Mateusz1999

Pług Kverneland EM100

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz1999    0

Witam, chciałbym się zapytać jakie jest zapotrzebowanie mocy na pług Kverneland EM100?

Występująca klasa ziemi u mnie to 2 i 3.

Pytam z ciekawości, ponieważ zainteresował mnie ten pług.

Pozdrawiam! ;)

Edytowano przez Mateusz1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

No to na te Twoja ziemie, według mnie te min.130 koni potrzeba, ale to jest minimum. Żeby był jakiś mały zapas mocy, to potrzeba jakiś 140-150 KM. :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Do takiego pluga na takie ziemie to 115 koni wystarczy a jak chesz zeby smigal bez problemu z zapasem mocy to tak max 130 ten plug bardzo lekko idzie w ziemi. Ciagnalem go ursusem 1014 o mocy 95kM na mokrej glinie w gorke i szedl bez problemu orka byla na jakies 22cm.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek    0

Witam, chciałbym się zapytać jakie jest zapotrzebowanie mocy na pług Kverneland EM100?

Występująca klasa ziemi u mnie to 2 i 3.

Pytam z ciekawości, ponieważ zainteresował mnie ten pług.

Pozdrawiam! ;)

 

ja na takich glebach ciągam em 100 4 korpusy ciągnikiem o mocy 130 km ale czasem brakuje paru koników ale pług jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Kolego @crvx40 w bajki to ja nie wierzę, z tym pługiem pracują ciągnikiem min. 130 KM, a nie jakieś 95 KM i w dodatku na glinie... <_<




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Znajomy posiadał takowy pług 3skibowy.To latał w nim Pronar 5135 (100km) i dawał sobie radę. A dodam że pola z gliną i górkami!

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Więc na jedną skibę wychodzi jakieś 33 KM, a jak kolega chce kupić 4 skiby to ciągnik te 130 KM musi mieć.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu1234    0

Dwa pytania

1.Czy pole jest kamieniste?

2.Czy na polu jest glina?

Zapotrzebowanie mocy na 1- korpus to 25-35 KM.

Więcej informacji dobra wiedza u gościa co prowadzi sklep KVERNELANDA od 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja mam 5 skib EM 100 i ciągam to mccormickiem xtx185 raczej radzi sobie bez problemu ale jak w glinę pójdzie i to z górami to nie powiem trzeba z jeden pólbieg zejść niżej bo się męczy kolega ciąga 4 skiby taki sam pług ciągnikiem same silver 135 km i to samo na równych polach lata natomiast w w glinie z górami musi redukować bieg niżej bo ciągnik stęka. prędkość robocza to około 9-10 km/h


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

im wiecej koni tym lepiej napewno nie 95km znacznie za malo a i jeszcze traktor musi miec dobry podnosnik i troche stali z przodu pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45    5

Panowie jest sprawa. Kupiłem pług 3 skibowy obrotowy Kvernelanda i mam pytanie odnośnie zabezpieczenia resorowego. W resorze 2 i 3 skiby jest 7 piór ( 5 takiej samej szerokości i 2 są szersze) a w resorze 1 skiby jest 5 piór ( wszystkie takie same). i teraz takie pytanie nie powinna być równa liczba tych piór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu1234    0

Musi być wszędzie równo. Miałem taki sam problem brakowało mi piór w resorach przy pługach KVERNELAND .Doradzano mi żebym zrobił wszędzie po równo (5sz+okrągła blacha), ale bardzo dobrze doradził mi gościu ze sklepu dam ci tel. 697524180. on mi doradził i teraz śmiga mój pług bez problemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Do tej pierwszej skiby dokup 2 pióra i problem rozwiązany. Nie polecam odejmować, bo na glinach może pracować za mocno, czyli wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45    5

Ale czy kiedy we wszystkich resorach będzie po 7 piór nie będzie problemu z tym, że el. robocze będą się uszkadzać podczas pracy? Bo wtedy skiba będzie mniej się poddawać kiedy napotka opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu1234    0

Tak Jak ci pisałem do normalnej orki wystarczy resor kpl. 5sz+okrągła blacha, a do suchej i gliniastej ziemi trzeba założyć po 2-wzmocnienia.Elementy ścieralne (lemiesz,dłuto,przed pierś,płoza,odkładnia) wszystko zależy od producenta danej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj