Eryko

Pompa wody MTZ pytanie.

Polecane posty

Eryko    35

Witam.mam pytanie,do czego służy dziura jakby na śrubę w dolnej części pompy wody? u mnie przez ten otwor kapie sobie płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

On jest właśnie po to żeby wyciekający przez uszczelniacz na wałku płyn tamtędy uchodził a nie docierał do łożysk. Do wymiany uszczelnienie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ok dzięki.Są jakieś zestawy naprawcze,czy może sam uszczelniać da się dopasować,a może lepiej nowa pompa bo ta moja chyba od nowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Cześć Seweryn, widzę ze polecasz sklep z mojego rejonu, znałeś go wcześniej czy z linka którego podałem w poście :http://www.agrofoto.pl/forum/topic/59774-filtr-oleju-belarus-9523/ Chłopcy są ok. kupowałem u nich wszystkie części do swojego wynalazku jak przerabiałem łańcuchówkę na 3 punktowe zawieszenie z tyłu, mają dobre ceny. Wiem że Ty masz MTZ-ta i wieczorem napiszę do Ciebie odnośnie wspomagania bo wiem że jesteś fachura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Agroma Sępulno? Kilka razy robiłem u nich zakupy przez internet. Nie mam powodów do narzekań. Trzeba tylko ceny części przeglądać. Wahają się jak w każdym sklepie. Na jednym zaoszczędzisz a na drugim przepłacisz. Życie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W Agromie sepólno kupowałeś? Ja ich omijam szerokim łukiem. Moze w tym internetowym sklepie ceny mają ludzkie bardziej, ale tak jak idziesz to szczęka opada. Ja głownie to Firma Grand. Może czasami na allegro mają troche drozsze ceny ale sie przekonałem na rodzielaczu. Agro Mar miał 10 zł tańszy ale nie wiadomego producenta a Grand z Hydrosiły 10 zł droższy. W sępólnie nie kupiłem nic z czego bym był zadowolony i nie za dobre pieniadze Uszczelka pokrywy klawiatury do T25 10 zł bez paru groszy hahaha. Łożysk oporowych to mam sterte od nich rozwalonych po tygodniu czy dwóch. Nie wspomne jak za bolec cięgła zawołali 40 zł do MTZ :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Temu napisałem że trzeba patrzyć na ceny. Takie jaja są wszędzie. Już nie jedną rzecz kupiłem taniej w rolmaszu który mam prawie pod domem niż na necie. Nie chcesz przepłacić musisz orientować się w cenach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja Agrome mam 7 km od domu ale remont T25 zrobiłem bez ich pomocy. Kupilem tylko uszczelki do silnika nie dosć że droższe to jakaś tandetna podróba i niektórych nie było wiele nie pasowała pod klawiature się rozlazły. Po kilku zakupach przekonałem sie że najlepiej wychodze w Firmie Grand i Agrotechnika. w Agro Mar kupiłem pompe zasilającą i olejową do silnika to ta od silnika potyrała mi odrzutnik i silnik musiałem drugi raz rozbierać a w zasilającej dziadowskie gwinty nawet nie dokręcałem na mocno jeszcze a juz zerwało ale to produkty bez tabliczek bez jakiegokolwiek napisu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ok dzięki.Są jakieś zestawy naprawcze,czy może sam uszczelniać da się dopasować,a może lepiej nowa pompa bo ta moja chyba od nowosci.

 

Ja polecam ci kupić nową. W c360 próbowałem dwa razy naprawiać, kupiłem łożyska, uszczelniacze złożyłem i miesiąc wytrzymała, znowu uszczelniacze i może pół roku i cieknie. Kupiłem nową (pewnie w stodole zrobioną) i trzymała ze 6 lat, ta co mam teraz trzyma już na pewno ze 4 lata i na razie ok. Sąsiad też na nowej już pare lat jeździ i jest ok. Gdyby była oryginalna to pewnie ponad 10 lat by wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat z pompami jest tak, że jeszcze trzeba umieć i mieć czym to złożyć. Sam młotek nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A co tam jest takiego skomplikowanego, gdyby była źle złożona to lała by od razu lub na drugi dzień. Wina może być w słabym materiale lub jak twierdzisz faktycznie gdzieś minimalnie ale to naprawdę minimalnie źle spasowane i zaczyna cieknąć po jakimś czasie.

Skoro by tak było to prawie nikt by nie mógł w domu sam jej zregenerować :( a jednak przypadki się zdarzają że chodzi długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie zdarzają się przypadki, że działa... A w większości nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Prosta robota ale trzeba pomyśleć. W sumie nic prócz uszczelniacza nie da się zepsuć od razu. Nieumiejętne nabijanie łożysk wychodzi dopiero po czasie. Wystarczy ściągacz do demontażu łożysk. Unika się masakrowania ośki. Tulejki do nabijania. To wszystko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewienko    0

A czy któryś z kolegów orientuje się czy pompa wody od mtz 82 pasuje do 550 (blok silnika d-240)? I przy okazji pytanie do tych co wymieniali/ściągali już pompę, czy jest możliwe zrobienie tego bez wyciągania chłodnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To jest ta sama pompa. Jeśli chodzi o wymianę, to zależy jaką masz chłodnicę, ale jak się pokombinuje, to można wymienić bez jej wyjmowania.

Masz chłodnice skręcaną śrubami, czy lutowaną taką szersza na górze? Masz blachę dookoła wentylatora?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewienko    0

Moja chłodnica wygląda na lutowaną i ma przykręcaną blachę dookoła wentylatora. Męczyło mnie to i znalazłem trochę czasu na rozkręcanie. Po ponad godzinie pompę udało się wyciągnąć bez ruszania chłodnicy (tylko odkręciłem tą blachę obudowującą wentylator). Ale po przeglądnięciu aukcji z pompami zastanawiam się, którą wybrać? Może ktoś kto kupował niedawno wypowie się czy brać tańszą czy nie żałować i kupić droższą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Szukac oryginalu. Wiem ze sa 3 rodzaje tych pomp:

1. nie smarowana wogole, chyba lozyska kryte (u mnie taka jest i lozyska juz dziwne dzwieki wydaja)

2. na smarowniczke kalamitke,

3. na taki wkrecany kapturek ze smarem (stare)

  • Like 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

jak byście mogli wysłać jakiś link z pompą orginalną do mtz 82 bo wymieniłem reperaturke ale może 2 miechy wytrzymało i znowu leci ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

firma verde_verde na allegro posiada oryginalne czesci, to i moze pompy beda mieli.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Jeśli ktoś ma patent na porządne zrobienie pompy wody, aby wytrzymała ze 3-4 lata, to bym poprosił. Mam problem z pompa w E-512 - wytrzymuje 2 lata, nie ważne, jakie czary by przy niej robić, 2 sezony w kombajnie i lecą łozyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

Panowie Jak wymienić pompę w MTZ 82.

chłodnica skręcana na śruby, odkreciłem osłone chłodnicy odrecam wentylator tylko jak jego wyjąc i pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Odłączasz taką rurę co idzie w dół do chłodnicy i ogrzewanie, jeżeli masz podłączone, potem odkręcasz całą pompę. Jest umocowana na 3 śruby.

Edytowano przez LTZ55a

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Panowie czy ktoś z was wymieniał ten uszczelniacz w pompie wody bo kupiłem rok temu nową pompe i zaczyna mi lecieć tą dolną dziurką woda a jest taki zestaw w internecie reperaturka pompy wody  i zamierzam kupić ten zestaw bo szkoda mi wywalić nową pompe. I teraz mam pytanie czy do wymiany uszczelniacza musze rozebrać całą pompe i wyjąć wałek czy da go się wymienić od tyłu po zdjęciu wietraczka bez konieczności rozbierania całego przodu pompy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez norek1985
      Jak w temacie w 1224 została wymieniona pompa wody wyjęty termostat a jak się odpali silnik brak ruchu wody w chłodnicy no i góra chłodnicy robi się gorąca a dół zimny. Tperatura szybko wzrasta do 90 stopni.
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj