Zaloguj się, aby obserwować  
tomek 11

jaki pług do 8011

Polecane posty

tomek 11    0

witam jaki moge zastosować pług do zetora 8011 czy obrotka 3 skigowa da rade czy zagonowy oraz jaki agregat będzie najlepszy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

8011 to to samo co 385 i 902 912 małe ruznice to powiem ze agregat to 3,2 a nawet na lzejszych ziemiach wiecej pług 3 obrotówka wiecj niz 35 zm na korpus albo 4*35 . ja 385 ciagam 4*38 bo sprawdziłem i wyszło mi ze 38 cm na korpus przypada i rodzi sobie dobrze i ma zapas mozy na jednym polu to ciagnik pieje ale to zywa glina a potem czarnoziem dzwine pole. o agregacie mogepowiedziec ze ciagałem 3,6 to jako tako sobie radziła po równył dobrze jak górka to juz zaczynał piac 3,2 spokojnie wustarczy ja mam 2,40 do niego i mi wystacza taki jezdze szybciej i nadrabiam predkoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melasa    1

Witam!

 

Panowie przymierzam się do zakupu pługa. Naczytałem się troche i chyba prawdą jest, że polskie pługi lepiej sobie darować (chyba, że jakaś powielana masa krytyki bez uzasadnienia to jest).

 

W tym wypadku interesują mnie firmy takie jak: Kuhn, Overum, Kverneland, Pottinger, pług ma pracować z zetorem 8011 na glebach III do IV klasy z małą ilością kamienia i nie wielkimi pagórkami. Areał 19ha.

 

Interesuje mnie pług obracany z 3 korpusami i tylko nowy.

Moje pytanie czy znajdę coś z w/w firm w granicach 20-35tys brutto?

 

Jeśli nie to może jakieś inne tańsze propozycje innych firm?

 

Proszę również o podanie sprawdzonych dobrych (do dogadania) sprzedawców...

 

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc.

Edytowano przez Melasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Nową używkę tych firm na pewno;) Szukaj używanego do 15 tys z lemkena, overum lub krone, lekkie i bdb kryjące ziemię pługi. Na mnie zrobił wrażenie pług krone mustang, który śmiało moge polecić do Twojego ciągnika, odkładnie 3x20 cali z regulowaną szerokością orki, na jesieni byłem świadkiem orki tym pługiem. c385 dźwiga go bez problemu, na początku orali nim czterema korpusami i ustawiony był gdzieś na 160 cm, alle jednak przód bez dodatkowego obciążenia skakał w powietrzu. Z trzema skibami szedł idealnie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Overum należą do grupy cięższych pługów ale nie ustępuje krycia dla kvernelanda czy pottingera. Sam posiadam i kryje ok do tego masa regulacji na korpus czy całość. Myśle że z jakościa orki są na porównywalnym poziomie kwestią jest cena i waga. Jeśli chodzi o to drugie to najlżejszy bedzie lemken chodz widzę że nad tą firma się chyba nie zastanawiasz a warto.

 

@yahooo777 4 korpusy ale chyba nie obracalne co :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal71096    5

Polecam pługi marki Kverneland użytkuję je już 10 lat i są bezawaryjne.

 

Najtańsze pługi z tych co wymienione to chyba Pottinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Tomku ja też nie wierzyłem, założyłem sie i owy zakład przegrałem. Spokojnie daje rade w tym pługu, oczywiście mówie tu o normalnych warunkach, pług waży tone i nie jest specjalnie długi. Z trzeba skibami orze bez dodatkowego obciążenia


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A czemu to polecasz takowy pług pewnie temu że go posiadasz :D Nawet niewiesz ile ten sprzęt z salonu kosztuje :D

 

@yahooo777 zdażają się takie przypadki że czepiają takie pługi sam widziałem na forum że, do pronara 82 ktoś kupił 4 w obrocie i to ciężka unie bodajże i jakoś to chodziło ,a sam do swego nigdy bym nie widział takiego pługa. Średnia trójka zabardzo nie obciąży bo jest w miare krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam trzy skibowy obracalny pług overum współpracuje z zetorem 7341, kiedyś mialem pługi polskie zaprzęgane do zetora 7211 4 skibowe nie obracalne kiedy pierwszy raz wyjechalem z tymi pługami w pole to mi się w głowie nie miesciło jak mogą tak dobrze obracac ziemię w porównaniu do polskich pługów overum to pługi nie z tej ziemi, jesli masz ziemię klasy III to nie opłaca się kupywac keverland ponieważ to są pługi lekkie lecz bardzo wytrzymale a ich cena jest nieziemska w twoim przypadku najlepszym wyborem były by jakieś overum 3+ ponieważ jesli zechcesz zmienic traktor nie bedziesz musial zmieniac pługów tylko dokupisz korpus który jest łatwy do zdobycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Pług pługowi nie równy, w danym pługu o jakim pisałem osiemdziesiątka dawała rade, jak już pisałem z czterema skibami ciągnik był już niestabilny, z trzeba radzi sobie doskonale, stu konna frotka ciągała go wcześniej rozstawionego na max, gdybym wiedział że pług jest tak lekki w orce, sami byśmy kupili coś podobnego do belarusa zamiast zagonowego.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melasa    1

Jeśli chodzi o to drugie to najlżejszy bedzie lemken chodz widzę że nad tą firma się chyba nie zastanawiasz a warto.

 

@yahooo777 4 korpusy ale chyba nie obracalne co :huh:

 

 

Zastanawiałem się bo to dobre pługi jednak cena też wysoka i nie wiem czy nie za lekki gdy znowu sucho będzie...

 

Nawet zastanawiałem się nad dobrym zagonowcem jednak po 5 latach pracy obrotem nie chce wracać do niego.

 

Też nie chce jakoś przeinwestować bo to tylko 19ha III-IV klasy... planuje jeszcze aregat ścierniskowy, i może rozsiewacz lub agregat uprawowo siewny i to na "mlodego" wykorzystać.

 

Overum sprawia pozytywne wrażenie a jaka cena za 3 skiby do takiego ciągnika?

 

Patrząc na ceny tych żelastw :wacko: nachodzi mnie myśl że raczej będę zmuszony zejść na niższą półkę... tylko na co?

Edytowano przez Melasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jeśli chcesz coś tańszego to może być Vogel&Noot cena niższa a jakość orki ok. Sam się zastanawiałem nad takim 4 skb w obrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

w listopadzie kupiłem pługi pottingera 3 obacene za 31500 zł i jestem z nich zadowolony areał do orania to 21 ha plus łąki które odsiewam co 5 lat, pługi ładnie kryją i są lekkie ważą 790 kg ciągnik który z tymi pługami współpracuje to nh td95d :) biorąc pod uwagę nowe pługi to pottinger oferuje najlepszą cenę i jakość, wg mnie wydawanie więcej na pługi jest przeinwestowaniem np. kverneland kosztuje 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Wujo ma Zetora 8111 co ciąga nim pług 4x30 i agregat 4,20. Trochę za duży ten agregat ale miał okazje tanio kupić. ciągnik daje rade nawet na 4 klasie. Najgorzej jest na nawrociach i w transporcie bo przód podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja posiadam 3 obrotowa i agregat 3.6 ciągam to zetorem 8111 i daje rade ziemia 2 3 4 klasa bez górek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez grabaz
      Witam wszystkich,
      Poszukuje rozsiewacza Rauch, Kuhn MDS który będzie współpracował z c-330 a w przyszłym roku z zetorem 8011  np.modele z serii 60 do 900. Na stronach internetowych ciężko znaleźć a szukam już dłuższy czas. Może ktoś posiada taki na sprzedaż lub ewentualnie posiada namiary gdzie można dostać.  W grę wchodzą województwa mazowieckie, podlaskie i lubelskie. 
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

    • Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj