northeastern

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory

Polecane posty

northeastern    22

Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to zależy jakich ma się sąsiadów można dobudować bez zgłaszania i będzie ok ale jak się ma wroga za płotem to i słupek ogrodzeniowy zalejesz i ciępodkabluje a potem w gazetach regionalnych cię opiszą na pierszej stronie samowola budowlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
northeastern    22

Gdyby nie taki jeden nie byłoby wogule tego pytania.Czyli bez biurokracji się nie da,wiesz może ile z tym załatwiania i jakie koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ferdek nie zgodzę się z tobą można budować do 30m2 powierzchni (nawet ktoś mnie poprawiał na forum że do 35m2)tym bardziej w zabudowie śiedliska np. na podwórku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przepisy się zmieniły kiedyś dobudowaliśmy do obory przybudówkę i nie trzeba było zezwolenia. W tamtym roku chcieliśmy zrobić taką z drugiej strony i okazało się że trzeba zrobić projekt i mieć zezwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ale nie budowaliście na terenie podwórka tylko gdzieś na zewnątrz,a drugi temat to informowałeś sie u urzędników czy szukałeś w PB,bo takie coś nożna na zgłoszenie zamiaru budowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających za-budowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

B) płyt do składowania obornika,

c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,

d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wyso-kości nie większej niż 4,50 m,

e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2; http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=27C748FD291028B62A042BB22AD01EA3?id=WDU19940890414&type=3

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
northeastern    22

Czyli do 35m,ściany tego pomieszczenia nie mogą przylegać do obory(odległość min.1cm :lol: od siebie).I w spokoju bez jakielkolwiek pozwoleń mogę na wiosne rozpocząć budowe?Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

przeczytaj art.29 -mogą przylegać i te do 35m2...wolno stojące można do 25 m2- oczywiście na zgłoszenie ale bez pozwolenia.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kozulek ostatnio nie jestem z PB na bieżąco ale napisz mi proszę czy płyty i zbiorniki na gnojowicę też bez zezwolenia bo wierzyć mi sie nie chce ,kilka lat temu budowałem płytę i trzy zbiorniki po10m3 aby ominąć zezwolenie bo wolno do 25m3 ale musiałem w gminie złożyć wniosek o zgłoszenie zamiaru budowy który wisiał przez 2 tygodnie w gablocie i jeśli nie było sprzeciwu nikogo to dopiero wtedy mogłem rozpoczać budowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no przecież pisze wyżej ... to cytat art.29 który mówi co i jak i do jakich powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mam garaż dostawiony do tzw letniej kuchni w jednym szeregu i chciałbym ta letnią kuchnię przerobić też na garaż w tym celu musiał bym przebudować jedną scianę w letniej kuchni tzn poszerzyć o 1,2m czy to też mogę zrobić na zgłoszenie, co do takiego zgłoszenia trzeba dołączyć? a gdyby nie zgłaszać i ktoś by podkablował to jakie konsekwencje?

ps. znajomy policjant nastraszył mnie że trzeba zgłaszac zmianę dachu z dachówki na blachę czy to też jest konieczne, lub wymianę okien na plastikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeżeli ściana jest wewnątrz budynku to możesz robić co ci się podoba jeżeli dobudówka to tak jak pisaliśmy wyżej , a co do dachu to twoja sprawa czym pokrywasz i nie potrzebna żadna zgoda chyba że zmieniasz z płaskiego na np. dwuspadowy ,ewentualnie zgłoś do ubezpieczyciela po zmianie aby podnieść wartośc budynku,a okna to absurd gość Ciebie w konia robi ,takie zezwolenie trzeba mieć tylko od konserwatora zabytków np.jak mieszkasz w starej kamienicy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
    • Przez tomek2201
      Witam Czy ktoś się orientuje odnośnie wymogów zbiornika dwupłaszowy na ON? Czy każdy musi mieć jakiś atest czy tylko te powyżej 2500 l. Znalazłem ogłoszenia o takim zbiorniku i jestem ciekaw czy by się nadawał. Ewentualnie z kim się kontaktować żeby się czegoś dowiedzieć. https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-paliwo-dwuplaszczowy-1000l-pcv-zbiornik-na-rope-olej-CID757-IDxLJ1u.html
    • Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem na kupnie nowego schładzalnika 300l za WSK Krosno 300l powiedzieli mi 15 tys brutto 
      Jakie znacie inne firmy? 
      Zastanawiam się czy jest sens kupować nowy czy lepiej używany za 1/3 ceny 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj