Polecane posty

Nikita_Bennet    315
...czy jak będą już zgrane koła czyli tył 18,4/R38 przód 14,9-24 to jak to będzie z mocą? będzie znacznie lepiej? co się poprawi a co pogorszy? dzięki z góry za odpowiedzi;)

napisz jakie tryby wsadzisz do skrzyni


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W katalogu jest tak jak wyżej ale z praktyki wiem, że lepiej nie zmieniać ;) różnica 2% w prędkości obrotowej przedniego mostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z trybami nic nie będe kombinował...Z przodu już są 14,9 i jak jest włączony przedni napęd to nie jest najlepiej bo cały czas koła rwą ziemie.Dzisiaj chcę już zmienić tylne koła na te 18,4/38 tylko że bieżnik w nich to 40% tylko zawsze już koła będą zgrane ze sobą...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja w swoim 1014 z przodu mam 14.9/24 a z tylu 18.4/38 i jest elegancko a gdybym chcial je zmienic na szersze 420/70/24 przod i tyl 520/70/38 to jak to sie przelozy na prace ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Będzie miał lepszy uciąg i przyczepność ale i silnik będzie miał ciężej te opony pociągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no wlasnie o to chodzi jak sa wezsze to ciagnik zacznie krecic kolami a jak zaloze takie szerokie to moze nie dac rady obrucic i bedzie sie dusil na silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zmieniłem wszystkie koła tył 18.4/R38 przód 14.9/24 i ciągnik jest szybszy nie trzepie tak w kabinie jest wyższy no i wyglad sie dużo poprawił;P a tak apropo to mam na sprzedaż koła 520/70 R34 stan bieżnika to 70% firmy stomil-olsztyn z felgami w stanie idealnym;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

chcialbym odswiezyc temat. bo zbyt jasno (jak dla mnie) nie jest napisane, czy w c-385 lub 902,912 wejdzie w bruzdy miedzy redlinami na wąskich kapciach. chodzi o redliny do warzyw. z gory dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przecierz to 12 a nie zadna 16 tak wynika ze zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega miał założone ale musiał podłożyć podkładki pod tylne gumy kabiny


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

rozumiem że:

- skrzynie masz "szybką"

- układ kierowniczy pracuje bez zarzutów

- zgrasz to z rozmiarem przednich kół oczywiście (albo wymiana kół na przedzie albo trybów w skrzyni).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Gdyby to był 1234 to bez problemu byś zmieścił 20.8R42 ;) a jak 12 24 jest z tych starszych to być może błotniki trzeba będzie przerabiać.

 

Zmierz ile masz miejsca pod błotnikiem, bo opona 20.8R38 ma promień większy o około 8cm od opony 18.4R34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Witam szanownych kolegów.

Często pojawia sie watek jakie opony można załozyć na tył do C-385.

W załączniku moja odpowiedź:

520XR38 Radialne.

Uciąg super, do tego w ciągniku jest szybka skrzynia wiec 40km bez problemu pojedzie.

PS mam nadzieję że nie dostanę bana za zły dział.

Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/166a1596dcef9883.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b88991aa93a19b44.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Wg praw fizyki masz na kołach mniejszą moc bo większy promień tylnego koła. Jak dla mnie 520r34 to na ciągnik niecałe 80KM akurat. Ja mam nowe 18,4r34 i z przodu tura założonego to w orce prędzej mi się zadusi niż kołami obróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ma 18/4r38 w ursusie i dobrze jexdzi wiadomo pod górki szybciej siada, orka byla wykonywana na 1/4 jak mokro a jak sucho to 2/1 biegami. nie mam. Ciagnik jest szybszy co dobre po prostej i do bronowania :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja niedawno kupiłem 18,4/34 marki MITAS i super się sprawują.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj