Skocz do zawartości

Polecane posty

LowRider    33
Felga 12x24 coś ponad 400 a 16x38 1100.

Ale to są ceny netto, czy brutto??

misiael7745    3

13,6 to jeszcze ale 14,9 nie proponowałbym ponieważ felga jest za mała i niestety będziesz miał z tym problemy są siad miałe jakiś czas ale musiał kupic nowe felgi

Wiadomość z agroFakt.pl

LowRider    33

Teraz mam w Ursusie koła 12.4-R24 i 18.4-R34, za jakiś czas będzie zmiana ogumienia i chciałbym założyć mu opony 420/70-R24 i 520/70-R38 wraz z nowymi felgami i chciałem się zorientować ile taki interes będzie mnie kosztował :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@LowRider jakiej firmy masz teraz oponki tylne w Usrusie?

LowRider    33

Stomil-Olsztyn bieżnik jeszcze jest, ale pękaja od środka i często dętki trzeba kleić :angry:

zts    1

Ceny brutto. Felga W16L x 38 tarcza spawana. 14,9R24 wejdzie na felgę W12x24 bez problemu bo taka kompletacja jest stosowana w ciągnikach 6 garowych :D

DaMiAn914    0

chodzi mi o to czy jak zmienię kółka lewe na prawe to czy da mi to coś ? czy poprawi się komfort jazdy ? może się zmieni coś innego ? wiele ludzi ma tak zmienione koła B)

mirasek    7

Znaczy jodełka w drugą strone? Moim zdaniem nic to nie da, tylko pogorszy uciąg do przodu B)

Igor03    2

duzo pomaga gdy ciagnik ma tur, nie jest tak wywrotny stabilniejszy jest, ja tak mam w moim 914+tur B)

LukaszZduny    0

taki rozstaw robi sie jak ciagnik pracuje w gorach. 914 i tak jest stabilny to nie potrzeba mu tego robic.

mirasek    7
nie chodzi mi o takie coś :

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image43379.html

Aaa, teraz rozumiem. Jeśli na szerszym rozstawie nie będziesz miał kłopotów z większymi gabarytami (bo ja bym miał) to przekładaj, ciągnik będzie stabilniejszy, mniej będzie bujało na boki. Tylko zawczasu sprawdź czy da rade przestawić pług wystarczająco w prawo do bruzdy ale chyba nie powinno być z tym problemu.

W ciągniku pracującym z turem warto wykonać taką przekładke, ja swoim 912 już raz jechałem na dwóch kołach...

DaMiAn914    0

oki jak będę miał czas to przełożę ! B) a i tak już 914 nie będę orał bo mam teraz Deutza-Fahra K100 ! B)

krolikNH    56
w U 1224 tez mam kola przelozone :D

Kiedyś w 912 tez miałem przełożone... Ale tylko raz... ;)

rafal13113    96

my mamy we wszystkich ciągnikach tak szeroko nawet w c 355 żeby mieściły się w ścieżki na polu a po za tym na zwężonych kołach jak się założyło maszynę o szerokiej listwie to często obdzierało opony a tak w ogóle we wszystkich nowych ciągnikach po wyżej 100 koni koła są ustawione szeroko nawet siewniki do zboża mają zamykanie ścieżek na takiej szerokości

Ferdek07    62
chodzi mi o to czy jak zmienię kółka lewe na prawe to czy da mi to coś ? czy poprawi się komfort jazdy ? może się zmieni coś innego ? wiele ludzi ma tak zmienione koła ;)

Może to nie dkońca w temacie ale przełożyłem koła w c330 tak że zamiast 1250 fabrycznie nastawiłem 1400mm rozstaw i różnica w komforcie jest duza bo nie buja tak ciągnika na boki, czy to w transporcie czy to w polu, myśle że warto poszerzyc na tyle na ile maszyny współpracujące pozwalają, przy tym przodu nie poszerzałem i jest fajnie,

wlodiw    2

ja mam przełożone w mojej c-330m i dużo lepiej pasuje w rządki, bo kiedyś była przywąska, no i z rozsiewaczem, czy opryskiwaczem nie buja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?