Zaloguj się, aby obserwować  
mati00733

pług unia tur 4+1 czy Kverneland 5

Polecane posty

mati00733    25

Witam.

Nosze sie z zamiarem kupna pluga.zdecydowalem sie na 5 skib zagonowych,poniewaz obrotowke 4x48cm\50cm ciezko znalesc w rozsadnych pieniazkach.

Znalazlem plug unii grudziadz,tur 5 skibowy na zabezpieczeniu sprezynowym za 7tys,nowe odkladnice,lemiesze....oraz plug Kverneland 5 skibowy na resorze,z tym ze tutaj elementy robocze do wymiany.

Tutaj rodzi sie moje pytanie,wziac takiego tura unii,czy kvernelanda,i go wyremontowac.Tym turem,ktory kosztuje 7tys pln praktycznie od razu mozna isc w pole,natomiast Kvernelanda trzeba wyremontowac,nowe odkladnice,czyli liczac srednio 7 tys plug i jakies 4 tys na kompletny remont.....co wybrac,patrzac z perspektywy czasu,jakosci orki jak i kosztow uzytkowania?

Edytowano przez mati00733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Jeżeli byś kupił do kvernelanda ogynalne cześci to tak ale jeżeli nie to raczej bym nie wybrał go. Kverni moim zdaniem robi najlepsze pługi na świecie oraz części do tych pługow są baaaardzo wytrzymałe ale i drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

jeżeli już masz brać pług to bierz kvernelanda pierwsze różnice zobaczysz w polu przy robocie a zrobić remont zajmie ci nie cały dzień bo ja w swojej 4 obrotowej na wymianę podzespołów potrzebowałem całego dnia ;) co do części to masz teraz promocje w agromie i jakbyś pogadał z nimi to byś dużo za to nie zapłacił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Jeżeli Masz pieniądze to bierz Kvernelanda jeśli natomiast nie to unią też da rade ale ona ciężej idzie ,, trzyma ciągnik " bardziej .

Edytowano przez Tom85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Wlasnie sie zastanawiam,patrzac juz kilka latek do przodu...ktory bedzie lepszy.kverni drozsze czesci,ale i jakosc lepsza,a umnie mocna glina...i wlasnie dylemat...ciekawe ile by kosztowal remont takiego kvernelanda,wobec ceny i jakosci czesci zastosowanych w polskim plugu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

mowisz lepszy bedzie kverni?a jak si ma porownanie zabezpieczenia resorowego do zabezpieczenia sprezynowego?wytrzymalosc,specyfika pracy,zalety-wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Unia tak jeżeli chcesz na częściach zaoszczędzić.

Kver ma mniejsze zapotrzebowanie na siłę uciągu ze względu na budowę korpusów co daję mniejsze zużycie paliwa i mniejsze zapotrzebowanie mocy.

A jeżeli chodzi o firmy produkujące pługi to kverni do lemkena to 100 lat za murzynami.

Ja zawze mówię że lemken to numer 1!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Tylko ze ciezko znalesc zawieszanego lemkena 5 skibowca na zabezpieczeniu resorowym....a kvernelandow kilka widzialem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

To prawda ale jak się znajdzie za większą kasę to ja bez zastanowienia bym lemka wybrał. Miałem kverni i różnicę widziałem odrazu. Ciągnik mniejsze opory miał i lepiej zapierdzielał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

jeśli mówisz o pługach na kilka lat to kverneland zwroci Ci się w kosztach urzytkowania sporo na paliwie zaoszczędzisz a i jakość pracy jest lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

dobrze ze jeszczce troszke czasu zostalo do wyjscia w pole.do tej pory byl i jest plug lansberg,tylko ze na zabezpieczeniu kolkowym,co denerwuje przy duzej ilosci kamieni.jak pisalem,ten plug unii moze odrazu isc w pole...i cena nie wysoka....ciezko sie zdecydowac,...zagraniczny drozszy w czesciach,ale inna jakosc orki,mniejsze opory wiec i spalanie,no i elementy robocze wytrzymaja dluzej.....polski jak to polski,z tego co piszecie,ciezko idzie,za to czesci tanie...i co za tym idzie zapewne mniej wytrzymale na scieranie....kiedy roznica w cenie zagranicznego pluga sie zwroci?:)przypuszczajac,ze polski 7 tys,zagraniczyny 7tys plus odnowa,wszystkie elementy robocze nowe...wiec okolo 5tys zapewne...5 tys roznicy,ktora powinno zniwelowac niejsze spalanie oraz mniejsze zuzycie elementow roboczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

ja ci powiem z własnego doświadczenia tyle że jak oraliśmy zwykłym "ruskim" pługiem a potem kvernelandem to różnica była wielka pług na resorach kółko metalowe (choć lepsze jest normalne gumowe) części szybko się nie zużywały ale jak teraz zmieniliśmy na obrotówkę to bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zulus
      Witam mam prasę z 2012 roku i szkoda że nie wziełem opuszczanej podłogi wtedy to była nowość chcę to przerobić potrzebuję zdjęć i opisu działania jak byście mogli pomóc bardzo dziękuje .
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

    • Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj