Zaloguj się, aby obserwować  
jarekvip99

Włoka po orce przed agregatem uprawowo siewnym

Polecane posty

jarekvip99    18

W zwiazku z tym ze przy plugu nie mam ani kolczatki ani walu zawsze bylo odrazu po orce agregatowane szescdziesiatka i agregatem 2.5 metra a pozniej szedl agregat uprawowo siewny agromasz z walem croskila i siewnik z zetorem 12145. aby troche ulzyc szescdziesiatce i szybciej wykonac prace to zastanawiam sie albo nad agregatem 4.5 metra albo wloka 5 metrow do zetora. czy ktos z was na jesieni przed siewem rzapku lub pszenicy robi tak ze po orce wjezdza odrazu wloka a potem jak przyjdzie czas to odrazu agregat uprawowo siewny bierny? agregat ladnie kruszy ziemie i mysle ze wloka i potem siewny wystarcza a wiadomo wloka zrobie szybciej niz zwyklym agregatem 4.5 metra. a garegat i potem siewny to chyba troche za duzo jak na ziemie u mnie glin jakos nie ma. a wloka tez ladnie pole rowna i robi na wierzchu pyl. ktos z was tak robi? jaka szeroka wloka do ciagnika 120 koni 5 metrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja zastanawiam się nad kupnem wału cambridge z włoką - i zamierzam go stosować bezpośrednio po orce siewnej (wyrówna i zagęści) przed agregatem siewnym z siewnikiem. A samego wału będzie można będzie używać po siewie - gleby IV klasy - chyba byłoby dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

ja co roku po orce wjeżdzam bronami z włóką i potem agregat uprawowy i dopiero agregat uprawowo siewny. Choć w tamtym roku pogoda mi sprzyjała to po orce ziemia była odpowiednio wilgotna to wjechałem wałami Jacek z expomu bez włóki bo niestety nie posiadam włóki do wałów i po wałach elegancko kruszyło i równało ziemię no i poźniej agregat uprawowo siewny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

może bronowanie cięzką broną 5polową by pomogło?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Nie szkoda wam paliwa, na to jeżdzenie ?

 

Ja na 3 klasie przejade raz kultywatorem z wałkiem i mi to w zupełności wystarcza :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Dobrze napisałeś na IIi klasie może i tak u mnie na moich glinach klasa IV - V to bez przejazdu przed agregatem nie doprawisz ładnie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Ale kolega @jarekvip99 pisze, że nie ma u niego glin, więc według mnie takie jeżdzenie to strata paliwa, a jak już to skłaniałbym się to jakiejś kolczatki przy pługu :)

 

Ale to tylko moje zdanie-niech się inni wypowiedzą :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo lepszy pług, po orce mam równo jak na stole raz kultywatorem i siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jak się chce i jak się ma dobre elementy robocze to i zwykłym polskim zagonowym pługiem się ładnie zaorze :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Panowie tu chodzi o zagęszczenie gleby po orce jest zbyt pulchno żeby siać np rzepak, czy żyto hybrydowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Więc według mnie wystarczy kolczatka za pługiem- ziemia będzie ubita i zatrzyma trochę wilgoć, i przede wszystkim sporo w baku zostanie :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

orka i potem bezpośrednio agregat uprawowy z siewnikiem brona wirowa i bardzo fajnie rośnie szkoda paliwa na inne zabiegi dodatkowe no chyba że ziemia gliniasta i bryli sie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

plug mam dobry tez jest rowno jak na stole ale sam agregat bierny to malo bo troche jest klasy I i II a tam trzeba czyms najpierw przejechac a wirnikowego nie chce bo dopiero co ten kupilem. kolczatki tez nie chce bo pola so w roznych odleglosciach i transportowanie 2 metrowej kolczatki nie jest takie latwe. wloka wyrowna i rozbije troche bryly a trzeba czyms wyrownac np po bruzdzie lub na poprzeczniakach jak plug zaczyna wchodzic to wiadomo troche bruzde tez zostawia to nie dwu skibowy ze da sie od konca ladnie zaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź jakiś wał na przód albo coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

można tez użyć odkładnic ażurowych, też ładnie kruszą:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez luki4516
      https://www.olx.pl/i2/oferta/zestaw-uprawowo-siewny-2-5m-CID757-IDriL8d.html#:f4ee94d1a5#gallery
    • Przez leon8875
      Pottinger Vitasem 302ADD + Lion303(siewnik mechaniczny) czy Kverneland NGM101 + siewnik DA(siewnik pneumatyczny)   jeden i drugi jest  w granicach 110 tyś  tylko nie wiem które rozwiązanie będzie lepsze bo nigdy nie stosowałem siewnika pneumatycznego,  a dmuchawa jest zasilana elektrycznie.
    • Przez Robercik701
      Witam. Wiem ze temat dotyczacy agregatu uprawowo siewnego do Zetora 7011 sie powtarza ale na dzien dzisiejszy nic niema napisane na ten tema a wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie. Mam na uwadze taki zakup agregat 2.5 m bierny(Janpol lub jaki od rzemieslnika) plus amazone d7 2.5m. Co sadzisie o tym moze ktos ma cos podobnego imi pomoze w wyborze?Czy jest sens na zakup takiego zestawu?
    • Przez lazik11441
      Witam, chcę kupić zestaw uprawowo siewny do siewu zboża, rzepaku. jaki wybrać? pottinger terrasem, vaderstad spirit, amazone cirrus, kverneland, horsh pronto? :) będzie pracowal na roznych glebach, od piachow do ciezkiego iłu, będzie stosowany po orce i bezorkowo, koniecznie z podsiewem nawozu, najlepiej 3 metrowy gdyż ppsiadam opryskiwacz 21 metrów i nie chcial bym się bawic w pol siewnika itp :) także chodzi mi o opinie posiadaczy jak i jaki siewnik się sprawuje? i jeszcze chcialbym wiedzieć jaka cena jeżeli ktoś może niech podaje :) z góry dziękuję za podpowiedzi :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj