Polecane posty

Liloboot    0

dzieki myślałem że bedzie problem z wysokością mam nadzieje że dużo na mocy nie straci

bo takie koła mam od zetora którego kupiłem niedawno tam założyłem inne laczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

na mocy nie stracisz prawie wcale u nas założyliśmy do 1002 18,4/ 34 i z tym samym agregatem praktycznie nie było różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Co do przednich kół w ciężkich ursusach i zetorach bez przedniego napędu, to felgi pasują od jugosłowiańskiej przyczepy samozbierającej - taki sam rozstaw śrub i średnica osadzenia.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Balony mają wiele plusów... Nie robią takich kolein, przy turze lepiej się sprawują... Wiem bo mam już balony 5 lat. Mam parę fotek i mogę posłużyć radą.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

mam 385 z turem i też mysle o takich kołach

ale czy w bronach po orce nie będzie za dużego oporu? w końcu koło o małej średnicy i dużej szerokości to duże opory toczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

będzie miła mniejsze opory jak na zwykłych kołach bo koło 11,5/15 wpadnie w ziemie na 5 cm a 7,5/20 wpadnie na 15 więc o opór się nie martw dla porównania zwróć uwagę że sporo ludzi po orce zakłada bliźniaki a nie koła międzyrzędowe które teoretycznie stawiają mniejszy opór ale za to głęboko wpadają choć słyszałem kiedyś dość dziwną teorię że po orce nie powinno zakładać się szerokich kół bo dużo ugniatają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ugniataniem to wiadomo że go się nie da uniknąć ;/ Balony mają wiele plusów ale i minusy... Jednym z nich to jest dość spora trudność w ich dostaniu (mówię o używanych). Ostatnio, gdy mój brat wracał z orki strzeliła mu jedna no i na drugi dzień musiał jechać pod Pleszew po oponę (60 km).


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

Z ugniataniem to wiadomo że go się nie da uniknąć ;/ Balony mają wiele plusów ale i minusy... Jednym z nich to jest dość spora trudność w ich dostaniu (mówię o używanych). Ostatnio, gdy mój brat wracał z orki strzeliła mu jedna no i na drugi dzień musiał jechać pod Pleszew po oponę (60 km).

 

 

60 km to prawie jak u siebie na podwórku a czy trudno dostać to bym nie powiedział wystarczy wejść na aukcje internetowe i jest tego mnóstwo

 

a może kolego @YODA chcesz założyć koła 12/18 tak ja miałem kiedyś w swoim 1002 ( zdjęcia w mojej galerii) jak tak to to mam do schandlowania gotowe flansze żeby założyć takie koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

witam kolegów mam pytanie jaka szeroka maksymalnie opona wchodzi do osiemdziesiątki na tył, mam już do wymiany , a mam podmokły teren i zależy mi a żeby założyć maksymalnie szeroki tylko nie chce przesztrzelić przy zakupie. zamieżam kupić 18,4 ale są różne szerokości od innych maszyn są nawet do 71 cm ale wiem iż to na pweno nie wejdzie ale czy 60 cm szerkokie weją bez problemu?? będe wdzięczny za odpowiedz:) lub sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem także zamontowane całe koła od bizona bo pasują razem z felgami wtedy wygląda jak ponton na te swoje felgi bodajże tylko te 520/70 bo na wysokość to jak 18,4/34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciśniesz nawet 710 tylko musisz znależć na niskim profilu najniższy to chyba 60 czyli 60% z szerokości to wysokość coś około42 cm opony od felgi i teraz gdy takiego szerkiego buta wciśnież na taką wąską felgę to wyobraż sobie jak to będzie wyglądało będzie półokrągła jak w rowerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja bym powyżej 520/70 nie wciskał.

A co do całych kół od bizona - w którymś PGR'ze niedaleko mnie stosowano taką metodę przez jakiś czas - po żniwach przekładano całe koła z bizona do ursusa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ja bym nie cudował z wielkimi szerokościami tylko założyć dobrej klasy opone 18.4 radialna. Jeszcze przeanalizuj koszta kolego tych opon bo szerokość to jedno a cena? Do tego na zbyt wąskiej feldze opona może zbyt szybko się zużyć lub uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

520 to max i optymum bo jak dasz szerszą to ci wyjdzie jako jeden z kolegów napisał gula u góry i cała szerokość na nic bo przyczepność bedzie na małej powierzchni opony czyli nici z imprezy, a 520 widziałem nawet na oryginalnych felgach i jest tak jak powinno wyglądać, ale kolego przemyśl to dobrze bo takie dwie oponki 520/70/34 to troszkę kasy kosztują i w 5 tyśkach możesz się nie zmieścić z ich zakupem mówiąc oczywiście o jakimś stomilu bo o lepszych to za jedna możesz dać więcej niż 5 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

mam dostęp do opon nalewanych w atrakcyjnej cenie użytkuje ciągnik tylko z prasą więc po łąkach i potrzebuje szerokie kapcie gdyż sama prasa jest cholernie ciężka +balot = jestem zakopany na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

18,4R34 to do 385 optimum oczywiście musi być radialka+ zmniejszanie ciśnienia do prac w polu= bardzo dobry uciąg za przestępną cenę.Do orki spokojnie możesz dać ciśnienie 0,9atm i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasuch21    0

witam wszystkich

mam małe pytanie (posiadam ursusa 914)muszę zmienić przednie opony

w tek chwili mam założony rozmiar 12.4/24, a na tych oponach przód jest strasznie za dary

czy jak bym założył mniejszy rozmiar przeszkadzało by to w czymś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No nie za bardzo.muszą być o tej samej wysokości bo nie będą się z tyłem zgrywać i na mniejszych przód będzie hamował tył bo się będą wolniej obracać.Możesz jedynie dobrać szersze ale o tym samym obwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj