Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hadler    0

Witam. Mam pytanie forumowicze. Przegladająć allegro można zobaczyć że nie które osiemdziesiątki maja ciut mniejsze opony z tyłu a inne troche większe i tu moje pytanie czy wielkość felg jest tak sama we wszystkich modelach z seri 912,902 i c 385??bo nie dawno kupiłem ursusa 912 i w nim sa te mniejsze oponki z tyłu rozmiar 16.9 będe wymieniał i zastanwaim się czy brać te większe czy te 16.9 i czy te wieksze będą pasować??Pozdro z góry dzięki na odpowiedzi :)

 

Pisząc te większe masz na myśli 18,4 ?

Jeśli tak, to odpowiedź brzmi: będą pasować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie wiem czy we wszystkich 385 ale w mojej z 1981roku produkcji orginalnie były opony 16.9-34 :)

Tak jak pisze przedmówca 18.4-34 będą pasować bez problemu , a jeśli masz błotniki nowego typu mozesz się pokusić o zamontowanie jeszcze większych , ale pamiętaj ze troszkę stracisz na mocy silnika a zyskasz na prędkosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Rozstaw Kół

przednie-135-180cm

tylne-150-187,5 co 7,5

Ogumienie

-przód cal;7,50-20(6PR)

-tył cal 18,4-34 (8PR)

Wymiary

-Długość 416cm

-Szerokość 197cm

-Wysokość 270cm

Ciężar traktoru bez żadnych obciążników-3970kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

@Karpiu widze że ty tylko potrafisz posty nabijać

Wyraźnie napisał :

 

 

i tu moje pytanie czy wielkość felg jest tak sama we wszystkich modelach z seri 912,902 i c 385??bo nie dawno kupiłem ursusa 912 i w nim sa te mniejsze oponki z tyłu rozmiar 16.9 będe wymieniał i zastanwaim się czy brać te większe czy te 16.9 i czy te wieksze będą pasować??

 

A ty podajesz jakieś wymiary i mase ciagnika...

 

 

Co do tematu to zakładaj smiało, u mnie kazdy ma pozakładane 18.4-34 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ja miałem w C385 18,4x38 i fajnie się jeździło ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotos573    0

ja mam C- 385 na kołach 13,6/38 obecnie założyłem do nie drugie felgi z oponami 16,9/38 a w 914 mam 18,4/34 i jeśli chodzi o traktor bez przedniego napędu to tylne ogumienie można kalibrować bez ograniczeń widziałem też kiedyś 80 na tylnich kołach 16.9/30 była ściognieta z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

szybsza będzie ale i słabsza. nie zawsze tymi biegami w polu będziesz robił co do tej pory. a pasować będą na pewno. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Ostatnio zastanawiam się na założeniem węższych kół do 912. Znalazłem na allegro 13,6r36 od Ursusa 4512. Interesuje mnie czy będą pasować do 912 , jaki mają rozstaw otworów. Od jakiego modelu można dopasować 13,6 r 38 a nawet 14,9 r 38 ? Czy koła od MTZa lub Pronara 15,5 r 38 pasują do Ursusa. Sorry za tyle pytań ale nie mam do czynienia z powyższymi modelami , znajomi również nie posiadają a jestem ciekawy czy mogę zrobić taką zamianę.Dzięki za odpowiedzi .


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Zależy jaką masz felgę czy r34 czy r36, czy r38?

Bo wydaję mi się że r36 i r38 nie będą pasowały na felgę r34...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Koledze nie chodzi o wymianę opon tylko o całe koła. Kolego hadler czytaj ze zrozumieniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Chodzi mi głównie o rozstaw otworów w feldze w Ursusie 4512 i MTZie lub Pronarze , ww koła raczej będą pasować, bo nic nie musi się zgrywać z przodem :) (przeliczałem rozmiar to odpowiednikiem 18,4 r 34 wychodziło chyba 14,9 r 38 na upartego mam zapas to i 15,5 wejdzie , przy 13,6 r 36 były by niższe o 10-20 cm dokładnie nie pamiętam ( wyjdzie mniej więcej wysokość jak na 16,9 r 34)).

 

Albo od jakiego innego modelu będą pasować węższe Felgi ???


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeśli to coś może pomóc to w tych Ursusach jest taki sam rozstaw otworów jak w Bizonie, może ktoś zakładał do Bizona koła z jakiegoś innego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z MTZ i 4512 nie będą pasować do 912.Mają całkiem inne roztawy otworów.Szybciej coś z JD Case. Ale nie wiem na 100 %. Z MTZ i 4512 to na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

ja w 1201 mam 18.4 r34 są gitowe 100% bieżnika także polecam mozną teć 38 założyć ale błotniki podnosić trzeba

ale ta twoja 912 będzie słabsza troszkee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Chodzi mi głównie o rozstaw otworów w feldze w Ursusie 4512 i MTZie lub Pronarze , ww koła raczej będą pasować, bo nic nie musi się zgrywać z przodem :) (przeliczałem rozmiar to odpowiednikiem 18,4 r 34 wychodziło chyba 14,9 r 38 na upartego mam zapas to i 15,5 wejdzie , przy 13,6 r 36 były by niższe o 10-20 cm dokładnie nie pamiętam ( wyjdzie mniej więcej wysokość jak na 16,9 r 34)).

 

Albo od jakiego innego modelu będą pasować węższe Felgi ???

 

Felga będzie pasowaćz Zetora K25 tam były 9.00 x 36. idealne do międzyrzedzi.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) A teraz kilka uwag do porad kolegów :

1. Mam na 912 założone opony 18,4 r34 i nie zamierzam zmieniać ich na wyższe czy szersze bo uważam je za optymalne do tego modelu , nie za małe i nie za duże , więc z tego powodu odpadają opony od bizona ( wiedziałem że pasują, bo widziałem taki egzemplarz na necie :) ), a także z rozmiarem opon 18,4 r 38 .

2. Opony od Zetora K25 wydają się ciekawą alternatywą , ale moim zdaniem trochę za wąskie, ciągnik jest dość ciężki i będą mocno obciążone :)

3. Dzięki za info o kołach do MTZa i Ursusa 4512, szkoda ,że jest inny rozstaw otworów bo były by dla mnie idealne :) ( chyba ,że porzeźbię trochę w felgach :) )

4. Ciężko będzie znaleźć koła od zachodniego ciągnika z pasującymi otworami i pożądanym rozstawem otworów - na bieżąco monitoruje rynek kół używanych :/

 

Chyba jedyne co mi zostanie to rozejrzenie się za nowymi felgami ,ewentualnie tylko gwiazdami , Pożyjemy ,zobaczymy .


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a podpytaj u dealera lub bezpośrednio w firmie PRONAR - robią różne felgi. Podejrzewam, że cena może być zaporowa. Sporadycznie zdarzają się felgi do osiemidziesiątki na allegro ale sam widziałem je tylko raz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

jaki rozmiar cienkich opon polecacie do 1014? obecnie przód 12.4 R24; tył 18.4 R34

najchętniej wymienił bym tylko tył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

12/24 kup takie podchodza do tylnich jak masz 34r. wiekszych nie bierz bo wałek urwie i skrzynie rozwali jesli chcesz wieksze bedziesz musiał przerabiać skrzynie.jak dasz te 14,9 tył nie będzie mógł przodu dogonić weź te 12/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576
Napisano (edytowany)

A dlaczego ma wałek urwać i skrzynie rozwalić?To jest taka sama skrzynia jak w 1224 a i w 1614 były spotykane.

Możesz założyć nisko profilowe. Tył 520/70 R34 a przód nie jestem pewny ale chyba 360/70 R24.Możesz zakładać je tylko tył lub tylko przód, bo to takie same opony, o tm samym promieniu,tylko szerokością się różnią.

O nie doczytałem o tym że to chodzi o opony cienkie.Przód może zostać a co do tyłu to musisz dobrać do profilu.Najlepiej zadzwoń do firmy co handlują kołami wąskimi i się dopytaj o rozmiar opon.Powiedzą ci przez telefon.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

16.9-38 tylko że felgę trzeba dokupić 38 "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

co powiecie na rozwiązanie przód 12.4 R24 a zamiana tylnich opon i felgi na 9.5 R42?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Takie koła były stosowane w ogławiaczu do buraków i zakładali je do 912 jako miedzy rzędowe. Tylko ze tam były podwójne to jedno odcinali. Nawet mam takie. I tak nie będziesz jeździł na napędzie przy tych kołach , może sporadycznie. Ja w MTZ mam 9.5 R 40 i są niższe o jakieś 10 cm ale napęd włączam sporadycznie, jak potrzebuję coś turem załadować, i nic się nie dzieję, na sprzęgle się śliźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziś sprzedałem całe koła z mojego 1014 12.9-24 i z tyłu mam już błotniki pod kola R38 i mam też cale koła 18,4/38...I jutro będe zakładał koła na przód 14,9-24 bo też posiadam:D (chyba trzeba błotniki przednie podwyższyć ale to się zobaczy) i mam pytanie czy jak będą już zgrane koła czyli tył 18,4/R38 przód 14,9-24 to jak to będzie z mocą? będzie znacznie lepiej? co się poprawi a co pogorszy? dzięki z góry za odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj