wystarczyłby w spokojności 5211)siano słoma sianokiszonka , a bale zbijam tak że jak wbije na widły od tura to nie chce niekidy spasc, jerzdze 2,3 na słomie po pokosie z 3m kombajnu. Weź pod uwage ze jak pasy pójdą to kupisz złacki i nowe pasy i jedziesz dalej a w łancuchowj i wałkowej to już wymiana kosztuje nawet do 10 000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1982    0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Decyzja zapadła-New Holland 644. Mam nadzieje ze to dobry wybór, tym bardziej że to będzie pierwsza zmiennokomorówka w okolicy... No cóż do odważnych świat należy. Pozdrawiam i życzę udanych Świat Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Może i zmiennokomorówki są chwalone, ale do sianokiszonki (czy tam kiszonki) bardziej zalecane są waclowe.

Nie wiem dlaczego, ale jak mój sąsiad prasował siano swoją pasówką (sipmą) to mu się ono [siano] ślizgało po pasach i nie mógł zrobić dobrego balota ;) .

Ale jak pisałeś że będzie robić siano i kiszonkę to bym się zastanowił nad walcową lub łańcuchową...

Też to słyszałem, że nie może brać siana bo ma gładkie pasy. John Deer 550 ma chropowate pasy i jest dobrą prasą.(Jeśli się myle to prosze mnie poprawić) ;)

Wesołych świąt.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0
Też to słyszałem, że nie może brać siana bo ma gładkie pasy. John Deer 550 ma chropowate pasy i jest dobrą prasą.(Jeśli się myle to prosze mnie poprawić) :(

Wesołych świąt.

co wy panowie pieprzycie??? powiem wam jedno ze jezeli prasa jest dobrze wyregulowana i pasy sa odpowiednio napiete to nie ma mozliwosci zeby cos nie dzialalo!!! i smieszne jest twierdzenie jakoby kiszonka czy sloma nie poszla w niej...

pozdrawiam i udanego sylwestra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
co wy panowie pieprzycie??? powiem wam jedno ze jezeli prasa jest dobrze wyregulowana i pasy sa odpowiednio napiete to nie ma mozliwosci zeby cos nie dzialalo!!! i smieszne jest twierdzenie jakoby kiszonka czy sloma nie poszla w niej...

pozdrawiam i udanego sylwestra!!!

Ja mam przekonani po sąsiedzie jak nam prasował słome pasówką na zwykłych pasach i staneęo na podbieraku i nie chciało brać i musiał wychodzić i popychać a co do regulacji to też masz racje nie zaprzeczam.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja mam przekonani po sąsiedzie jak nam prasował słome pasówką na zwykłych pasach i staneęo na podbieraku i nie chciało brać i musiał wychodzić i popychać a co do regulacji to też masz racje nie zaprzeczam.

Tylko że on nie ma pojęcia o presowaniu to sie nie dziw ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Tylko że on nie ma pojęcia o presowaniu to sie nie dziw ;/

To tez nie zaprzecze :(


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0

a wiec dochodzimy do konsensusu gdy sprzet jest dobrze przygotowany i operator ma jaja to kazda prasa bedzie smigac jak ta lala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
a wiec dochodzimy do konsensusu gdy sprzet jest dobrze przygotowany i operator ma jaja to kazda prasa bedzie smigac jak ta lala :)

No masz racje a jak prase się kupi na złomie i operator niezna się(może nie wie gdzie jest podbierak :( ) to może być najlepsza prasa i nic z tego nie będzie :(


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj