22krystianek22

Jak dociążyć tył Ursusa 3512?

Polecane posty

Mam takie pytanko mam ursusa 3512 z oponkami tylnymi 12,4-32 zobaczcie w mojej galerii . Jakie obciazniki mozna do niego załozyc? Wiem na pewno ze od ursusa c 355 nie bedą pasowac. Ale moze przewiercic w nich dziury czy to dobry pomysl? z góry dzieki za wszystkie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7252    3

U mnie pewien rolnik zabetonował stary opryskiwacz.A co do obciążników na koła to można by było przykręcić jakiś ciężarek ale nie wiem czy się sprawdzi.Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

można założyć balast ,lub zalać dętki wodą,jest to dobry i tani sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Jak je wodą zalejesz to zimą ci zamarzną i po oponach, znam gościa co tak w mtz miał zrobione (tylne opony wytrzymały a przednie rozerwało) a płyn to już duży wydatek. Można odlać z betonu odważniki wchodzące we felgi (ale ten pomysł sprawdza się w pełnych felgach). Jeśli chodzi o zaadoptowanie innych odważników to śmiało możesz wiercić otwory we feldze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie wody lal nie bede na pewno. tylko to głowne macowanie co trzyma te dwa obciazniki w c 355 tez mi nie pasuje do 3512 dlatego musze chyba wiercic dzury w tych dwuch obciaznikach i mocne sruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Oryginalne obciążniki widziałem na tył, to do do środka koła zakładało się w gwiazdy. Może byś beton odlał do środka w gwiazdy, ale beton z klejem do płytek, lub coś podobnego, i zbrojenie dał. Jak go dobrze arobisz to nic go nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakoxd    0

Najlepiej jest uszykaac balast, którego nalezy zalac betonem a nie wode do kół sprawdzony sposób i polecony poprostu skrzyneczka szczelna geton na równo z krawedziami i gotowe najlepiej równowaznia od cyklopa d-__-b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez MAti21
      Witam , mam taki problem , a mianowicie mam ursusa 3512 na szerokim ogumieniu (opony tylne takie jak w c-360)
      i jest on zbyt szeroki np aby zapiąć do niego sadzarke do ziemniaków.
      czy ktoś go kiedyś próbował zwezić ? czy jedynym spodobem jest zmiana ogumienia?
    • Przez radekz200
      Sprzedam Ursus 3512 w stanie bardzo dobrym
    • Przez MichaBonin
      Witam!
       
      Moje pytanie dotyczy przedniego napędu do 3514. Dokładniej czy jest to zamienne z napędem osi przedniej z innego ursusa np 4514. Chodzi o to czy dałoby radę założyć przedni napęd do niego, jakie części należałoby wymienić, ewntualnie od czego pasują? Ile by kosztowała taka modernizacja? Jeśli w C-360 można to czemu nie w takim ciągniku?
       
      Jeśli miałbym sprzedać ciągnik pewny (w 100% sprawny, zadbany, ze znaną przeszłością ), dołożyć trochę i kupić coś z napędem ( o nieznanej przeszłości, a potem wkładać w niego pieniądze w naprawy ) to nie uśmiecha mi się to. Wolę jeździć ciągnikiem bez napędu jeśli taka modernizacja nie jest możliwa.
       
      P.S. nie pytam "czy warto, czy się opłaca bądź nie albo czy sens jest czy go nie ma" - za takie odpowiedzi / rady z góry dziękuję.
       
       
       
    • Przez mariano13
      Witam.
       
      Planuję przełożyć tura z c-330 na 3512.
      Ramę mocującą już kupiłem, ale mam kilka pytań.
      Dlaczego ta rama ma tak niskie mocowanie słupków i czy to w czymś przeszkadza ?
      Czy ktoś spotkał taką ramę lub użytkuję taki ładowacz ?
      Jakie śruby kupić, długość i twardość bo wiem że muszą być z takim gwintem jak te od blachy osłaniającej sprzęgło od spodu ciągnika?
      Ma może ktoś instrukcję i katalog części od ładowacza do ursus 3512 / 2812 lub mf235 / 255 ?
       
      Dałem za nią 300 złotych, więc myślę że było warto.
      Mam jednak wątpliwości czy wszystko będzie pasować i czy nie będę musiał robić podpórek pod słupki do tura żeby je podwyższyć, bo wszystkie tury w mf w okolicy mają wysokie mocowanie słupków.
       
      Otwory montażowe są trochę wyrobione, próbować je obspawać czy po prostu zastosować szerokie podkładki pod śruby ?
       
      Pewnie będę musiał podwyższyć słupki o wysokość zaznaczoną na foto niebieską strzałką, bo patrząc dziś na c330 i ferdka doszedłem do wniosku że na opuszczonym turze siłowniki będą haczyć o drążki kierownicze. Bo raczej bez powodu nie podwyższono oryginalnie mocowania słupka.
       
      Czy dobrze się domyślam i kupiłem mocowanie do tura z zawad ?
       
      Proszę o pomoc i porady.
       
      Pozdrawiam







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj