Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gieniu

dmuchawa do zboża ,budowa,konstrukcja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboża
gieniu    0

chce zbudować dmuchawę do zboża ale nie mam żadnego schematu zasady działania budowy takiej dmuchawy. byłbym bardzo wdzięczny za podanie odpowiedniego linku strony obojetnie jakiej informacji na ten temat ;)

kris14    259

Hmm, wg. mnie nie warto oszczędzać na takim sprzęcie, własna konstrukcja i brak dobrego wyważenia możę się źle skończyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

tommy66692    10

Właśnie ciekawy pomysł.Ile mogłoby kosztować zrobienie takiej dmuchawy??Tylko kwestia tego czy taka samoróbka chociaż(troche)wytrzyma. ;)

marcin974    25
Andrzej a czym sie one różnią?? :P

ja operowałem dmuchawą ssąco-tłoczącą :P

ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma ;)

a tłocząca to taka do której trzeba sypac zboże, co wiąze sie w większą pracochłonnośćą niż przy ssąco tłoczącej :D

Zefirek    0
chce zbudować dmuchawę do zboża ale nie mam żadnego schematu zasady działania budowy takiej dmuchawy. byłbym bardzo wdzięczny za podanie odpowiedniego linku strony obojetnie jakiej informacji na ten temat ;)

U mnie sąsiad używa tej do siana zdaje egzamin.

deer    176

@ marcin 974

,,ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma'

To nie ma czym sie chwalić ;) .

U mnie dmuchawą tłoczącą 9 ton pszenicy w ok. 25 min do sliosu typu bin 8m wysokiego Silnik 11kw przy dmuchawie (fakt na styk) no i nie latam po przycepie z niczym tylko podnoszę przyczepę. No i żeby było śmieszniej made in stodoła. Wirnik tylko kupiony oryginał (kwestia wyważenia).

marcin974    25
@ marcin 974

,,ssąco-tłocząca to taka która sama zasysa czyli chodzisz z wezem po przyczepie na Końcu którego jest taki ,,kaganiec" -25min i czterotonówki nie ma'

To nie ma czym sie chwalić ;) .

U mnie dmuchawą tłoczącą 9 ton pszenicy w ok. 25 min do sliosu typu bin 8m wysokiego Silnik 11kw przy dmuchawie (fakt na styk) no i nie latam po przycepie z niczym tylko podnoszę przyczepę. No i żeby było śmieszniej made in stodoła. Wirnik tylko kupiony oryginał (kwestia wyważenia).

no tak 11kw a 7,5kw to jest chyba róznica??

zmijką silos 10t (11t pszenicy wejdzie) to sypie się 25-30min -jak sie podstawi hl'ke ósemkę z metrowymi burtami to wszystko sie nie zmiesci :P

zorzyk2    50
a jak przerobić dmuchawę od siana do zborza??

Dmuchawy starego typu (leżące ) nie wymagają wcale przeróbki. W nowej podając na wirnik będziesz miał jak zboże jak po śrutowniku, trzeba ją położyć zrobić iżektor i komorę wsypową. Ze stojących były chyba dwa typy, rozmiary i ta mniejsza byłby poreczniejsza.

jacus    95

taka od siana to wolno idzie bo ma duzy przekroj rur.walek ulozyskowany i wirnik to bys musial kupic-najlepie na zlomie u nas tego bylo kiedys pelno.zasypnik to mozesz z czegos pospawac lub skombinowac.rury plastikowe 160mm+kolanka.chyba trzebabyloby je uziemis bo sie elektryzuja

wsk125ccm    11
Dmuchawy starego typu (leżące ) nie wymagają wcale przeróbki. W nowej podając na wirnik będziesz miał jak zboże jak po śrutowniku, trzeba ją położyć zrobić iżektor i komorę wsypową. Ze stojących były chyba dwa typy, rozmiary i ta mniejsza byłby poreczniejsza.

co to jest ten "iżektor"??

zorzyk2    50
co to jest ten "iżektor"??

Wejdź na stronę POM Augustów i zobacz dmuchawy, ta część pod zasypnikiem, zwężająca się a potem rozszerzająca jest eżektorem czy iżektorem. Powietrze w zwężcze zostaje sprężone i wychodząc z niej przy rozprężaniu znacznie przyśpiesza i w tym miejscu jest podawane zboże

deer    176
no tak 11kw a 7,5kw to jest chyba róznica??

zmijką silos 10t (11t pszenicy wejdzie) to sypie się 25-30min -jak sie podstawi hl'ke ósemkę z metrowymi burtami to wszystko sie nie zmiesci ;)

Wszystko OK tylko że ten twój silos ma gdzieś 3 góra 4 m a nie 8 m :P .Ciekawe czy wtedy ta twoja żmijka zda egzamin?

Kali    0

U mnie wydajność zasypu silosa 8m w górę oryginalną binowską dmuchawą wynosi 3-4t/godz.I to delikatnie mówiąc wnerwia.Jaki jest błąd w konstrukcji tej dmuchawy, że tak wolno idzie?

deer    176
U mnie wydajność zasypu silosa 8m w górę oryginalną binowską dmuchawą wynosi 3-4t/godz.I to delikatnie mówiąc wnerwia.Jaki jest błąd w konstrukcji tej dmuchawy, że tak wolno idzie?

Wymień zwężkę venturiego (inżektor) na śluże powietrzną (takie coś jak pomiędzy dmuchawą a rurą i zbiornikiem w dmuchawie samozasysającej) i na dzień dobry masz 2,5 raza większą wydajność jak nie 3 razy, w stosunku do obecnej. Ja zanim zabrałem się za budowę nowej, to najpierw zmieniłem to w starej i wydajność do silosu 8m wzrosła z 3 t na h do 10 t na h.

Kali    0
Wymień zwężkę venturiego (inżektor) na śluże powietrzną (takie coś jak pomiędzy dmuchawą a rurą i zbiornikiem w dmuchawie samozasysającej) i na dzień dobry masz 2,5 raza większą wydajność jak nie 3 razy, w stosunku do obecnej. Ja zanim zabrałem się za budowę nowej, to najpierw zmieniłem to w starej i wydajność do silosu 8m wzrosła z 3 t na h do 10 t na h.

A skąd wziąć tą śluzę powietrzną i jak ją zamontować? Proszę o dokładniejszy opis, zdjęcia. Co jest w tej śluzie powietrznej, że wydajność wzrasta 2-3 krotnie?

deer    176
A skąd wziąć tą śluzę powietrzną i jak ją zamontować? Proszę o dokładniejszy opis, zdjęcia. Co jest w tej śluzie powietrznej, że wydajność wzrasta 2-3 krotnie?

Wejdź w galerię wynalazki udoskonalenia. Sa tam zdjęcia i opis.

marcin974    25
Wszystko OK tylko że ten twój silos ma gdzieś 3 góra 4 m a nie 8 m ;) .Ciekawe czy wtedy ta twoja żmijka zda egzamin?

ma około 5m, żmijkę osmioetrową klade widlakiem na górę, w przyczepę sie zanurza i sypie

mam tylko dwa takie silosy i dla mnie to wystarczające jest ;)

klusek    2

ja mam jakąs niemiecka dmuchawe pomalowałem i git sasiad ma znowu przerobioną z dmuchawy do siana ale jak widze przez płot nie bardzo mu sie to sprawdza

Kali    0

Patrzyłem dmuchawy z POM Augustów i różnica w wydajności między zwykłą a taką z dozownikiem wynosi 0,5t/godz. To jest tyle co nic.

andrzej2110    529

Sam nie wiedziałem do jakiego dać to tematu ale tu chyba najbardziej pasuje. Przypadkowo natrafiłem na ofertę sprzedaży takiej dmuchawy (do odśnieżania lotniska) http://www.amw.com.pl/documents/rsm_tender..._photo_6158.pdf cena wywoławcza w przetargu to 1000 zł. I tak jak by dorobić rury do niej to by była dmuchawa tłocząca o dużej wydajności (chyba).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować