Zaloguj się, aby obserwować  
gieniu

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja

Polecane posty

Apista    6

To byś mógł 2 dmuchawy zasilać...

Widziałem jak taka dmuchawa pracuje tyle że o wiele większa, z wielką szczotą drucianą i doczepiona do ciągnika siodłowego. Każdą drobinkę piachu, błota usuwały z płyty a podmuch mie taki mały.

Jak się ustawiałem w kolejce do tankowania ze swoim Uralem 4320 to te szczotko dmuchawy tankowały ostatnie bo zawsze najdłużej. Nie dość że leje ze 400 litrów do baku tej szczoty to jeszcze do ciągnika siodłowego 600.

 

Ale taki sprzęt nawet jak nie potrzebuję, to bym kupił jak bym miał rezerwową gotówkę. To się opłaca, silnik założę się że zdrowy, troche złomu jest użytkowego. Sam silnik po wymontowaniu można upchnąć na allegro za 1500, a jak nie to łazika się zrobi. Wszystko się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Robiłem taką dmuchawę do zboża i powiem wam ze jeśli policzyć czas pracy i cześć to nie bardzo się opłaca chociaż sama satysfakcja jest spora. Robiłem ją całkowicie od podstaw. Sam spawałem i wyważałem wirnik i całą resztę. Sporo przeróbek dokonałem zanim uzyskałem właściwy kształt tego "izektora".

W materiały typu blachy, wałek na oś itp zaopatrzyłem się na pobliskim złomowcu. Łożyska wraz z obudowami pochodzą z rozrzutnika. Silnik 5,5kv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

Ja planuje zrobić dmuchawę tylko potrzebuje wymiary zwężki venturiego (inżektora)oraz jego odległosc od kosza zasypowego najlepsze było by zdjęcie z zwymiarowaną dmuchawą (od silnika do końca inżektora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

witam

Mam pytanie do użytkowników dmuchawy z dozownikiem łopatkowym (taka jak ssąco tłocząca tylko ze z koszem do zasypu zboża)w jaki sposób reguluje się ilość zboża którą podaje dozownik do dmuchawy???

- czy jest ustawione fabrycznie max otwarcie ???

albo inaczej zadam pytanie ;) skąd mam wiedzieć ze dana wydajność dmuchawy to jest już 100% i nie można podawać więcej zboża dozownikiem????

ps. przerabiam zwykła dmuchawkę 7,5 kw i tego nie mogę rozkminic.......

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Między koszem a podajnikiem jest zasuwa moja z podajnikiem daje ok 12t bez ok 8t ale silnik 13kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

a masz samorobke???

dozownik ustawie tak na 8 ton -sprawdze "na sucho" i zobacze czy dmuchawa da rade..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To nie za szybkie macie dmuchawy. Moja dmuchawa tłocząca z odrzutnikiem daje 18t/h ,wysokość 9m , silnik 7,5kw .Dwóch osiłków ręcznie nie zasypie jej, tylko kurzy się z pod niej niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jest polska stara dmuchawa z lat 70 fabryczna, jasno zielona.Ja kupiłem dwa lata temu ssąco tłocząca z Odolanowa, daje 10 t 15kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Czy wie ktoś jak przerobić (o ile jest taka możliwość)dmuchawę tłoczącą na ssąco tłoczącą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie przerobisz, ja próbowałem, ssące mają ciśnieniowe wentylatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj