Zaloguj się, aby obserwować  
gieniu

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja

Polecane posty

gieniu    0

chce zbudować dmuchawę do zboża ale nie mam żadnego schematu zasady działania budowy takiej dmuchawy. byłbym bardzo wdzięczny za podanie odpowiedniego linku strony obojetnie jakiej informacji na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Hmm, wg. mnie nie warto oszczędzać na takim sprzęcie, własna konstrukcja i brak dobrego wyważenia możę się źle skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Właśnie ciekawy pomysł.Ile mogłoby kosztować zrobienie takiej dmuchawy??Tylko kwestia tego czy taka samoróbka chociaż(troche)wytrzyma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a jaka ma być?? tocząca czy ssąco-tłocząca??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Andrzej a czym sie one różnią?? :P

ja operowałem dmuchawą ssąco-tłoczącą :P

ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma ;)

a tłocząca to taka do której trzeba sypac zboże, co wiąze sie w większą pracochłonnośćą niż przy ssąco tłoczącej :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
chce zbudować dmuchawę do zboża ale nie mam żadnego schematu zasady działania budowy takiej dmuchawy. byłbym bardzo wdzięczny za podanie odpowiedniego linku strony obojetnie jakiej informacji na ten temat ;)

 

U mnie sąsiad używa tej do siana zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ marcin 974

,,ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma'

 

To nie ma czym sie chwalić ;) .

U mnie dmuchawą tłoczącą 9 ton pszenicy w ok. 25 min do sliosu typu bin 8m wysokiego Silnik 11kw przy dmuchawie (fakt na styk) no i nie latam po przycepie z niczym tylko podnoszę przyczepę. No i żeby było śmieszniej made in stodoła. Wirnik tylko kupiony oryginał (kwestia wyważenia).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@deer chciało Ci się ją robić??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
@ marcin 974

,,ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma'

 

To nie ma czym sie chwalić ;) .

U mnie dmuchawą tłoczącą 9 ton pszenicy w ok. 25 min do sliosu typu bin 8m wysokiego Silnik 11kw przy dmuchawie (fakt na styk) no i nie latam po przycepie z niczym tylko podnoszę przyczepę. No i żeby było śmieszniej made in stodoła. Wirnik tylko kupiony oryginał (kwestia wyważenia).

no tak 11kw a 7,5kw to jest chyba róznica??

zmijką silos 10t (11t pszenicy wejdzie) to sypie się 25-30min -jak sie podstawi hl'ke ósemkę z metrowymi burtami to wszystko sie nie zmiesci :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
a jak przerobić dmuchawę od siana do zborza??

Dmuchawy starego typu (leżące ) nie wymagają wcale przeróbki. W nowej podając na wirnik będziesz miał jak zboże jak po śrutowniku, trzeba ją położyć zrobić iżektor i komorę wsypową. Ze stojących były chyba dwa typy, rozmiary i ta mniejsza byłby poreczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

taka od siana to wolno idzie bo ma duzy przekroj rur.walek ulozyskowany i wirnik to bys musial kupic-najlepie na zlomie u nas tego bylo kiedys pelno.zasypnik to mozesz z czegos pospawac lub skombinowac.rury plastikowe 160mm+kolanka.chyba trzebabyloby je uziemis bo sie elektryzuja


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Dmuchawy starego typu (leżące ) nie wymagają wcale przeróbki. W nowej podając na wirnik będziesz miał jak zboże jak po śrutowniku, trzeba ją położyć zrobić iżektor i komorę wsypową. Ze stojących były chyba dwa typy, rozmiary i ta mniejsza byłby poreczniejsza.

 

co to jest ten "iżektor"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
co to jest ten "iżektor"??

Wejdź na stronę POM Augustów i zobacz dmuchawy, ta część pod zasypnikiem, zwężająca się a potem rozszerzająca jest eżektorem czy iżektorem. Powietrze w zwężcze zostaje sprężone i wychodząc z niej przy rozprężaniu znacznie przyśpiesza i w tym miejscu jest podawane zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
no tak 11kw a 7,5kw to jest chyba róznica??

zmijką silos 10t (11t pszenicy wejdzie) to sypie się 25-30min -jak sie podstawi hl'ke ósemkę z metrowymi burtami to wszystko sie nie zmiesci ;)

 

Wszystko OK tylko że ten twój silos ma gdzieś 3 góra 4 m a nie 8 m :P .Ciekawe czy wtedy ta twoja żmijka zda egzamin?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

U mnie wydajność zasypu silosa 8m w górę oryginalną binowską dmuchawą wynosi 3-4t/godz.I to delikatnie mówiąc wnerwia.Jaki jest błąd w konstrukcji tej dmuchawy, że tak wolno idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
U mnie wydajność zasypu silosa 8m w górę oryginalną binowską dmuchawą wynosi 3-4t/godz.I to delikatnie mówiąc wnerwia.Jaki jest błąd w konstrukcji tej dmuchawy, że tak wolno idzie?

 

Wymień zwężkę venturiego (inżektor) na śluże powietrzną (takie coś jak pomiędzy dmuchawą a rurą i zbiornikiem w dmuchawie samozasysającej) i na dzień dobry masz 2,5 raza większą wydajność jak nie 3 razy, w stosunku do obecnej. Ja zanim zabrałem się za budowę nowej, to najpierw zmieniłem to w starej i wydajność do silosu 8m wzrosła z 3 t na h do 10 t na h.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1
Wymień zwężkę venturiego (inżektor) na śluże powietrzną (takie coś jak pomiędzy dmuchawą a rurą i zbiornikiem w dmuchawie samozasysającej) i na dzień dobry masz 2,5 raza większą wydajność jak nie 3 razy, w stosunku do obecnej. Ja zanim zabrałem się za budowę nowej, to najpierw zmieniłem to w starej i wydajność do silosu 8m wzrosła z 3 t na h do 10 t na h.

 

A skąd wziąć tą śluzę powietrzną i jak ją zamontować? Proszę o dokładniejszy opis, zdjęcia. Co jest w tej śluzie powietrznej, że wydajność wzrasta 2-3 krotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
A skąd wziąć tą śluzę powietrzną i jak ją zamontować? Proszę o dokładniejszy opis, zdjęcia. Co jest w tej śluzie powietrznej, że wydajność wzrasta 2-3 krotnie?

 

Wejdź w galerię wynalazki udoskonalenia. Sa tam zdjęcia i opis.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Wszystko OK tylko że ten twój silos ma gdzieś 3 góra 4 m a nie 8 m ;) .Ciekawe czy wtedy ta twoja żmijka zda egzamin?

ma około 5m, żmijkę osmioetrową klade widlakiem na górę, w przyczepę sie zanurza i sypie

mam tylko dwa takie silosy i dla mnie to wystarczające jest ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ja mam jakąs niemiecka dmuchawe pomalowałem i git sasiad ma znowu przerobioną z dmuchawy do siana ale jak widze przez płot nie bardzo mu sie to sprawdza


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Patrzyłem dmuchawy z POM Augustów i różnica w wydajności między zwykłą a taką z dozownikiem wynosi 0,5t/godz. To jest tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sam nie wiedziałem do jakiego dać to tematu ale tu chyba najbardziej pasuje. Przypadkowo natrafiłem na ofertę sprzedaży takiej dmuchawy (do odśnieżania lotniska) http://www.amw.com.pl/documents/rsm_tender..._photo_6158.pdf cena wywoławcza w przetargu to 1000 zł. I tak jak by dorobić rury do niej to by była dmuchawa tłocząca o dużej wydajności (chyba).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj