Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jasuomi

budowa stajni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jasuomi    0

Witam! Moja mama posiada hektar pola, a mój stan zdrowia nie pozwala mi iść do pracy (choroba psychiczna). Przynajmniej na razie. Niestety nie mam pieniędzy, tylko rentę. Ale moja mama może mi pomoc. Na co mi pozwoli 1 hektar ziemi? Ja bym chciał tak 1-2 świnie i jak najwięcej drobiu. Kury , gęsi kaczki. Tylko nie wiem czy pola mi styknie (nie pytam się, czy mi się oplaca, tylko, czy starczy mi renty 750 zlotych na użytkowanie tego wszystkiego {nie na budowę stajni tylko na użytkowanie - oranie pola dokupowanie jakiś odżywei niezbędnych czy jedzenia dla zwierząt}).

Moje pytanie brzmi, ile kosztowało by wybudowanie stajni na to i , czy można liczyć na jakieś dofinansowanie dla drobnych rolników, trudniących się "na własne potrzeby". I jak duża powinna być ta stajnia.

I jeszcze jedno pytanie, (napiszę tu , nie będę zakładał kilku postów) - co musiałbym uprawiać.

W ostateczności myślałem, żeby się prtzeprowadzić do dziadków, miałbym bliżej do pola i starą stajnie.

A gdybym chciał kupować paszę i dodatkowo 70 arów pola (2 świnie, 10 kur na mięso, 2 gęsi, 3-5 kaczek), to ile by mnie to kosztowalo, gdyby rozbić to na miesiące? Jakie np. zabiegi przeprowadza się przed sadzeniem i po zbiorze (mówię tu o orce na przykład) i ile wynajęcie tego kosztuje?

Odpowiedzcie proszę. Chcę się w ogóle na początek rozeznać, czy w ogóle jest o czym marzyć, a jak już będzie ok, to sobie poczytam, popytam dziadków, co i jak i do dzieła. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

(Z góry przepraszam za moją słabą inteligencję i bardzo proszę -0 bez obraźliwych komentarzy, bo jjuż mi się zdarzało na innych forach. )

Edytowano przez jasuomi

Jeśli to lubisz to pewnie, że się opłaca, ale jeśli na tym 1 hektarze chcesz zarobić to nic z tego. Oczywiście jeśli rozwiniesz gospodarstwo to powioli będzie Ci ono przynosiło zyski.

Co do dofinansowywań to nie wiem czy nie będzie w tym przeszkadzał fakt, że jesteś na rencie, ale tego pewien nie jestem.

jasuomi    0

Nie będzie pszeszkadzało, że jestem na rencie, ponieważ to wszystkjo na razie było by na mamę i jej siostrę, a ja tylko bym pracował, tak dla siebie. Nie myślę o celach zarobkowych. Przynajmniej na razie. Za mało tego.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tutaj pełna zgoda,jednak musisz też pamiętać o tym,że gospodarstwa nie rozwiniesz w jeden rok,to raczej długofalowe inwestycje w zależności od tego na co się nastawiasz. Hodowla itd. Na 1 ha raczej ciężko mówić o utrzymaniu,raczej hobbystycznie,ale z czasem kto wie.

tomek_j    1

Jasuomi, pozostając z całym szacunkiem dla Ciebie powiem tak:

Po pierwsze: znam dwa przypadki chówu zwierząt przez osoby chore. W obu kończyło się to okresowo ogromnymi zaniedbaniami w odniesieniu dla zwierząt. Dlatego proponuję przemyśl to sobie jeszcze, mając na uwadze ich dobrostan.

Druga rzecz: piszesz o stajni w kontekście świń i kur, pytasz o zabiegi przed sadzeniem i po zbiorze, o ich ceny. Oznacza to, że nie masz nawet podstawowej wiedzy o rolnictwie. Może warto by jednak zacząć od lektury jakiejś książki ?...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dark34
      Witam interesuje sie kupnem nowego ciagnika w przedzialem mocy 180-200km cena okolo 400tys brutto podkreslam okolo moze to byc 450 ale i 350. Mam gleby dosć ciezkie, gory, to ma byc ciagnik ladny i wytrzymaly. w grę wchodzą Massey Ferguson, Case, New Holland, bo John Deere to moze sie nie miescic w tej cenie ale i tez jest przereklamowany, takze pomozcie w wyborze
    • Przez P_I_W_O_
      Na wstępie powiem że, nie jestem rolnikiem - i nie będę. Mimo to interesuję się rolnictwem od strony maszyn.
      Jestem grafikiem komputerowym 3d. I chiałbym zrobić jakiś ciągnik rolniczy od strony mechanicznej i chydraulicznej + jakiś osprzęt.
      Czyli potrzebuję:
      jakichś rysunków technicznych, całej masy zdjęć, kilka filmów na których będzie pokazane jak to działa (np, przeniesienie napędu na koła i wom lub tylko na wom), ogólnie chodzi o całą mechanikę tego pojazdu.
      Co do osprzętu (chyba tak to się nazywa) to jestem ciakaw jak działa (od strony mechanicznej) belownica do siana.
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt budowy takiej hali
      Nie musi być az tak idealna to zdjęcie to tylko przykład..
      Wymiary około 15x30
      Z góry dzięki
      Pozdrawiam

• Przez strzelfarm
      Witam mam zamiar dostawić do starego chlewa nowy chlew na rusztach dla 150 szt trzody czy ktoś się może orientuje ile będzie to kosztować
      Chlew będzie 30m długi i 6m szeroki
      Jak znacie jakieś strony z cenami wyposażenia chlewni możecie podać
      Z góry dzięki
    • Przez marian7k
      Jeżeli ktoś posiada taki rokosan (Ditta seria) to proszę podać jakie jest przełożenie poszczególnych przekładni lub całkowite.Chcę coś takiego zrobić bo nowy kosztuje 9 300 zł brutto,to dla mnie dużo a roboty na niego mało.
      A może ktoś z kolegów robił podobną maszynę i coś opowie o konstrukcji i efektach w pracy?