Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek3773    230

dzięki za zainteresowanie JacekSki nie moge otworzyć brakuje mi jakiejś wtyczki czy coś tam, Leo99 tabelka jest super , bliżej zimy wezmę się za remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Muszę swoją wialnię odnowić bo juz się rozsypuje. Moja to chyba jakaś samoróbka na wzór WLR05 tylko nie ma dolnego sita. Powiedzcie czy ono się przydaje? Przy remoncie pokusiłbym się o dorobienie go ale nie wiem czy warto?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Moim zdaniem dodatkowe dolne sito jest przydatne. Ma ono dużą powierzchnię i bardzo dużo połówek ("śruty") dodatkowo zostaje usunięte, a więc naprawdę warto. U mnie akurat dolne sito ma takie same oczka jak najniżej położone sito w górnym zestawieniu, a mimo to dużo jeszcze okruchów odlatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wiecie pod jakim katem powinny byc sita w koszu sitowym? Wialnia z trzema sitami.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pytałem już stronę wcześniej ale nikt nie odpowiedział. Może ktoś zmierzyć kąty sit w koszu z sitami?
Czy dwa górne są poziomo do podłoża czy pod jakimś kątem? Dolne jak powinno być ustawione?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

Panowie może ktoś podać link do instrukcji bo ten wcześniejszy został usunięty a nigdzie nie mogę znależć będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Kolego majes dwa górne sita poziomo ewentualnie delikatnie, ale to naprawdę bardzo delikatnie na zewnątrz gdyż mają służyć do oddzielenie słomy, kłosów itp i muszą być zdmuchnięte przez wiatr wentylatora, trzecie natomiast zdecydowanie nachylone w kierunku wnętrza wialni, aby docelowe ziarno spadało na dolne duże sito. Im trzecie sito będzie bliższe poziomu tym czyszczenie ziarna z drobnych cząstek będzie dokładniejsze, ale nie może być zbyt poziomo bo ziarno nie  zdąży zlecieć na dolne sita i będzie się zapychać wszystko. Jeżeli to jeszcze aktualne mogę zmierzyć jak w mojej wialni to wygląda.

Widzę zainteresowanie instrukcją do wialni ;) zatem dodaję odświerzony link, może jeszcze ktoś skorzysta.

Wialnia WLR_05.pdf

lub 

https://www.easypaste.org/file/uNfW1nQR/Wialnia.WLR.05.pdf?lang=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

wialnia.jpg.1db5b64e3398c8e121270d7eda7d9e32.jpg

U mnie to mniej więcej tak wygląda. Wialnia była remontowana więc wymiary mogą nie być dokładnie takie same jak w oryginale. Jak na moje to można by zwiększyć przestrzeń pomiędzy górnymi sitami np do 10-11cm a dolne zmniejszyć do 8-9cm (pamiętając o zachowaniu podobnego kąta nachylenia najniżej położonego sita), spowoduje to powiększenie przestrzeni dla przepływu wiatru pomiędzy pierwszym  a drugim sitem. Z kątem nachylenia też możesz popróbować jak będzie lepiej robiąc np regulację pochylenia, kąt napewno nie większy,  ewentualnie mniejszy o 1-2cm. Ja gdybym miał robić spróbowałbym jak wyżej opisałem dać pomiędzy górnym i środkowym 10cm i 10cm, a pomiędzy środkowym a dolnym 9cm i 19-21cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ok, dzięki wielkie za odpowiedź, na pewno uwzględnię twoje uwagi. Musze w końcu wziąć się za remont bo zaraz wialnia będzie potrzebna. Możesz wstawić zdj. swojej po remoncie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Zdjęc wialni nie posiadam, jak cofniesz się o jedną stronę (str 3) jest jedno zdjęcie, boczne ujęcie pokazujące założenie elektrycznego napędu. Więcej zdjęć nie mam, chyba, że potrzebujsze jakiegoś zdjęcia poglądowego pomocnego w remoncie, to mogę w miarę możliwości i chwili wolnego zrobić jakieś konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warusr    0

Witam. zakupiłem ostatnio wialnię WLR-05 do remontu. wszystko mam już zrobione poza sitami. Jakie waszym zdaniem zastosować sita? Siatka tkana czy sito blaszane ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anti239    74

Witam, podłącze się pod temat :)

Mam silnik z pralki, który przy wirowaniu ma 1000 obr/min. Nada się on do wialni? Jakie koła pasowe zamontować aby wialnia dobrze pracowała? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasc    0

Odgrzewam kotleta bo szukam instrukcji do wialni a podane linki są już nieaktywne. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Zakupiłem wialnię WLR-05 i chciałbym się dowiedzieć ile sit w niej występowało w oryginale ?

Obecnie mam takie 20, 18, 8, 7.1, 6.3 , 2  z sit , które montuje się z tyłu. Plus dwa dolne w rozmiarach 2.5, 3.2 .

Może mi ktoś z was podesłać na priv instrukcję obsługi bo powyższe udostępnione linki już nie działają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bambrzwlkp1
      Witam po wymluceniu saladery przyszedl czas na jej odwianie. I tu jest problem, w saladerze jest duzo powojki.... mam pytanie do was jakie bym musial zalozyc sito zeby ją odwiac. (Moja wialnia jest wlasnej roboty wiec sita tez trzeba samemu zrobic) zrobilem juz jedno sitko z moskietery ale jest za gęste. . ; ( moze macie pomysl jak ja odwiac lub z czego zrobic tak geste sito zeby saladera przeleciala a nie powojka lub na odwrót. dzieki za wszystkie odp.
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam koledzy. mianowicie robie wialnie do zboża. tak zwany młynek czy jak tam sobie nazywacie. wialnia ma by prosta na sam  wiatr bez sit. sam wentylator przegrody. i chał potrzebne mi wymiary. szer długosc wysokosc szer przegrod srednica wentylatora i tak dalej. jesli ktoś wie o co mi chodzi. czekam na odp jesli zna ktos mniej wiecej wymiary albo jakis szkic z wymiarami bo w necie nic nie ma. pozdr
    • Przez mumio
      Szukam maszyn do oczyszczania ziół (majeranek, cząber) przede wszystkim młocarni (popularna chyba była Warmianka), bukownika są jeszcze inne tego typu stare maszyny w budżecie do 10 tys. PLN? Wialnia to chyba tylko dla zbóż?
       
      Jeżeli tak to proszę o nazwy, modele. Jeżeli nie ma jednej maszyny która czyści całkowicie to mogą być dwie osobne maszyny.
    • Przez rabit500
      Witam.
      Mam problem z ustawianiem wialni w 524. A mianowicie ktoś namotal w instalacji. I zaginelo sterowanie obrotami wialni. Więc jeśli ktoś miałby jakieś materiały schemat elektryczny tego układu. Oraz fotke z opisem przycisków w kabinie (w szczególności od wentylatora). Oraz czy regulacja działa bezpośrednio po zapłonie czy dopiero po uruchomieniu silnika.
    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj