katopo

Który olej lepszy do dodatkowej pompy do tura L-HV 46 czy L-HL 46

Polecane posty

katopo    43

Witam,

będę zakładał dodatkową pompę na wom do współpracy z ładowaczem czołowym. Pompa ta powinna pracować na oleju L-HV 46 lub L-HL 46.

Niby w specyfikacjach wyczytałem że L-HV 46 zastyga w niższej temperaturze. Który byście mi polecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Heh tutaj chyba tylko metoda prób i błędów, podobno uniwersalny byłby hl68, hl46 mam w pompie zewnetrznej do tura ale też pompa trochę hałasuje, może dlatego że jest domieszka innego oleju z siłowników, heh jak było mniej tego hl i zimno pompa chodziła cicho, jak cieplet trochę hałasuje, ale ładowacz dużo szybciej chodzi jak na hydrauliczno przekładniowym utto, w sumie to tanie oleje spróbuj ten hl 46 a jaką pompe zakładasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

ja też pompy wymieniałem i mam zalane wszystko hipol 140 i nic się nie dzieje . jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

..... jaką pompe zakładasz?

 

taką: http://sklep.hylmet.pl/przekladania-na-wom-zestaw-43-l18-mpa-pompa-hydrauliczna-20c22x006-multiplikator-138-p-267.html

 

 

 

pisałeś że masz przy turze pompę na wom. możesz mi napisać czy musi być ona cały czas pionowo i czy ją jakoś mocowałeś/przyczepiałeś. Jak masz jakieś zdjęcia to podeślij mi fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pompe mam przy mf 255 ten reduktor ma kilka gwintowanych otworów a wałek wom jest nisko nad zaczepem w mf przykręciłem tylko kawałeczek ceownika pod reduktorem, tak że reduktor stoi pionowo na zaczepie, ale musi to byc solidne bo jak ma ciężko to aż skręca ta pompa z reduktorem i potrafi ciągnik zadusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to jutro jak zrobię fotkę to wyslę a tez masz mf 255? w sumie nic wielkiego zwykły kawałek kontownika lub ceowniczka żeby przylegałluźno na tych 2 łapkach nad dolnym zaczepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Ja mam 4514 więc będę miał podobnie jak ty. Tylko jak tak wstępnie przymierzałem to u mnie zapierał się właśnie o te dwie łapki od dolnego zaczepu i żeby wsunąć przekładnię na wałek musiał bym ją przekręcić w bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez jurasman
      Do jakiego ciągnika może być te mocowanie tura Stoll FE 850 P???
      Może ktoś bedzie wiedział

    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj