Grzybekk

Agregat talerzowy Agro Masz + Siewnik Famarol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzybekk    38

Witam. Dzisiaj próbowałem przymierzyć mój agregat który będzie pracował przy uprawie ścierniska oraz po orce z siewnikiem Famarolu. Zaczepienie było trochę pracochłonne.

 

Najpierw musiałem zaczepy agregatu przestawić z zewnątrz do wewnątrz, gdyż były zdecydowanie za szeroko. Zresztą dalej jest i siewnik może mi spaść. Myślałem żeby pokombinować z podkładkami - zda to egzamin ?

 

Potem całkowicie odkręciłem łapki od agregatu, żeby zaczepić, nie udało się zaczepić przy skręconych - koła siewnika czepiały jakoś o wał. Jest możliwość tak jakby ustawienia tych łapek pod kątem, co powoduje że dół siewnika się trochę odsunie - myślę że to powinno pomóc.

 

W powietrzu jak był siewnik lepiej to wyglądało, jak opuszczałem siewnik na hydropaku to się przesunęło - kiepsko to wygląda.

 

Na zdjęciach widać że mocowanie jest też niezabezpieczone, nie dało się tego zrobić bo przeszkadza rama siewnika.

 

dsc00790mx.jpg

 

dsc00792k.jpg

 

dsc00791gb.jpg

 

Wydaje się że siewnik jest za blisko wału.

Przepraszam że ostatnie nie obrócone - na kompie obróciłem za to na serwerze coś nie wyszło to.

 

Chciałbym, aby osoby posiadające taki agregat agromaszu lub którejś z bliźniaczych firm podzieliły się swoimi "wrażeniami", jak rozwiązały by moje problemy w związku z powyższymi problemami. Jutro będę dalej kombinował, może sam do czegoś dojdę, ale proszę o wasze wszelkie pomysły, rozwiązania. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Mocowanie od siewnika najlepiej odciąć ,ustawić od czoła ramy siewnika aby pasowało na sprzęg i zespawać.Wtedy powinno oddalić siewnik i pasować na zabezpieczenia :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Przełóż uchwyty z lewej na prawo i odwrotnie to będzie węziej i masz w nich jeszcze otwory którymi możesz odsunąć siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dokładnie kolega ptaszyna ma racje najlepiej tak


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Z zamianą tych uchwytów jeden z forumowiczów podsunął mi już pomysł na PW i myślę że to będzie strzał w dziesiątkę, a przynajmniej będzie można jeździć bez obawy że siewnik odleci. Tak, wiem o tych otworach, jutro się z tym pobawię i dam znać co uzyskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Moim zdaniem masz jeszcze za długi łącznik górny, bo jak byś go mocniej skręcił to koła siewnika bedą dalej od wału. Jak przełożysz ramie z prawego na lewe i odwrotnie to bedziesz musiął zaczepy spowrotem załozyć z wewnątrz na zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Taki łącznik dostałem z agregatem, ale w ostateczności jak nie będzie innego ratunku dostanie pewnie nowy łącznik. Za bardzo skracać też nie można, siewnik też musi być w miarę w pionie.

 

Korzystając z okazji wypowiem się trochę nt. dilera - Roltech Kielce oraz producenta - Agro Masz

 

Agregat przyjechał do mnie z wgięciem ramy - nie wpływa to na pracę, tylko na wygląd, ale pokazując znajomemu NOWY agregat zobaczy on niezbyt ładne wgięcie - trochę wstyd, no ale. Trochę się nie chce napierzać młotkiem w nowy agregat. Pokażę wam jutro czy pojutrze fotkę tego.

 

Z agregatem dostałem łącznik do hydropaka - bez jednego bolca, ale to już może być wpadka producenta.

 

Na agregacie nie ma żadnej tabliczki informacyjnej, mają ponoć przysłać jakąś naklejkę.

 

Takie niedopracowane trochę to wszystko.

Edytowano przez Grzybekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Tabliczki informacyjnej nie ma,gdyż zapewne maszyna została sprzedana bez podatku vat i dla dealera lepiej bo taniej a dla Cb normalna cena.Taki mały szacher -macher bez korzyści dla Cb :mellow:


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beys    3

Jaka szerokość i jakim ciągnikiem będziesz z tym zestawem pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

3m, Ursus 1634 będzie z tym latał, nie wiem czy będziemy siać tym zestawem, zależy jak się sprawdzi, kupiliśmy go głównie do uprawy ściernisk. W moich zdjęciach mam ten zestaw podczepiony do 914.

 

@ Mały up.

 

Zaczepy zamieniłem tak, jak mi radziliście - jest teraz idealnie, siewnik jest sztywny, nie ma mowy o przesunięciu.

 

pozmianiea.jpg

 

pozamianiekocwek.jpg

 

 

 

Zaczepy oddaliłem też regulacją - tam gdzie są 3 dziurki na śrubę. Oddaliło to trochę koła siewnika od wału. To rodzi kolejny problem :D Zobaczcie jakie są odległości między kołami a wałem - pierwszy rysunek lewa strona, drugi - prawa strona. Czyżby bolczyki przy siewniku były powyginane ? Czy konstrukcja agregatu krzywa? :D

 

LEWA

 

lewastronaa.jpg

 

 

PRAWA

 

prawastrona.jpg

 

 

 

 

 

Kolejna rzecz: siewnik przy podczepianiu musiałem podnieść lewarkiem, tak, żeby łapy hydropaku złapały bolczyki siewnika. Było to całkiem wysoko. Wydaje się że łapy hydropaku (same końcówki) powinny być dłuższe, bo gdybym uprawiał bardzo płytko, to koło siewnika nie dotykało by nawet ziemi. Wy też musicie mieć tak wysoko siewnik żeby zaczepić go do hydropaku ?

 

Agregat stoi na ziemi, hydropak na max opuszczony.

 

przewit.jpg

 

przewit2.jpg

 

 

A tutaj bonus : "fabryczne" wgięcie.

 

wgiecie.jpg

Edytowano przez Grzybekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Ja też mam agragat agro-maszu ale bierny, podczas podczepiania agragatu do siewnika nie podosiłem go tylko uniosłem belkę w siewniku bo jest pływająca i ustawiłem odpowiednio otwory w agragacie ale gdy podniosłem siewnik to okazało się zę ramiona są nierówno to w ten jeden uchwyt wbiliśmy kawałek drewna żeby się wyrónało i jest ok, ale u ciebie według mnie powinny być dłóższe mocowania.... ja bym zgłosił reklamację, nowy sprzęt a taka wpadka, to wgniecenie to najprawdopodobniej w czasie transportu, dzwoń do dealera i niech coś z tym zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remiczek    1

Jeśli chodzi o AGRO MASZ to wydaje mi sie że jest normalną sprawą tkie niedociągnięcia i wpadki. Moj kuzyn kupił w tamtym roku agregat uprawowy bierny z hydropakiem, wydokośc siewnika jest w porządku ale za to węże nie były skręcone . Ręką je dokręciłe. Jesienią 2012 kupiła u nich też pług 4 obr. Pierwsza próba w polu i szybki powrót do domu, okazało się że były źle ustawione korpusy do szerokości lemieszy i pług futrował. Nie chce robi anty reklamy, bo maszyny nie są najgorsze, ale przy ich odbiorze trzeba uważnie je obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Rozstaw dolnych zaczepów w TUZ kat II powinien wynosić ok 82,5cm +- 1,5cm wg tabeli niżej podanej. Sprawdź czy w siewniku jest nieprawidłowy rozstaw czy w hydropaku, wtedy będziesz wiedział do kogo kierować żale.

_14_01.gif

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

kris14, dzięki za tabelkę, ale nie za bardzo wiem jak ją odnieść do mojego problemu.

 

edit:

 

Tak jeszcze raz przeanalizowałem Twoją podpowiedź i musze stwierdzić że do tego doszedłem (za pomocą forumowiczów - dzięki) przez zamianę lewy-prawy.

 

Chyba że nie ogarnąłem jakiejś głębszej myśli.

Edytowano przez Grzybekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja później się zoriętowowałem że problem rozwiązany, po napisaniu posta :P ale niech zostanie dla potomnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Grzybekk a wał jest prosty? Bo widziałem pare tych maszyn i wszystkie miały krzywe wały.Nasz packer też nie jest idealnie prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Po prostu zakrec lekko wałem i jezeli będzie za kazdym razem zatrzymywał się w tym samym miejscu to nie jest prosty,jak za kazdym razem zatrzymuje się w innym miejscu to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Hah, że nie wpadłem na to :) No to jest krzywy, jak się bawiłem to się zatrzymywał w jednym miejscu. Ale nie wydaje mi się żeby to była aż taka różnica na krańcach wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To że zatrzymuje się w jednym miejscu to nie znaczy że jest krzywy tylko nie wyważony ( nie jest potrzebne przy tych obrotach).Podłóż jakiś klocek i obserwuj przerwę to będzie widać czy ma bicie czy nie, minimalne ok 1 cm nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kazdy wał jest krzywy ruruwy packera czy inny .. kazdy ma bicie ... tym sie nie przejmuj on sie nie obraca 1000 razy na min


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Tak, wiem, też mnie zdziwiło stwierdzenie że musi być całkowicie równy i musi być wyważony, to nie kombajn, gdzie takie obroty się osiąga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a gdziw tam wywarzony zawsze cos na nim zostanie to i tak by to nic nie dało


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

W sumie macie racje,nie musi byc idealnie równy bo obroty nie duże.Jak sam robiłem rurowy to wyszedł prosty.Mimo wszystko jakby "fabryczny" był prosty to bym się nie obraził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez damiandg
      Witam mam do sprzedania pług euro masz zagonowy 3 skibowy. Pług ma przeprofilowane odkładnice oraz poprawione mocowania lemieszy. Pług orze równo z kołem ciągnika czyli około 150cm.  Pług jest jak nowy zaorał może 15ha. Sprzedaje z powody zmiany na obrotowy. Cena jaka by mnie satysfakcjonowała to 2500zł. Nowy pług ale dużo taniej.



    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj