Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Płużki do podorywki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Orka wiosenna
Ferdek07    75

Witam!

Dlaczego zaginęły totalnie płużki do podorywki czy to aż tak zły sposób uprawy po ściernisku, mam po ściernisku dużo obornika do przyorania, a chce to robić płytko, stara unia słabo kryje i muszę szybko jeździć a jak szybko jeżdżę to ustawić głębokość trudniej, więc może jakieś nowe 5x25 lub używane zachodnie, czy takie płużki lepiej wymieszają obornik i resztki jak talerzówka? czy się nie zapychają?> i czy jakaś firma produkuje większe jak 5cio skibowe?

Edytowano przez andrzej2110
ort + lit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Z tego co wiem nikt już nie produkuje pługów podorywkowych. Po prostu mało kto tak już uprawia, poza tym nie jest najlepszy sposób robienia podorywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a w którym roku skończono je robić ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Dlaczego zagineły totalnie płużki do podorywki?

Prawdopodobnie z powodu małej wydajności, talerzówką czy gruberem jest "szybciej i szerzej". Oczywiście nie ma efektu 100% przykrycia jak po podorywce pługiem ale wymieszanie jest na zbliżonym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Szybciej??hmm pług podorywkowy 9x25=225cm.Taki pług ciągnie ciągnik o mocy 45-50 km.Tej samej mocy ciągnik pociągnie talerzówke 2,1.Więc szybciej bardzo nie będzie. ;)

 

Fakt że teraz już mało kto podorywkę robił pługiem coraz częściej jest ona robiona agregatem ścierniskowym czy talerzówką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Gdzie widziałes pług podorywkowy, który ma 9 skib? Z talerzówką ciągnik może jechać szybciej niż z pługiem, a wtedy będzie szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Szybciej??hmm pług podorywkowy 9x25=225cm.Taki pług ciągnie ciągnik o mocy 45-50 km.Tej samej mocy ciągnik pociągnie talerzówke 2,1.Więc szybciej bardzo nie będzie. :P

 

Fakt że teraz już mało kto podorywkę robił pługiem coraz częściej jest ona robiona agregatem ścierniskowym czy talerzówką :P

Chce zobaczyć jak ciągnik 50KM ciągnie pług o szerokości roboczej 225 cm nawet na głębokości kilkunastu cm... Po oziminach podorywke robie pługiem o szerokości 175 cm z prędkością do 10km/h, a reszte talerzuje broną 320 cm z prędkością 11 km/h czyli szybciej i szerzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Mirasek to był jednak 7 skibowy czyli szerokość robocza 185cm.Jest filmik jak zetor 5211 ciągnie ten 7 skibowy podorywkowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mój sąsiad ma 9 skibowy podorywkowy, ale to chyba jest z 2 pługów zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@tommy

Możesz podać link do tego filmiku? Chce zobaczyć na jaką głębokość robi tym Zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Mój sąsiad ma 9 skibowy podorywkowy, ale to chyba jest z 2 pługów zrobiony

Mój sąsiad ma coś takiego zrobionego w dwóch pługów 5 skibowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No ci ciąga to Ursus'em C-385.

A poprzedni właściciel tego pługa (też sąsiad) pracował Ursusem 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja podorywke robie dużo głębiej (po oziminach jest twardo i pług wyłazi), i np. gnoju tak płytko sie nie przyorze, choć głowy nie dam bo nigdy nie pracowałem pługiem z tak małymi skibami (napewno zapotrzebowanie mocy jest mniejsze jak w pełnowymiarowym pługu tej samej szerokości roboczej). Sąsiad ciąga 3P małą piątke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u nas koleś ciągal 5cio skibowy mf 255, po talerzówce nic się nie zapych a i dlatego pewnie talerzówka lepsza

Edytowano przez andrzej2110
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam 7 skibowy pług podorywkowy z UG przerobiony z 5.mój tata mówi na to przeżytek i chyba coś w tym jest ;) od kiedy mam talerzówkę pług słuzy tylko do zawalania bruzd po dużym pługu.

 

podorywałem nim przeważnie C360, głębokość-jak najpłycej :P jak dość lekko szło (klepane lemiesze) to na III biegu było akurat, max wydajność, max jakość pracy i max wykozystana moc ciągnika :P na długim kawałku osiągałem wydajność do 1,5ha/h.

4512 jeżdziłem na H 2 jak się spieszyło... :D

 

ogólnie pług ten jest mało udany, nie lubi gdy jest sucho na polu i jest troche więcej śmieci czy jakieś kupki słomy-zapycha się okropnie.nie wyobrażam sobie przyorywania nim obornika...jeżeli już obornik to byłbym za jakimś z większymi korpusami...

 

@ferdek w jakim celu podorujesz obornik???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie, może ktoś wie z doświadczenia, czym pójdzie szybciej czy z talerzówką 2.1 czy z pługiem 5 skibowym ciągnionym C-355??? bo mój stary pług już sie rozleciał i zastanawiam sie co kupić talerzówkę czy pług???


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
A mam takie pytanie, może ktoś wie z doświadczenia, czym pójdzie szybciej czy z talerzówką 2.1 czy z pługiem 5 skibowym ciągnionym C-355??? bo mój stary pług już sie rozleciał i zastanawiam sie co kupić talerzówkę czy pług???

 

A pług ile zabiera za jednym przejazdem...?? :P:D

 

Ja bym poszedł za technikom i kupił talerzówkę... ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@ferdek w jakim celu podorujesz obornik???

 

Mam dużo gnoju i na ściernisko cienko rowożac to pod 6 - 7 ha wychodzi, a orać musze płytko bo na lekkich ziemiach jak potem orke robie i głębiej nie będe robił to się to wszystko pchać zapychać itp potrafi jak jest suchy rok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca zaniechano produkcji tego typu pługów, Ecomat Kverneland jest przeznaczony min. do tego typu uprawy.

Ecomat


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Nie tak do końca zaniechano produkcji tego typu pługów, Ecomat Kverneland jest przeznaczony min. do tego typu uprawy.

Ecomat

 

Link nie działa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj