Gość Profil usunięty

JD 6330 czy JD 6115M ??

Polecane posty

Fajack    0

Siemka

Tydzień temu bylem u dealera Premium trade i przedstawil mi ofertę na 6115M za 208 tys netto, co myślicie na ten temat ?

Moim zdaniem całkiem sensownie

Ja zastanawiam sie nad tym modelem ,nad kubotą 135 gsx a casem maxxum 115

Szczerze obawiam sie o spalanie JD w porównaniu z Kubkiem , podobno K palą mniej ,mozecie to potwierdzić ?

To cena za standard z klimą i bez obciążników

Edytowano przez Fajack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Myślę, ze to dobra oferta. Ja byłem chyba we wrześniu w nowopowstałym amrol'u pod drobinem to za 6115m bez wymysłów, powerquad 24/24 ,standardowa pompa hydrauliczna, bez obciążników,klima, podgrzewacz, to 222000 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kubota 135 gx wcale nie spali mniej niż jd. To wyjątkowo paliwożerny ciągnik. Co pokazały testy na hamowni. A dodatkowo w teście 44 tuning kubota 135 nie osiągnęła deklarowanej mocy na wom. Brakło około 10 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

kuboty nie polecał bym Ci.tez szukam ciagnika i ostatnio zaznałem troche opini i jesli chcesz maszyne dobra bierz Jd wiadomo oszczedne to one nie sa ale pozadna maszyna.kolega napisał ze za 208 netto to chyba goły ten ciagnik całkowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

Jak jak ostatnio dostałem ofertę to wyszła w cenie dla 6115m 237tys w tym tls opony 540 na 480 przedni tuz obciążnik skrzynia power quad24 3 wyjścia hydrauliczne mocniejsza pompa i parę drobiazgów w kabinie, a co ciekawe myślałem ze R czyli 6105r  na tym samym wyposażeniu będzie drosza dużo a wyszła w cenie 243tys i tu moje pytanie który model wybrać bo póki co jestem bardziej za 6105r ale dużo osób mi odradza bo dużo elektroniki nie potrzebnej która z czasem będzie się psuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli zależy Ci na mocniejszym podnośniku wybierz 115M- 6300kg (w opcji, ale za symboliczną opłatą) gdzie 105R ma 4500kg bez możliwości zwiększenia udźwigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

myślę ze poradzi sobie z pługiem 4 skibowym te 4500kg i z tego co diler mówił ze tez powinie dać sobie rade z agregatem  siewnym aktywnym którego na obecna chwile nie posiadam i raczej nie będę miał

a co do opon jakiej firmy polecacie i czy ten rozmiar opon który podałem czyli 540/65. 38 na 480/65. 24 będzie w sam raz czy warto dobrac jeszcze szersze (zaznaczam ze większość pol jest torfowe więc sprzęt lubi czasami się zapadać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zamiast profilu 65, weź 70 czyli 520/70R38 i 480/70R24, szeroko wypadały Continetale (bo np przednia 480 realnie miała nieco ponad 500mm szerokości), ale musisz wiedzieć że od 2015 roku Conti są sprzedawane pod marką Mitas (opona się nie zmienia, tylko jej napis na boku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

myślę ze poradzi sobie z pługiem 4 skibowym te 4500kg i z tego co diler mówił ze tez powinie dać sobie rade z agregatem  siewnym aktywnym którego na obecna chwile nie posiadam i raczej nie będę miał

a co do opon jakiej firmy polecacie i czy ten rozmiar opon który podałem czyli 540/65. 38 na 480/65. 24 będzie w sam raz czy warto dobrac jeszcze szersze (zaznaczam ze większość pol jest torfowe więc sprzęt lubi czasami się zapadać)

 

Szerokość musisz sam wybrać, ja widziałem na placu taki ciągnik na chyba najszerszych możliwych oponach 540/65 r 24 i 600/65 r 38, profilu dokładnie nie pamiętam być może był na 60.Najdroższe są michelin i trellegorg a czy najlepsze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

a nie myślałeś o wersji rc te same pieniądze i lepiej wyglada i podnosnik ma udzwigu 5600kg.prostrza wersja i mocniejsza jest m.mam takie pytanie z ta eco shifta do auto quad jak wyglada to z paleniem paliwa w wersji rc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Continental wycofał się z produkcji opon rolniczych? Czy to nowy kit dealerów, ze niby Mitas tak dobry jak continental a tańszy?

Porównując 6 r do 6m wybrał bym 6r w cenach, które podałeś. 6m wygląda jak przestarzała 6x30. Wydając tyle forsy na ciągnik człowiek chciał by czuć się w tym jakoś lepiej. A kabina 6 r wygląda i jest wyposażona lepiej niż stara moim zdaniem brzydka kabina 6m.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

a nie myślałeś o wersji rc te same pieniądze i lepiej wyglada i podnosnik ma udzwigu 5600kg.prostrza wersja i mocniejsza jest m.mam takie pytanie z ta eco shifta do auto quad jak wyglada to z paleniem paliwa w wersji rc?

 

myslałe nawet było takie załozenie ze kupie 5090r lub 5100r ale zmieniono model a ja nie dostałem sie na zielona liste w pierwszej turze na PROW a że teraz dostałem sie na zielona tak wiec coś trzeba kupic a ze rc wyglada jak wyglada a cena jest dosłownie nie znaczna w stosunku do 6m/r w szczegolnosci ze jest to finasowane czesciowo z PROW wiec warto  dołożyć trochę kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Continental wycofał się z produkcji opon rolniczych? Czy to nowy kit dealerów, ze niby Mitas tak dobry jak continental a tańszy?

Porównując 6 r do 6m wybrał bym 6r w cenach, które podałeś. 6m wygląda jak przestarzała 6x30. Wydając tyle forsy na ciągnik człowiek chciał by czuć się w tym jakoś lepiej. A kabina 6 r wygląda i jest wyposażona lepiej niż stara moim zdaniem brzydka kabina 6m.

 

 

Nie od dzisiaj wiadomo że Conti należy do Mitasa (opony od dawna są produkowane w Czechach), od nowego roku opony Continental Agro są sprzedawane pod marką Mitas Premium (pisali o tym w prasie, w internecie też)

Ja miałem wycenę robioną przed świętami i zaznaczyłem Continentale a po wczytaniu konfiguracji po nowym roku już z automatu wyskoczyło Mitas, powiem tak- sam jestem ciekaw na czym przyjdzie ciągnik ponieważ wg konfiguratora ma to być Mitas, ciągnik zamawiany zaraz po nowym roku więc może jeszcze na Continentalach przyjedzie.

 

http://www.mitas-tyres.com/pl/o-nas/informacje-prasowe/w-ramach-nowej-strategii-handlowej-mitas-prezentuje-opony-serii-mitas-premium/ tutaj info prosto od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

@kris14 i tu mam ciekawostke, ostatnimi czasy przyjechała do nas na firme M, a dokładniej 6115M wszystko ładnie, ale uwage przykuły opony, protektor jak i oznaczenia continental, ale przyglądając sie blizej na oponie jak wół napisane MITAS, no i taki zonk :D

Najwidoczniej juz kazda opona spod fabryki conti bedzie miała napis MITAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dokładnie, byłem teraz w Mannheim i też widziałem że napis Mitas, a poza tym to samo co Conti HC70 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja miałem wycenę robioną przed świętami i zaznaczyłem Continentale a po wczytaniu konfiguracji po nowym roku już z automatu wyskoczyło Mitas, powiem tak- sam jestem ciekaw na czym przyjdzie ciągnik ponieważ wg konfiguratora ma to być Mitas, ciągnik zamawiany zaraz po nowym roku więc może jeszcze na Continentalach przyjedzie.

 

Pochwal się co za maszyna zastąpi 4514 :rolleyes:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem użytkownikiem ciągnika JD 6115M riok 2015.

Mam pytanie odnośnie pompy hydraulicznej 80. Dość głośno chodzi, słychać takie jęczenie (jakby coś piszczało), nie wiem czy to ciągły przepływ cieczy czy co to moze być. Można to jakąś wyciszyć?

Drugie pytanie. Pa zgaszeniu silnika, gdy maszyna jest podpięta i pozostawiona w pozycji podniesionej to niestety ale powoli opada. Co może być przyczyną?

Ostatnie pytanie. W przednim moście słychać przy skręcie i podczas ruszania pod obciążeniem (napęd włączony) coś w rodzaju tarcia? Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez janekmakul1991
      Witam wszystkich Niedawno zakupiłem John Deere'a 6330 Premium i kompletnie nie wiem jak korzystać z "komputerka" CommandCenter", a nie mam żadnej instrukcji ani znajomego, który miałby taki sprzęt  
      Co takiego może tam znaleźć, w czym może nam pomóc i przede wszystkim jak się tam poruszać, to mnie najbardziej interesuje
      Oraz jakieś ciekawostki na temat tej serii


      Z góry bardzo dziękuję
    • Przez Lewy91
      Witam wyskoczył mi komunikat "bardzo niskie ciśnienie modulu zasilającego adblue" może ktos mial coś podobnego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj