Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rrAfcio12    0

Witam??

 

 

Zaczeliscie juz sadzenie ziemniaczków??? W moich okolicach juz szaleją... dzisiaj zaczęli ... A wy?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

J tylko nawozy a tak to nic ... kumpel coś mowił ze scierniska po kukurydzy bedzie chciał przejechać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

nie uważacie że za wcześnie trochę w pole ruszać. przynajmniej na początku marca ? bo z tego co widzę to niektórzy szaleją z nawozami a jak patrze na zboża i prognozę pogody to wydaje mi się że będzie katastrofa. Od soboty mrozy znowu i jak nie spadnie śnieg to znowu będziemy przesiewać. Ja ruszę w pole ale pod koniec marca o ile pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nawozy nie są za szybko .... ale ziemniaki tak


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tym tygodniu wywiozłem gnojówkę. W następnym chce rozsiać saletrę na pszenżyto. I jak da się wjechać to zaczniemy obornik z pryzm rozrzucać i orać pod kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrAfcio12    0

ja jestem z małopolski, okolice krakowa do 20 km. tez uwazam ze za wczesnie... magnum123 u mnie jest to samo masakra zawsze sie sadziło gruntowe (bez foli) koło 20 marca ... z folia zawsze wiadomo troche wczesniej ale nie az tyle a tu prosze poszaleli... a na gruntowe to oo duzo zawczesnie patrzac na prognoze gdzie zapowiadaja jeszce mrozy i mały powrót zimy... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pytanie czy te ziemniaki nie zmarzną jak się sprawdzi te -10 przez parę nocy i na - w dzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jestem za. A to właśnie Ci co nie szanują siebie i innych. Tylko żeby sprzedać, taka ich mentalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Natura swoje zrobi i nie ważne czy dasz 100kg czy tonę nawozu na ha to i tak zbierzesz tyle ile będzie dane przez przeznaczenie losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Pytanie czy te ziemniaki nie zmarzną jak się sprawdzi te -10 przez parę nocy i na - w dzień???

 

 

Moze to ziemniaki przemyslowe,


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jak przemysłowe?. Kiełkowane pod folie sadzą, na młodego. na polsacie przed chwilą zapowiadał w dzień -7 i b mocny wiatr to co będzie w nocy?.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Natura swoje zrobi i nie ważne czy dasz 100kg czy tonę nawozu na ha to i tak zbierzesz tyle ile będzie dane przez przeznaczenie losu.

 

Rozumiem że wcale nawozu nie siejesz bo "przeznaczenie losu" wpływa na rozwój i wzrost roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Niech sadzą, oby jak najwięcej posadzili. W cale ich nie będę żałował jak im zmarzną. Głupich i chciwych nie ma co żałowac.

 

Nie rozumiem również po co zasilac roslinę gdy zapowiadają mrozy. Nie dośc że nic nie da roślinie to jeszcze może jej zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Mają robotę zrobioną i im lżej na duchu i będą gadać że inni to pecaje i wszystko na końcu robią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Niech sadzą, oby jak najwięcej posadzili. W cale ich nie będę żałował jak im zmarzną. Głupich i chciwych nie ma co żałowac.

 

Nie rozumiem również po co zasilac roslinę gdy zapowiadają mrozy. Nie dośc że nic nie da roślinie to jeszcze może jej zaszkodzic.

 

Według wielu roślina głoduje i jak nie sypniesz szybko to plon spadnie drastycznie... Wydawać by się mogło że spadki rzędu 3 ton na ha skoro tak wszyscy biegiem z nawozem lecą.. Dla mnie to tak jak polewanie brudnego zimną wodą - jak będzie ciepło to nie zaszkodzi a wręcz pomoże, w przypadku mrozu....

Ciekawe jak się rośliny zachowają obudzone z letargu, doładowane azotem na mrozie -10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

Ja już nawet dzisiaj łąkę kosiłem i już trawa na wałkach jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to mój sąsiad mawia "mocznik grzeje" że niby na mróz pomaga, nie wnikałem o co mu chodzi puki co to głęboką oborę na pryzmę na pole wywaliłem i trochę na łąki potrząsłem tyle z wiosennych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Wahania temperatury 20 stopni w tak krótkim czasie to bardzo duży stres dla roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj