Bartek96

[truskawka] ścielenie truskawek

Polecane posty

Bartek96    1

mam pytanie odnośnie ścielenia truskawek:D czym to robicie jakieś może własne wynalazki jeśli temat był to sorki :P

Pozdrawiam bartek96

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Ja narazie ściele ręcznie ale obczaiłem maszynke , tylko zostało wykonac jeszcze ją a to niestety trudna operacja niemając zbyt wielu swoich narzędzi ślusarskich.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Jak braliśmy maszyny na modernizacje to właśnie myśleliśmy na tym tomahawkiem żeby truskawki nim ścielic ale u nas to by niezdało egzaminu bo mamy uprawe pasowo-rzędową a poza tym to ściele niedokładnie i dużo trzeba poprawiac.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

co to jest uprawa pasowo rzędowa że ci nie pasuje :D

 

myślałem nad tą maszyną ale może coś tańszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Tzn że mam dwa rządki bliżej siebie czyli jeden pas i obok tak samo, rozstaw jest nieregularny i musiałbym śmigac ze trzy razy a nie uśmiecha mi się ciągnikiem ponad 6t jeździc w tą i w tamtą bo za bardzo się ugniecie a to źle wpływa na glebe i truskawki.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franekzuk    0

- kali828 mógłbyś coś więcej napisać o efekcie ścielenia słomy tą maszyna? czy trzeba po niej faktycznie poprawiać jak pisał - wsk 1993? Sam się rozglądam za jakąś maszyna i nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę bo od ręcznego ścielenia słomy to ręce odpadają he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

rozmawiałem z jednym z zaprzyjaźnionych dystrybutorów sadzonek i właśnie gość mówił że wiele osób ściółkuje rozrzutnikami obornika , tyle że nie wolno tego zbyt wcześnie robić, najwcześniej w pełni kwitnienia bo ściółkowanie może negatywnie wpłynąć na przemarzanie kwiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Też widziałem jak rozrzutnikiem ściółkowali. Szybko to idzie, bez porównania do recznej roboty. Termin to chyba maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

właśnie tak myślałem nad rozrzutnikiem :P ale to rozrzuci też na sadzonki i tez trzeba latać by to ściągnąć :/ a termin moim zdaniem na początku kwitnienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Ja ściułkuje rozrzutnikiem rocznie ponad 1 ha i jest bdb, ściułkuje sie jak sa małe zielone owoce .

 

Ile kostek słomy wychodzi Ci na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

A ja zawsze ściółkuję słomą tuż przed kwitnieniem, dzień lub parę dni po deszczu, gdy ziemia jest odpowiednio wilgotna. Ściółka ma za zadanie utrzymać wilgoć w glebie na stabilnym poziomie, dlatego nie należy ściółkować przesuszonej gleby. Przed położeniem słomy zawsze spulchniam glebę. Nie jest za późno przypadkiem ściółkować, gdy mają owoce? Nie poobijają się one w tedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

Ja ściułkuje rozrzutnikiem rocznie ponad 1 ha i jest bdb, ściułkuje sie jak sa małe zielone owoce .

 

i jak ci to wychodzi w sensie czy na krzaki nie idzie słoma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

wie ktoś jak wygląda element roboczy maszyny do ściółkowania z poprzedniego postu? czy to coś podobnego jak w teagle tomahawk?

89649518.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Maszyny do ściółkowania truskawek http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/de/index.php?page=view _picture&id=317470zapotrzebowanie na moc (maszyna ciągana,taka jak na zdjęciach) tylko 30kW,średnica balota 190 cm,standardowo można załadować 2 baloty(opcja 3 szt) maszyny nowe,filmy przedstawiające pracę rozdrabniacza

http://www.youtube.com/watch?v=hjf8cLi4GVo więcej inf.605-555-002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

maszyna fajna :P ale ja jeszcze mam za mało truskawek by w takie coś inwestować:/ ale wydaje mi się lepsza od teagle tomahawk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

ja to robiem na swiezo zakladanej plantacji

wiec nie powiem jak to wyglada w w puzniejszym czasie, truskawka byla uprawiana na foli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez direx7
      Panowie pochwalcie się ile mieliście towaru ze swojego pola i po jakiej cenie sprzedawaliście.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj