Polecane posty

Ferdek07    75

Ja poszerzałem ciapka zeby trafiał w ślad za rozrzutnikiem i nawet sie nei spodziewałem że aż tak poprawi się komfort jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
chodzi mi o to czy jak zmienię kółka lewe na prawe to czy da mi to coś ? czy poprawi się komfort jazdy ? może się zmieni coś innego ? wiele ludzi ma tak zmienione koła ;)

My jak kupiliśmy Zetora, to miał przełożone koła. Komfort był lepszy, ale znowu do orki nie pasowało, bo było za szeroko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
My jak kupiliśmy Zetora, to miał przełożone koła. Komfort był lepszy, ale znowu do orki nie pasowało, bo było za szeroko...

 

a próbowałeś przesunąć pług na belce bardziej w prawo my w pronarze oryginalnie mamy szerokość odpowiadającą dużemu ursusowi po rozszerzeniu i pług atlas super wyrównuje ziemie nie ma żadnych sladów po kole a koła są 520/34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie radze zakładać opon 14.9, ja mialem w ursusie 12.4 i zmienilem na 14,9, fakt stoi duoz wyzej, ale zgrają sie z tylnymi, przednie szybciej sie kręcą bo są wyższe i szybciej sie żdzierają, i jak jedziesz dwojką szosową to wyje jak cholera na oponach 14.9, a na oponach 12.4 nie


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie moge opony założyc najszersze do ursusa 1014, czy moge na tył założyc 520.70R34??? a do przodu 13.6R24??? Doradzcie:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

jak zalozysz wieksze do przodu to ci sie skrzynia bedzie jeba.... do przod nie bedzie zgrany tylem , a opony szerokie kupujesz bo chcesz miec takie jak mamy my <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej zwolnice mamy wieksze i mocniejsze :lol:, to kupie sobie 580/65r34 <_<, zreszta do przodu i tak wiadomo ze mniejsze. A u was tez przod sie nie zgrywa z tylem bo w zniwa jak przyczepe zes ciągał to przod caly czas grzebal <_<


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A jakie teraz masz załozone?Podaj rozmiary to t/p to bedziemy miec jakies odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przód 12.4 R24 a tył 18.4 R34 <_<, ale chce miec szersze od tych co teraz mam <_<


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Przynajmniej zwolnice mamy wieksze i mocniejsze :lol:, to kupie sobie 580/65r34 :D, zreszta do przodu i tak wiadomo ze mniejsze. A u was tez przod sie nie zgrywa z tylem bo w zniwa jak przyczepe zes ciągał to przod caly czas grzebal :D

 

u mnie wszystoko gra u ciebie na zdjeciah widac ze przod nie ciagnie buahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Wrzuć mu na tył tył 520/70R34 i przód 420/70R24 to będziesz miał kozackie 1014 :lol:


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

Czy można do 385 założyć węższe koła do tyłu ? A jak tak to proszę podać ich parametry proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

można można ale w poszukiwaniach ci nie pomogę albo kupisz całe koła albo same felgi jak masz gwiazdę tylko pamiętaj że średnica musi byc większa bo koło cieńsze to i opona niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

wszystko można my do swojego 1002 założyliśmy 18.4/38 tylko że mamy nowy typ błotników do tych starych niskich wątpię że uda ci sie takie wsadzić chyba że też masz nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale on chciał węższe a nie szersze

A jakie wąskie one mają byc ?To do oprysków ,ziemniaków czy czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

a czy da się do tego ursusa założyć wąskie koła żeby mieścił się w rajki ziemniaków ?? czy on aby nie ma za szerokiego rozstawu tylnych kół żeby zmieścić się w ziemniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no rzeczywiście w ziemniakach może się nie zmieścic ale w starych rzędach 62 cm (no chyba że w 3 rządki) ,bo po nowemu są chyba 75 no coś koło tego to powinien wleżc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Prototyp c385 nawet jeszcze bez kabiny był na kołach 14,9/28 stoi taki w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu a co do rządków ziemniaczanych to można przecież zwęzić na felgach o ile nie są spawane. Przednie też miał jakieś zabawnie małe ale nie pamiętam rozmiaru może to są16 tak jak w c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kolega ma jakieś węższe z tyłu w 902... nie wiem czy są to 30 calowe czy mniejsze [może i 28 cali] jeżeli jeszcze je będę widział u kumpla to postaram się zrobić foto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy przod z tylem nie bedzie sie zgrywal i przod szybciej bedzie ciagnal, mialem z przodu 12.4 bylo git, a zalozylem 14.9 to wyje jak jade 1 czy dwojka, tzn kola mieszaja caly czas:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Przód z tyłem będzie się zgrywał pod warunkiem, że się wymieni 2 koła zębate przy sprzęgle przedniego napędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba caly tył wyciągać, podnosnik tylni, zeby sie do srodka dobrac, bo te koła sa na samym dole:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Pozakładaj jakieś niskoprofilowe niekoniecznie szersze i zobaczysz o ile będzie lepszy uciąg i mniejsze ugniatanie gleby. Szersze oponki na przodzie to większe obciążenie serwa a sam wiesz jak sie lekko kieruje i jaka trwałość tego mechanizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj