anonymou

zakup ładowarki teleskopowej

Polecane posty

anonymou    0

Witam,

Zamierzam zakupic ładowarke teleskopową. Do moich potrzeb (obornik, bele sianokiszonki i słoma) wystarczy jakaś całkiem nieduza ok 2t udzwigu i max 5m. Powiedzcie na co szczególnie zwrócic uwage przy zakupie. Mam do przeznaczenia na ten cel jakieś 50-60tys. Jaką marke wybrac najlepiej: manitu, JCB, NH, JD a moze jakaś inną? Jaki naped mechaniczny czy hydrostat? Zależy mi na tym aby była oszczdna pod wzgledem zuzycia paliwa, radziła z ciagniciem 20 bel sianokiszonki, była na kołach 24R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPrezes    1

Jeśli chcesz ciągnąć przyczepy tylko napęd mechaniczny, bo hydrostat może nie dać rady. Te obie ładowarki podane przez kolegę wyżej mają kiepskie opony, więc przy zakupie trzeba liczyć się z wymianą na nowe (koszt ok. 4-5tys)


Sprzedam rozrzutniki obornika Czarna Białostocka 3,5t i PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Polecam coś z firmy CAT(Caterpillar). W firmie w której pracuje mój tato jest ładowarka CAT TH 220B i sprawuje się bez zarzutów, tyle co pękła przednia szyba, szyby od drzwi i błotniki, czyli tylko części karoserii. Z tego co wiem nie było żadnej takiej poważniejszej awarii :) Ew. coś z NH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Nie do końca się zgodzę z tym CAT'em, niestety jest tak, że serwis wystrzega się tych ładowarek jak diabeł wody święconej. Nie mówię, że są złe, ale nie są też rewelacyjne. Jeśli mówimy o ładowarkach, wg mnie w grę wchodzą dwie marki: JCB i Manitou, musisz sam zdecydować którą i do czego ma Ci służyć. Hydrostat jest super ale do manewrowania na placu, mechaniczna skrzynia nadaje się do ciągania. Nie ograniczaj się z udźwigiem, dziś Ci wystarczy 2T, ale za 2-3 lata przyjdzie Ci ładować większe ładunki i będziesz stękał, że nie dajesz rady podnieść. Polecam pokręcić się za Manitou 634 ewentualnie 735. Jest trochę droższa w zakupie ale potem cieszysz się z pracy taką maszyną. Ja osobiście posiadam JCB 541-70 Agri Super i daje rady :) Nie szukaj wynalazków tylko takich maszyn, które są pewne. Maniutou i JCB wiodą prym w ładowarkach i te marki Ci polecam. Pewnie wiele osób się obruszy czytając moją wypowiedź ale nie ganię innych marek. Wszystkie są dobre, ale niektóre bywają lepsze. Wszystko zależy od przeznaczenia i portfela :) Powodzenia :)

  • Like 2

Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mądrze napisze to się nie obruszam i z tobą kurak się całkowicie zgadzam- morze z małym wyjątkiem ja bym proponował pokręcić się za JCB dlatego że części są bardziej dostępne i jest mnóstwo zamienników a wiadomo że każda maszyna psuje podczas pracy i wtedy chcemy jak najszybciej ją poprawić i oczywiście jest to niespodziewany wydatek stąd dobrze żeby były tańsze zamienniki aczkolwiek nie zawsze są słabszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Ja posiadam JCB, wprawdzie od niedawna ale widzę, że jest wiele prostych rozwiązań i jej obsługa jest intuicyjna. Co do części..tutaj nie byłbym takim optymistą. Zarówno JCB i Manitou będzie drogie w naprawie. Jak wiemy Mercedes też potrafi się zepsuć więc trzeba się liczyć z kosztami napraw, ale jak wspomniał Czterdziestolatek, dostępność części, szybkość reakcji servisu ma duży wpływ podczas wyboru maszyny. Jednakże będę się upierał przy JCB i Manitou na mechanicznej skrzyni biegów. Myślę, że byłbyś zadowolony z tych marek.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipopotam73    0

A co powiecie o marce Faresin ?

Maja szeroka gamę ładowarek, serwis , sprzedaz przez dealerów - bardzo duża ilość i łatwośc dosteności części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa marka nie słyszałem o niej więc chyba nie warto się nią interesować. A co do części zadzwoń do kilku firm co sprzedają części i już wiesz czy są łatwo dostępne czy tylko w jednej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Też proponuję wybierać między JCB a Manitou. Co do dostępności części to zależy od regionu i dealera/serwisu. Jak ja do dealera manitou mam z 10 km i większość części dostępne od ręki a serwis porządny i sprawdzony to wybiorę manitou gdy do dealera jcb mam z 50 km i większość części dostępne na zamówienie. Ktoś może mieć odwrotną sytuację więc nie krzyczałbym od razu JCB czy Manitou bo ma lepszą dostępność części. Obie te marki są porównywalne i różnią się szczegółami bo podobne są ceny części, awaryjność, zużycie paliwa, udźwig, zwrotność, wydajność itd. Na pewno jedna jak i druga marka jest warta swojej ceny.

Co do marki Faresin znam jednego użytkownika ładowarki tej marki. Zakupił ją ze względu na tylny TUZ i WOM. Miała służyć jako ładowarka i "ciągnik" i jak sam mówił jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego. Przemilczę już ciągłe awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

MLT 725, Manitou

 

Taką ładowarkę mam okazję sprowadzić i jeśli te 50 tys. za nią dasz to będzie Twoja.

Ogólny stan ładowarki dobry, rok 95, widoczne ślady użytkowania, opony 60%, w zestawie łyżka do piachu i łycha krokodyl do obornika czy kiszonki

Jedyny chyba mankament to silnik zachlapany olejem, lecz mimo to to ładnie odpala i jest nadal użytkowany.

 

Sam się zastanawiam czy by nie kupić ją bo na pewno mi się przyda. Tylko że ja na razie jeszcze nie posiadam gospodarstwa a pracuje a z jednej pensji opłacić studia, dojazdy i kredyt udźwignąć to łatwo mi nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na forum kopaczka są ludzie, którzy nie widza innych koparek poza CATem a jednak teleskopów cata nie polecają więc coś musi być z nimi nie tak. Osobiście polecam tak jak większość jcb i manitu. Ale do JCB jest zdecydowanie większa dostępność zamienników, prostych eksploatacyjnych rzeczy, wystarczy spojrzeć na allegro. Ceny w serwisach tak jak do wszystkich zachodnich maszyn wysokie i na podobnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Co powiecie koledzy na ładowarkę Merlo bo się nad tą marką zastanawiam czy do dobra marka i wgl. Jak ktoś miał styczność czy też posiada taką to byłbym wdzięczny jakby wyraził swoją opinie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
Napisano (edytowany)

sam od jakiegoś czasu mam manitke MLT 634 i co ją kto zaobaczy to pierwsze pytanie - czy hydrostat daje rade bo czesto teleskopy mają z tym problem a ździwko jest jak mówie ze jest normalna skrzynia i trybiki :)

nie trzeba dawać gazu żeby jechała, jak sie oprze o ściane to kola się kręcą cały czas, wg mnie ma to ogromny wpływ na spalanie maszyny, u kuzyna JCB żeby ruszyło na hydro jak sam powiedział musi iść czarno z komina :D ale to tez pewnie zalezy od modelu.

Ogólnie mówiąc nie patrzec byle na co tylko zorientować się które modele były dla rolnictwa i tylko z mechaniczną skrzynią biegów, bo dajesz przyczepy i jedziesz na pole i nie ma problemu z uciągiem ;)

i faktycznie nie ograniczać się co do udźwigu, ja na początku myślałem że starczy mi coś do 1.5 - 2 tony, teraz widze ze źle bym zrobił, moja ma 3.4 tony a miała by więcej by nie zaszkodziło, sam lycho krokodyl waży ok 500 kg i jak wezme obornik albo chce wyszarpać to potrafi przeciążeniówka odłączyć wszystko :D czyli trochę towaru musi być w nim ;)

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jakie masz sprzęgło? Hydrokinetyczne czy zwykłe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

potrzebuję kupić jakąś nie dużą ładowarkę do kurników. Budżet 100 tyś. Max 5 letnia. Nie hydro. Co szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj