grego

przenośnik ślimakowy pionowy

Polecane posty

grego    385

Witam

 

Czym w budowie ślimaka i rur różni się taki przenośnik od zwykłego? Zastanawiam się czy można taki zwykły przerobić na pionowy, dać większy silnik. Pewnie będzie miał mniejszą wydajność ale chyba powinno iść przecież żadnych cudów tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no właśnie tu może być chyba jedyna różnica że uzwojenie może być gęstsze, ale nie widziałem na żywo takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Ja mam zwykłą żmijke i jak już da się jej spory kat to dużo traci z wydajności takze jak da ja do pionu to może spaść do zera bo zwoje nie darzą rady cokolwiek do góry zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam pionową z dozamechu i dokupowałem do niej przedłużki, 6 sztuk, 12 metrów i mówili że to są normalne ze zwykłej żmijki. Daje 20t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tylko niektóre pionowe zasyp mają dopychany drugim ślimakiem aby uzyskać wydajność.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Ja ma dopychającą właśnie.

 

a jaki masz tam silnik na niej ?

 

ja mam bez dopychacza i coś koło 15-16 ton na godzinke rzuca silnik 5,5kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

a jakie masz przełożenie na kołach pasowych ???

 

Wszystko zależne jaki silnik ale takie aby uzyskać obroty 900 obr/min., przełożenie 1,57 : 1 w przypadku silnika 1420 obr/min, a może silnik ma 900 obr/min więc przełożenie 1 : 1 .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Podejrzewam że u mnie będzie na żmijce pionowej 1-2 przynajmniej. A silnik ma 900 obrotów.Czyli na ślimaku wyjdzie z 450 obr.

Na dopychjącej są chyba zwiększone obroty.

Jutro wejdę i zmierzę koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mierzyłem dzisiaj koła

Na pionowej

silnik 5,5 kw 900 obr/min koła -170mm, żmijka 350mm, paski 2 sztuki B 17mm

Dopychająca, silnik 2,2 kw i 900 obr/min - 100mm, żmijka 250mm paski 2 sztuki, ale nie zwróciłem uwagi jakie szerokie, raczej A 13mm.

Czyli wychodzi 1 do 2 i więcej przełożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ara    0

Witam,co do zasady to wszystkie przenośniki powinny podawać w pionie,o ile nie jest ślimak skopany.Przypatrzcie się zachodnim przenośnikom ,małe gabaryty niwielka waga,a wydajność imponująca.Po pierwsze ślimak z wacowanej taśmy,po drugie dobrze jak zewnętrzna krawędż ślimaka podgięta jest ku górze,po trzecie jak największy rozstaw spirali ślimakowej aby uzyskać jak największą wydajność.Żadnych łożysk i podpór w środku.Nie spotkałem zachodniego przenośnika z boczną żmijką dopychającą,myślę że jeśli ta pionowa niechce podawać a ta boczna dopycha to powstaje niepotrzebne tarcie.Według tabel do żmijki 140 ślimak o śr-120,do żmijki 150 ślimak-125,do żmijki 200mm ślimak-180mm.Dobra pionowa żmijka powinna mieć realną wydajność ponad 15t/h.Jeśli wszystko jest ok to wystarczy silnik 2,2kw i się nie grzeje.Widziałem w naszych pionowych na pierwszym ślimaku wspawany równolegle drugi krótki ok 1metr zwój,wydaje mi śię to bezcelowe.Dlaczego w zachodnich nikt tego niewspawywał.Dobra bezawaryjna pionowa żmijka to napędzana starym polskim lub nrdowskim motoreduktorem na stalowych zębatkach o mocy 2,2kw lub 3kw zakres obrotów 400-550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekMS    0

Witam

Może to jest odgrzewanie starego kotleta, ale jestem w trakcie pisania pracy przejściowej o przenośnikach.

Mianowicie przenośniki ślimakowe do transportu pionowego trochę się różnią. Skok przenośnika nie wynosi jak w przypadku standardowych przenośników 0.8 średnicy ślimaka tylko 0.5. Zatem ślimak do transportu pionowego jest "gęstszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
    • Przez konrad1015
      Witam.Mam zamiar zbudować mały podajnik ślimakowy żeby z kurnika (wysokość około 1m )mały ma 3x3 m2 ale mają taki podajnik będe mugł przerobić drzwi,i będe miał wszystko ułatwione ma tam być mały slilnik od pralki ,,,zostaje tylko mi do zrobienia taśma ,macie jakieś pomysły dugłość tej taśmy około 2m czyli całej 4 m z groszem ,za odp,dzięki
    • Przez yogi406
      Witam
      Mam takie pytanko?
      Czy może ktoś do takiego Bizonka montował przenośnik pochyły wydłużony z rekorda??
      Bo stanie podczas koszenia jest mało przyjemne, no i powietrze z klimatyzacji przy stani dmucha w głowę.
      A bizonek to hobby mojego Ojca ma dopiero 12000Mth, więc myślę jak by to usprawnić.
       
      No i czy jest możliwość wydłużenia starego??
       
      Pozdrawiam.
       
      I jeszcze jedno czy przenośnik pochyły pasował by z bs-110??
    • Przez Famer21
      Muszę zmienić temat i post, trochę poczytałem i sie trochę dowiedziałem.
      Chciałbym kosz zasypowy do zboża pod dmuchawę.. W jaki sposób to zrobić żeby zadziałało? Zrobić kosz o pojemności do 9 ton żeby wykiprować cała przyczępe do niego jak szeroki musiałbym zrobić? Spód chciałbym zrobić tak samo jak w dmuchawie, czyli mały otwór z blachą do ustawienia ilości zboża, które bedzie leciało prosto do rur z powietrzem z dmuchawy. Całość przenośna żeby była.
      Ma ktoś coś takiego u siebie zrobione, bądź kupione?
       
      Coś takiego tyle, że ten kosz jest za wysoki, potrzebuje połowe niższy żeby przyczepa sie zmieściła pod nim i można otworzyć cała boczna burtę żeby zsypać zboże... Ale tak właśnie coś podobnego, z tego leja u spodu, prosto do rury z dmuchawy.. Tylko czy to zda egzamin w praktyce?
      http://tablica.pl/of...in-ID42ya7.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj