Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    62

Ja poszerzałem ciapka zeby trafiał w ślad za rozrzutnikiem i nawet sie nei spodziewałem że aż tak poprawi się komfort jazdy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
chodzi mi o to czy jak zmienię kółka lewe na prawe to czy da mi to coś ? czy poprawi się komfort jazdy ? może się zmieni coś innego ? wiele ludzi ma tak zmienione koła ;)

My jak kupiliśmy Zetora, to miał przełożone koła. Komfort był lepszy, ale znowu do orki nie pasowało, bo było za szeroko...

rafal13113    99
My jak kupiliśmy Zetora, to miał przełożone koła. Komfort był lepszy, ale znowu do orki nie pasowało, bo było za szeroko...

a próbowałeś przesunąć pług na belce bardziej w prawo my w pronarze oryginalnie mamy szerokość odpowiadającą dużemu ursusowi po rozszerzeniu i pług atlas super wyrównuje ziemie nie ma żadnych sladów po kole a koła są 520/34

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie radze zakładać opon 14.9, ja mialem w ursusie 12.4 i zmienilem na 14,9, fakt stoi duoz wyzej, ale zgrają sie z tylnymi, przednie szybciej sie kręcą bo są wyższe i szybciej sie żdzierają, i jak jedziesz dwojką szosową to wyje jak cholera na oponach 14.9, a na oponach 12.4 nie

Jakie moge opony założyc najszersze do ursusa 1014, czy moge na tył założyc 520.70R34??? a do przodu 13.6R24??? Doradzcie:D

przemek99    27

jak zalozysz wieksze do przodu to ci sie skrzynia bedzie jeba.... do przod nie bedzie zgrany tylem , a opony szerokie kupujesz bo chcesz miec takie jak mamy my <_< <_<

Przynajmniej zwolnice mamy wieksze i mocniejsze :lol:, to kupie sobie 580/65r34 <_<, zreszta do przodu i tak wiadomo ze mniejsze. A u was tez przod sie nie zgrywa z tylem bo w zniwa jak przyczepe zes ciągał to przod caly czas grzebal <_<

szczewko    31

A jakie teraz masz załozone?Podaj rozmiary to t/p to bedziemy miec jakies odniesienie.

przemek99    27
Przynajmniej zwolnice mamy wieksze i mocniejsze :lol:, to kupie sobie 580/65r34 :D, zreszta do przodu i tak wiadomo ze mniejsze. A u was tez przod sie nie zgrywa z tylem bo w zniwa jak przyczepe zes ciągał to przod caly czas grzebal :D

u mnie wszystoko gra u ciebie na zdjeciah widac ze przod nie ciagnie buahah

greg93    4

Wrzuć mu na tył tył 520/70R34 i przód 420/70R24 to będziesz miał kozackie 1014 :lol:

alo    0

Czy można do 385 założyć węższe koła do tyłu ? A jak tak to proszę podać ich parametry proszę o odpowiedź

sebe1033    62

można można ale w poszukiwaniach ci nie pomogę albo kupisz całe koła albo same felgi jak masz gwiazdę tylko pamiętaj że średnica musi byc większa bo koło cieńsze to i opona niższa

rafal13113    99

wszystko można my do swojego 1002 założyliśmy 18.4/38 tylko że mamy nowy typ błotników do tych starych niskich wątpię że uda ci sie takie wsadzić chyba że też masz nowe

sebe1033    62

ale on chciał węższe a nie szersze

A jakie wąskie one mają byc ?To do oprysków ,ziemniaków czy czego ?

Teddy    0

a czy da się do tego ursusa założyć wąskie koła żeby mieścił się w rajki ziemniaków ?? czy on aby nie ma za szerokiego rozstawu tylnych kół żeby zmieścić się w ziemniaki ?

sebe1033    62

no rzeczywiście w ziemniakach może się nie zmieścic ale w starych rzędach 62 cm (no chyba że w 3 rządki) ,bo po nowemu są chyba 75 no coś koło tego to powinien wleżc

leszekd    80

Prototyp c385 nawet jeszcze bez kabiny był na kołach 14,9/28 stoi taki w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu a co do rządków ziemniaczanych to można przecież zwęzić na felgach o ile nie są spawane. Przednie też miał jakieś zabawnie małe ale nie pamiętam rozmiaru może to są16 tak jak w c360

kris14    259

Kolega ma jakieś węższe z tyłu w 902... nie wiem czy są to 30 calowe czy mniejsze [może i 28 cali] jeżeli jeszcze je będę widział u kumpla to postaram się zrobić foto :)

Ale wtedy przod z tylem nie bedzie sie zgrywal i przod szybciej bedzie ciagnal, mialem z przodu 12.4 bylo git, a zalozylem 14.9 to wyje jak jade 1 czy dwojka, tzn kola mieszaja caly czas:D

LowRider    33

Przód z tyłem będzie się zgrywał pod warunkiem, że się wymieni 2 koła zębate przy sprzęgle przedniego napędu :)

lamboR6    5

Pozakładaj jakieś niskoprofilowe niekoniecznie szersze i zobaczysz o ile będzie lepszy uciąg i mniejsze ugniatanie gleby. Szersze oponki na przodzie to większe obciążenie serwa a sam wiesz jak sie lekko kieruje i jaka trwałość tego mechanizmu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?