Bartek96

[truskawka] ścielenie truskawek

Polecane posty

tomn95    51

Najlepiej jakby ten pan z filmiku się odezwał, bo interesowałoby mnie zakupienie takiej maszyny już przetestowanej. Bo samemu testować i poprawiać to ciężko. Może ktoś z was ma takie cudo i podzieliłby się instrukcjami i wymiarami co i jak pospawać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jak to po co, żeby truskawka nie była zachlapana przez deszcz i łatwiej się ukraińcom zbiera na słomie niż na gołej ziemi plus pruchnica ze słomy.No i słoma zatrzymuje wilgoć w ziemi na jakiś czas.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mi chodzi o tą maszynę co podałem kilka postów wyżej bo mam zasadzone blisko rzędowe i taka jest mi potrzebna a nie jakąś ''krowe'' mi podsyłasz którą już nie jeden raz widziałem szukając ścielarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A może ktoś wie jak wykonana jest ta tarcza co się obraca oprócz noży ma jeszcze jakieś łopatki które pomagają wyrzucić słomę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak wykonana jest ta tarcza co się obraca oprócz noży ma jeszcze jakieś łopatki które pomagają wyrzucić słomę ?

 

Na jaką powierzchnię truskawek chcesz tą ścielarkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar001    0

to już chyba wiem czym będę robił :D a co myślicie o tym :P ----->http://www.youtube.com/watch?v=wHqBx55aifg :D

 

Mam identyczną maszynkę do ścielenie truskawek. Ścielę już trzy lata i doszedłem do takich wniosków że:

1. Słoma musi być idealnie sucha i najlepiej bez ziemi bo się noże szybko tępią. Gdy tylko będzie trochę wilgotna zaraz zapychają się kanały którymi wylatuje rozdrobniona słoma

2. Dwoje ludzi na platformie: jeden wrzuca do beczki a drugi podaje kostki już bez sznurka. Dwoje ludzi musi się ostro zwijać bo maszynka łyka kostki szybko. ;)

3. U mnie w niej chodzi c330, jeżdżę dwójką na prawie full obrotach silnika.

4. Na platformę mieści się około 30 kostek i wtedy przód ciapka trzeba dociążyć bo silnie bije do góry i nie można kierować :D

5. Wydajność: 4ha w dwa dni jeżeli oczywiście nie trzeba dowozić słomy gdzieś z daleka.

6. Rozstaw rzędów u mnie to 125 ale można regulować na inny.

Ogólnie polecam ale przydałaby się wydajniejsza przekładnia w tej maszynie żeby tak nie piłować ciapka na wysokich obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

dołóż przekładnię 1:3 i zaraz mniej piłowania albo wymień całkowicie. Co do słomy szykuje ją już rok wcześniej od września, a konkretnie z góry wiem ile Potrzebuje słomy i kawałek pszenicy, pszenżyta z którego będzie brana jest dużo bardziej dopilnowany by słoma była idealna. Zbierana jako pierwsza z pola ściernisko ciut dłuższe by prasom ziemi nie nałapać. Jak u was z samosiewami zboża ze słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar001    0

Ok. Ja też o tym wszystkim wiem tylko daje rady innym żeby od zera nie startowali. A z ta przekładnią to muszę chyba pomyśleć żeby zmienić.

Samosiewy sobie ładnie rosną i w zimę zmarzną a jeżeli nawet byłaby ich aż tak wielka ilość to ogólnie jednoliścienne nie są aż takim wielkim kłopotem w uprawie truskawek.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

o jak dawno mnie nie było w tym temacie hehehe :D ja mam blisko 1 ha ale odpuszczę sobie chyba ścielenie kostką :D szukam cały czas coś w stylu Tomahawk za jakąś rozsądną cenę :P więc jakby ktoś coś widział i słyszał to dajcie znać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesia456    0

A wogóle opłacalne jest taka duża hodowla truskawek? Sama się zastanawiałam nad takim czymś, ale nie jestem do końca do tego przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

@tesia Zależy od tego czy masz na nie zbyt, jeśli tak niema nad czym się zastanawiać trzeba działać. Gdybym ja miał 4ha kupił bym nowego tomahawka bez zastanawiania ;) chyba że kolega na przemysł to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Nawet spoko, tylko ja szukam czegoś co obsłuży jedna osoba i musi być na baloty 120x120 nie małe kostki chodzi o zmechanizowanie całego procesu, od zbioru słomy z pola po ścielenie w truskawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

post-48904-0-84816500-1393669650_thumb.jpg

 

Coś takiego udało mi się zmontować. Jeszcze tylko platforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez direx7
      Panowie pochwalcie się ile mieliście towaru ze swojego pola i po jakiej cenie sprzedawaliście.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj