Zaloguj się, aby obserwować  
dexterek

Favorit 824 kod 5.1.83

Polecane posty

dexterek    83

witam! w moim favoricie 824 z 96roku pojawia sie kod 5.1.83 czyli jak wynika z instrukcji "Czujnik liczby obrotów sprzęgła turbo i obrotów na wyjściu przekładni przełączania mocy" dodam ze problem pojawia sie dopiero przy obrotach silnika ok 1800 i to tez nie zawsze. zalozony nowy czujnik obrotow turbo. czy ktos mial podobne historie? jest na Forum podobny problem ale z seria 500 i tam sie okazal kabelek. ja u siebie kabelek wykluczam raczej bo jak napisalem, blad pojawia sie przy wyzszych obrotach silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Miałem to samo ale to był czujnik. Tylko że dopiero drugi zakupiony czujnik był dobry. Pierwszy to do d.... się nadawał.

U mnie włączało to się jak trochę pochodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a ktory czujnik wymieniles? od turbosprzegla? czy ten ktory jest za nim patrzac od przodu ciagnika? ten drugi to bodajze czujnik obrotow na wyjsciu przekladni przelaczania mocy. kupowales oryginal od korbanow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja zakupilem wczoraj u korbanow ten od turbo. zakladam ze skoro oryginal to w 100% sprawny. wymienie chyba tez ten drugi i tez na oryginal i wtedy sie zobaczy. moze ktos inny tez mial jakies problemy z tymi czujnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

witam nie chce twożyc nowego tematu mam problem z błendem 5.1.44 i to jest zawór hydrauliczny Y2 (przełączanie mocy) ale wszystko działa bez zażutu czy to może być awaria czujnika lub może wina pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

wracam do mojego bledu czyli 5.1.83. czujniki uznaje za sprawne. ale mam pytanie odnosnie napiecia na stykach we wtyczce. 1szy od lewej to masa, 2gi to sygnał a 3ci napiecie. masa jest, nie ma z tym problemu. na 2gim mam ok 7,5V a z instrukcji napraw jesli dobrze czytam powinno byc na wlaczonym zaplonie 5,4 a na wlaczonym silniku ok 2,5V. 3ci niby zasilanie ja mam caly czas ok 0,6V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dario514
      Witam posiadam od niedawna Fendta 514C przy szybkiej jeździe i gwałtownym dodaniu gazu słychać jakiś odgłos i sam w końcu nie wiem czy to normalna rzecz czy coś jest nie tak? Proszę o pomoc.załączam filmik:https://www.youtube.com/watch?v=TVIhV5P_atM&feature=youtu.be
    • Przez adam519
      Witam. Mam pytanie Jak naprawić dźwignie do zmiany położenia kierownicy w Fendzie 514?
      Zaglądałem tam troszkę i dochodzi do tego taka rureczka (chyba w niej jest olej) ale nie wiem.
      Mogli byście podpowiedzieć jak to zrobić żeby działało? Dodam że dźwignia chodzi luźno.
    • Przez Glodnybezrobotny
      Witam,
       
      Posiadam na sprzedaż ciągnik Fendt Favorit 11S, stan wizualny jak na zdjęciach.
       
      Zainteresowane osoby proszę o kontakt.
       
      Pozdrawiam







    • Przez wito-w5
      Witam wszystkich
      Poszukuje części do skrzyni biegów od tego ciągnika, konkretnie skrzyni pośrdniej.
      Chetnie nabył bym nowe, ale nie jest to takie łatwe.
      Nawet serwis ofruje tylko łożyska i uszczelniacze.
      Rozważam zakup całej skrzyni, ale wolałbym naprawic swoja.
      dla zainteresowanych moge podesłac zdjecie części lub numery katalogowe.
      Znalazlem też firmy które produkują tryby, jeżeli ktoś ma doświadczenia z takimi częściami lub może polecic takiego producenta również bede wdzięczny.
      Ogólnie to interesują mnie doświadczenia z użytkownikow tych traktorów.
       
       
    • Przez KonradWasyyszyn
      Witam mam problem z ciagnikem fendt favorit 920 vario po odpaleniu przestały działać biegi i wyskoczyl błąd o numerze 4.1A0 co on może oznaczać?? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj