Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr2691    8

Czyli rośliny rozhartowane bo przez kilka dni było nawet więcej niż +10. Na to azot, mróz i 30cm śniegu przez 2 tyg. Czym to grozi?

 

Skoro bezpośrednio ludziom sprzedajesz to i wielkich areałów nie masz... Po ile w tamtym roku sprzedawałeś skoro na rynku można było po 400zł za tonę kupić?

 

 

mamy 5 ha regularnie, teraz chcemy więcej zasadzić, bo mamy lepszy zbyt.

 

w tamtym sezonie to u nas kokosów nie było, nie padało, deszczowni nie mamy więc wiadomo... ale przypuszczam, że siarczan amonu nam wiele pomógł, a przy tym zaprawianie, inni nie zaprawiali to porównania było takie:

 

my kopaliśmy na jednym okrążeniu pełny zbiornik Wuhlmaus 1733P, a sąsiad za miedzą niepełną Anne.

 

9zł worek 15kg to była zadowalająca cena co do tego co w sklepie można było uzyskać. wiadomo, po ludziach trzeba troche pochodzić, ale jednak jest zapłacone, i sklepy się nie wzbogacą na nas, oni 100% zarobią tylko za to że to rozważą na worki po dwa czy 5 kilo i jeszcze by chcieli trzy razy w tygodniu dostawe.

 

 

co do tego nawożenia, zrób sobie próbę, rozsiej w przyszłym roku w takim oknie pogodowym na połowie kawałka to co planujesz zrobić później, potem dosiej nawóz na reszcie i porównaj w dalszym etapie wegetacji co lepiej sie rozwija.

 

Rzepak, jeśli nie dostanie wcześnie nawozu to nie da tyle....

 

z niczego nie ma nic, więc teraz nasze roślinki już mają zaspokojonego głoda, a twoje czekają i napewno nie dogonią naszych

 

 

 

 

co do orki, też przewróciliśmy wszystko już i teraz leży pod śniegiem, myśle że dobrze zrobiliśmy, gorzej by było gdyby nie przyszły śnieżyce :PP

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak może roślina pobierać azot skoro w dzień -3 a w nocy -15? Liczy się nie termin a warunki pogodowe. Na obecną chwilę są niesprzyjające i nawóz rozsiany na początku marca pożytku im nie przyniesie. Głód byłby gdyby pogoda była jak rok temu a wszyscy czekaliby do kwietnia.

 

Jak się mają te ziemniaki już posadzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie jeszcze przez tydzień utrzyma się ujemna temperatura w nocy, czyli wejść w pole będzie można najwcześniej za dwa tygodnie (chyba, że ktoś zdecyduje się na mechaniczne odśnieżanie lub uda się przyorać śnieg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Nikt nie sieje i nie orze bo co mamy siać ?? Śnieg ? Myślę że u mnie ( lubelskie ) to dopiero po świętach wielkanocnych wejdziemy w pole, na razie leży 15 cm śniegu, 11 stopni mrozu.


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Hmm wiec jak to w koncu jest? Ja na poczatku marca wysialem nawozy npk(+saletrzak) na łaki (rada goscia z ODR)....pozniej poszedl deszcz(bylo dosc cieplo bo na pola wjechac sie nie dalo) i pozniej przyszly sniegi i mrozik. i moje pytanie: czy ten nawoz przyniesie zamiezony efekt??? Czy wysiałem kilka tysiecy zlotych w powietrze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W powietrze na pewno nie. Ale po co już na łąki? Na nich wegetacja rusza trochę później.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Przyniesie, przyniesie, a jak na ozime sypią przed sianiem i niby ma działać choć zaraz zima, a potem z roztopami idzie do wody i niby działa ( choć ja nie praktykuję jesiennego siania to do końca niewiem jak to działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja pierdyle przeglądając fotki 24 marca sąsiad pod ziemniaki juz orał na głęboko ja z kolegą jęczmien sialiśmy a w tym roku co najwyżej możemy przesiewać przez wialnie <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Kolego zasiałem dlatego juz na laki bo podobno nawóz amofoska rozkłada sie dłużej...i tak mi zalecil przedstawiciel;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

na jesieni rośliny rosną więc ten azot pobiorą bo tam dawki startowe tylko idą. Teraz wegetacji nie ma i według mnie na lekkich glebach przy nawozach szybko działających np saletra ten azot popłynie ze śniegiem. U mnie ziemia zamarznięta w ogóle nie jest.

Amofoska potrafi ze 2-3 miesiące leżeć nie rozłożona przy braku opadów. Więc tu akurat może dobrze zrobiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zima sie troche przeciagneła ... robota uciekła a przyjdzie wiosna to bedzie wszystko na łeb na szyje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U was się zima przeciąga a na Podbeskidziu to normalne o tej porze że śnieg sypie i mrozem wali. W kwietniu nie raz nie dało się w pole wjechać bo przymrozki w nocy babranine robiły.

Raptem kilka ostatnich lat zima u nas wcześniej odpuszczała. Nie zdarzyło się jeszcze tak żeby w marcu cokolwiek z czym kolwiek w pole pojechało.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

wszystko będzie w jednym czasie w tym roku sianie pszenicy,jęczmienia, buraków, kukurydzy, sianie nawozów opryski, sadzenie ziemniaków. Ci co mają dużo pola do ob :Drobienia to zadyszki chyba dostaną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Pewnie dostaną zadyszki. Ale już widzę jak firmy usługowe rączki zacierają :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

u mnie jeszcze przez tydzień utrzyma się ujemna temperatura w nocy, czyli wejść w pole będzie można najwcześniej za dwa tygodnie (chyba, że ktoś zdecyduje się na mechaniczne odśnieżanie lub uda się przyorać śnieg)

 

właśnie a co myślicie o przyorywaniu śniegu na wiosne, bo wg mnie to powinno więcej wody w glebie zostać, w końcu śnieg to woda a jeśli tak to nie ma się co obawiać przesuszenia gleby wiosenną orką ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

teoretycznie przyorywanie śniegu jest lepsze, gdyż gleba nie jest tak przesączona jak po roztopach, tylko pozostają dwa problemy pierwszy czyli osiadanie (ten śnieg tak szybko nie stopnieje po wymieszaniu z glebą) oraz drugi energochłonność orki (przyczepność na śniegu i zmrożona wierzchnia warstwa gleby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Ja jestem gotowy na nadejście lata, bo wiosny już chyba nie będzie?...:-)

Od zaraz po świętach wszyscy wejdą w pole.

Będzie się działo na polach, ruch będzie jak w ulu!

Jak ktoś z powiatu radzyńskiego i bialskiego potrzebuje pomocy przy dużych areałach, to chętnie wspomogę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Ja jestem gotowy na nadejście lata, bo wiosny już chyba nie będzie?...:-)

Od zaraz po świętach wszyscy wejdą w pole.

Będzie się działo na polach, ruch będzie jak w ulu!

Jak ktoś z powiatu radzyńskiego i bialskiego potrzebuje pomocy przy dużych areałach, to chętnie wspomogę.

 

ja dostałem od dziadzia 10ha 15 letnich nieużytków ale do mnie to raczej nie przyjedziasz ;):D;) ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Sprawdziłem prognozę na kilku źródłach i taka pogoda ma się utrzymać do polowy kwietnia. Myślę że plony w tym roku będą na pewno mniejsze bo tak dużego opóźnienia natura raczej nie odrobi. Także cena może być naprawdę rożna. Jeżeli chodzi o ziemniaka to zależy ile będzie nasadzone, no i oczywiście przebieg pogody, ale początek 2013 roku jest jak każdy widzi, czyli kiepski. Reasumując to średnio od 3-4 tyg wszystko się przesunęło.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dzieki tuskowi to nawet wiosna nie chce przyjść do polski i na poczatku sie smiałem teraz tez sie z tego smieje tylko już mniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj