Polecane posty

BobsMF    40

Witam, mam pytanie czym się objawia w pracy z pługiem obrotowym uszkodzony czujnik siły ciągu, czyli ten bolec dolny cięgła w MF 3065.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IREKG    1

Uszkodzenie tego czujnika powoduje nie działanie regulacji siłowej podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Chodzi o to ( jeśli dobrze zrozumiałem) że podnośnik ma trzymać na jednej pozycji pług a nie na "pływającej " ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Czujnik ma za zadanie wyciągać pług kiedy ciągnik ma ciężko, a pływanie itp można ustawić, myślę,że będzie się objawiało albo trzymaniem pługa na sztywno lub będzie szalał tzn. wyciągał, opuszczał itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

No to u mnie są właśnie takie objawy raz za głęboko raz za płytko. Na wiosnę spróbuje jeszcze na pozycyjnej czy nie będzie szalał. A jak sprawdzić który jest uszkodzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Podobne objawy daje luz na ramionach w pokrywie tylnego mostu i to czujnik położenia podnośnika wtedy wariuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Spróbuj zmienić z pływania na sztywno i zobacz czy szaleć będzie, obstawiam,że masz zużyte i teraz parę tysi poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Jak będą warunki polowe to zrobię próbę. Dlaczego parę tysi, aż tak drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Nowe pewnie tak ale myślę że jak byś używane dorwał to powinno wyjść jeszcze nie źle ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

U mnie po 650 za sztukę wyszło czy coś koło tego, a używany może być taki sam jak masz więc jak chcesz to ryzykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Zanim zaczniesz wymieniać należałoby miernikiem sprawdzić parametry czujników. Poza tym rodzaj pracy warto dobrać do rodzaju gleby, jest tam kilka ustawień pośrednich. Można dobrać też czułość pracy. Podaj jakiś namiar wyślę instrukcję Bosha z danymi potrzebnymi do pomiarów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a czy jesli odczepie te bolce to podnosnik bedzie dzialal jak dam na ustawienie pozycyjne bo np bez czujnika polozenia ramion EHR nie bedzie dzialal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na dolnuch ramionah sa 2 otwory aby podlaczyc wieszaki czy mozna przelozyc je na te tylne podnosnik wtedy powinien miec lzej podnosic maszyny przez co pompa by tak nie cierpiala jesli sie myle to poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Jak odpowietrzyć hamulce w tym masseyu? Dodam że na ręcznym hamuej ostro a na nożnym na prawe w miare a na lewe wogóle. I dodam jeszcze że posiada on pneumatyke dwuobwodową. 
    • Przez marwasz199117
      Witam,mam problem z biegami w mf 3065,nie moge włączyć biegu 1 i 3 a 2 i 4 wskakują ale z lekkim oporem i po rozgrzaniu się oleju słychać głośny gwizd ze skrzyni przy szybszej jeździe.Stan oleju w normie,żadna kontrolka nie świeci,żółw-zając przeskakują bez problemu
    • Przez silver90
      Witam. Mam pytanie jak sprawdzić czy czujnik SBA jest sprawny , czy da się go zregenerować i kto sie tego podejmie.Czy są zamienniki tego czujnika?
      Z góry dziękuje za odpowiedz.
    • Przez silver90
      Witam posiadam ciągnik same silver 90 i nie wiem jak działa czujnik sba. Jakby ktoś mi to wytłumaczył byłbym bardzo wcięczny.
    • Przez ReverS07
      Witam! 
      Mam kilka pytań. Co do czujnika temperatury w t25 to jest problem bo jak włączam masę to wskazówka się porusza, czyli chyba wszystko jest podpięte. Ale znów podczas jazdy wskazówka się nie rusza. Czy to wina czujnika bo napięcie w przewodach jest wszędzie i czy mogę kupić zamiennik w postaci czujnika wody do MTZ-ta?
      Z góry Dziękuje za Odpowiedź
      P.S. To jest czujnik wody do MTZ-ta

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj