Zaloguj się, aby obserwować  
traktor102

Jak podłączyć zegar temperatury wody MTZ do C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtf23    2

przyłaczam się do pytania gdzie można zakupić taki termistori termostat bochciałbymzałożyć to do siebie do mtz 82. a kolega toten czujnikto chyba rozdziewiczył bo się wydaje jak by był od góry zniszczony. i jakby można było podać dane tego termistora i termostatu chyba że jakieś uniwersalne stosowaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tego co się orientuję to termistor trzeba dobrać do zegara. A termostat jak i termistor dostaniesz na Allegro.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

A jak mam dobrać termistor skoro brak danych o zegarach jest. a termostaty sa moze na allegro ale pod 250v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To zamów czujnik u kolegi, który się na tym zna i tyle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Użytkownik @asharot, pisz do niego na PW


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Panowie. Podłączyłem wskaźnik, jak opisaliście. Wskaźnik, kable i czujnik nowe i nie działa wcale, mimo, że silnik był gorący.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Obecnie produkowane zegary te niby ruskie w plastikowej obudowie są zupełnie do niczego, może 1/100 się dobry trafi, już lepsze te na przewód (wystarczy rozwalic oryginalny czujnik i włożyć sondę)

Ciekawe jak z jakością tych z 'Agtechu'

 

A jak mam dobrać termistor skoro brak danych o zegarach jest. a termostaty sa moze na allegro ale pod 250v

 

To nie ma większego znaczenia, termostat tylko ma załączać styki, tam nie ma żadnej elektroniki, ten napis świadczy tylko do jakiego napięcia jest przystosowana izolacja termostatu;)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Dzisiaj dawałem mu ognia, woda się chyba zagotowała nawet, to wskazówka na max wskoczyła.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Smyku89
      Jestem posiadaczem Zetora 5211, rok produkcji 1988r. Jakiś miesiąc temu podczas bronowania nagle wzrosła temp na 100 stopni. Natychmist się zatrzymałem i ku mojemu zdziwieniu te 100 stopni było tylko na zegarze. Został wymieniony termostat wraz z czujnikiem temperatury i chwilowo był spokój i teraz za każdym razem kiedy zakołysze gdzieś na dołku wskaźnik temp wody pokazuje 100-120. poprowadziłem też oddzielny kabel od czujnika do zegara ale dalej to samo. Zegar głupieje. Zauważyłem ubytki płynu w chłodnicy ale były one spowodowane uszkodzoną pompą wody. Pompa wymieniona na oryginalną. Myślę, że ta awaria pompy wody w ostatnim czasie ma jakiś związek z tym głupiejącym zegarem. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Będę wdzięczny za rady
    • Przez NABUCH
      Witam . Potrzebuję porady odnośnie kontroli wskaźnika temperatury w zetorze 5211. W ciągniku po krótkim czasie dochodzi do wzrostu temperatury do 120stC.  Realnie temperatura jest niższa. Dodatkowo dla pewności wyjęty został termostat. Zwierałem przewód czujnika do masy i wskazówka idzie do 120 St czyli maks wskaźnika.  Wygląda że zegar reaguje poprawnie.  Na wsuwce  od czujnika po przekręceniu kluczyka jest 5.4V . Czujnik pomierzyłem przy temperaturze ok 30 st i miał 230ohmów . Ktoś może podpowiedzieć czy taka wartość napięcia i rezystancji  jest poprawna   . Czujnik był niedawno wymieniany .  Podejrzewam czujnik  chociaż niedawno był zmieniony  .
    • Przez BRADERY
      witam potrzebuje pomocy a mianowicie jest problem z Multi zegarem. zawsze działał bez. zarzutu do czasu gdy dwa lata temu miał kilka przerw w działaniu po czym wyłączył się na amen. nie wskazuje nic. a na joystiku brak kontrolek . dodam że wlacznik pod kabiną nad kołem jest ok pomocy plllllissss
    • Przez zxy
      .

       
    • Przez mateusz092111111
      Witam mam taki problem ze kupilem claasa  690 v8 utnę troche i woda wchodzi mi na czerwone  i tylko zmniejsze obroty maszyny i odrazu temp wody spada proszę o pomoc jak najszybciej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj