Damiano604

Ares 550 czy Ceres 330?

Polecane posty

Damiano604    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii których ciągnik kupić czy Ceresa 330 czy Aresa 550? Bo słyszałem ze w aresach podobno problemy z elektronika, w ceresach bylo jej mniej tylko znowu ares ma lepsza kabine i wgl. nowszy jest. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siedziałem i w ceresie i w aresie i nie ma co porównywać. Kupiłem aresa, duża komfortowa kabina, świetne wyposażenie, ma więcej elektroniki która jest dla jednych minusem a dla drugich plusem. Sam przed zakupem trząsłem portkami bo myślałem że może to padnie a może to ale nie ma co tak myśleć. Ja jestem zadowolony ze swojego aresa w polu i transporcie spisuje się na 5. I nie wierz w te bajeczki o silnikach JD i ich wielkim apetycie na olej napędowy BZDURA !!! Jak bedziesz szukał to nie napalaj sie na pierwszy spotkany model. Ja się troche najeździłem 95% maszyn od handlarza jest picowanych, malowanych itp....

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

patrz na wycieki, czy wszystkie guziki działają, się przejedz na każdym biegu, pobaw się rewersem obserwuj czy nic nie zgrzyta przy zmianie biegów i półbiegów. Sprawdź dobrze działanie podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie wszystko sprawdź, pozaglądaj w zakamary, zwróć uwagęna wycieki olejów, sprawdz EHR, 4x4, blokadę, revers, biegi i półbiegi dosłownie wszystko... mój ares jest z końca 98r, mam go 1.5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam mam pytanie odnośnie tych silników JD w ceresie, ma ktos porównanie do spalania z mwm o podobnej mocy? Ile może spalić na ha orki???

Rozglądam zie za renią (najlepiej mechaniczną) i spotkałem z silnikiem JD, czy da on radę z pługiem 4 w obrocie? Fajne są też te z serii "54" ale stan ma wiele do życzenia w porównaniu do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

Ja bym ci proponował coś w stylu renault 103 54 bo ona jest na silniku MWM jest oszczedna, sąsiad ma ceresa z silnikiem jd i narzeka na spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie o to spalanie chodzi. Teraz mam mtz i pali naprawde mało koło 12l ropy na ha głebokiej orki w dobrych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

Ares jest dobrze wyposarzony ale nie których modelach lubią sie czasem zapalić pod kabiną po za tym ok jest dosyć oszczędny w pracy A ceres ma taką wade polega na tym żę w tym miejscu co są zamontowane ramiona od podnośnika w sprzyni na nole to ten wałek po jakimś czasie explatacji łapie luzy i olej wycieka Mam doświadczenie bo pracuje na tych dwóch maszynach na co dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi ares z silnikiem JD pali 11.5 litra na ha przy orce jak dla mnie dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak wałek ma luz to można zakładać najlepsze uszczelniacze a to wszystko i tak psu na bude (niestety). Jestem na zakupie ciągnika i chce renie lub deutza, podobają mi się te ceresy 95 lub z serii "54" do 110 koni (ten ceres ma chyba 95 koni), chce aby był pełen mechanik.

Z deutza to najlepiej model 6... też do ok 115 koni. Innych ciągników raczej bym nie chciał bo zawsze jakąś elektryke i hydraulike w skrzyni mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj