Polecane posty

Daniel2012    35

SIema czy jak załoze na tył do 914 opony 540/65/34 zamaist 18.4-34 to zgra mi sie naped? bo wydaje mi sie ze nie bo tryby są dobrane na tamto przełozenie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No nie wiem. To jest chyba odpowiednik 16.9 R34 więc będą trochę niższe. Ile dokładnie to trzeba by sprawdzić  katalogu opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

aby uzyskać ten sam obwód w kole musiałbys kupic 540/85/34... ja mam kupione 480/85/34 Cultora w 914 i wysokoscią od końca felgi to końca bieżnika odpowiada 18,4/34 w dopasowywaniu opon nie chodzi o szerokośc tylko o wysokośc barku opony . xxx/65/34 będa za niskie i może nie zgrywać naped... jak juz to bardzie zastanawiałbym sie na xxx/75/34...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Witam wszystkich

Mam ogólne zapytanie . Posiadam ursusa 934 z ogumieniem 12.4/24 przód oraz 16.9/38 tył. Czy jeżeli podmienię po wcześniejszym przełożeniu felg na drugą stronę na opony 360/70R24 przód oraz 480/70R38 tył będzie wszystko grało?. I czy opona 360/70R24 wejdzie na felgę którą posiadam czy może muszę zakładać szerszą?

Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeśli chodzi o szerokość opon to takie jak podałeś będą dobre.

Co do felgi to tez powinna być dobra. Do opon 12,4 już szła ta trochę szersza to 360/70 też na nią założysz (szerokości felg nie pamiętam). Dla pewności możesz jeszcze zerknąć. Na feldze powinna być nabita szerokość w calach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

no nie jeżdże szybciej z właczonym napędem tylko przy cięzkiej pracy i teraz przy ładowaniu paszowozu bo slizgo strasznie ;) no szersze ale mógłbys podać dokładniej rozmiar? bo ja za bardzo nie znam się na tych rozmiarach bo na jednych oponach jest takie oznaczenie a na innych tej samej wielkości inne oznaczenie... np R24 13,6 zgrywały by się?

wejdź sobie na strone firestone wybierzesz tam opony rolnicze wpisz swój rozmiar i dopasujesz sobie zamienniki albo można też ściągnąć sobie tabele z zamiennikami ale pewni max szerokość opon na te felgi to 360/70r24:)


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio odwarstwiła mi opona  jest tam założona 10,00 x 16 gdzie kopic używane są take dostępne 

Edytowano przez Kamilursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ja mam pneumat i sobie chwale nie tonie i są twarde Pracuje turem Kupiłem na allegro

post-25459-0-55541700-1447446494_thumb.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

A czy do ursusa c-385 założy opony na tył 520/70R34, teraz mam 18,4/34 ale już słabiutkie.Pytam bo mogę kupić używane w niezłym w stanie. Dziekuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

witam. Czy opony 360/70r24 będą pasowały na felgę o szerokości 10 cali?


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A czy do ursusa c-385 założy opony na tył 520/70R34, teraz mam 18,4/34 ale już słabiutkie.Pytam bo mogę kupić używane w niezłym w stanie. Dziekuję za odpowiedzi.

Wysokością są takie same. jedynie kwestia felgo czy na szerokość będą pasować ale powinny podejść.

 

witam. Czy opony 360/70r24 będą pasowały na felgę o szerokości 10 cali?

Zalecana, jak patrzę po katalogach, jest 11 ale dopuszczalna jest 10 więc powinna pasować i możesz zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Kture wybrac diagonalne mitasy za 1700zl czy radialne belshina za 2100.Rozmiar 18.4-34 ciagnik glowny okolo 150mtg rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Siema, wie moze ktoś czy dostanę do 914 na przód opony z takim bieżnikiem jak do c-360 na tył w te kostki, chodzi o ruskie opony nie  jodełke a w kostki, musi to byc odpowiednik 12.4-24  kostkę poniewaz na asfalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

witam,  mam pytanie które opony będą lepsze do Ursusa 904 z ładowaczem czołowym.  Obecnie mam Cultor As-agri 19    12,4-24 8PR  ale totalnie sie nie sprawdzaja,   bieznik jest starty  z jednej strony, czesto sie przeciera dętka w nich.     Myślę że są za słabe dlatego chce minimum 12pr z wyższym indeksem nośności.

 

http://allegro.pl/12-4-24-kabat-12pr-opona-opony-polska-i7150044443.html

 

http://allegro.pl/nowa-opona-rolnicza-petlas-12-4-24-12pr-i7173326782.html#shippingInfo       ktore lepsze ? ktoś jeździ na tym ??      

 

dodam ze ciągnik duzo pracuje z krokodylem,  chwytakiem do kiszonki.  Tur 5,  polski stary  stąd ten cięzar  dalej wysuniety za oś niż w tych nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

a ze sciera ci 1 strone opony to nie bedzie cos z przednim mostem tzn ze zbieznoscia kol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Jak chcesz szczerej odpowiedzi , to dla mnie obie to gufno...

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Czyżby pytanie brzmiało : @leonardo11 co sądzisz o tych oponach? O.o  Jak nie to postaraj się wspiąć na wyżyny swoich możliwości i napisz coś bardziej konstruktywnego :P

 Te opony podchodzą już pod przemysłowe i nic dziwnego nie powinno się z nimi dziać, na zdzieranie się opon nie poradzisz, taki ich żywot o ile przedni most  masz w stanie jak należy. Które lepsze to trzeba się przyjrzeć, parę lat temu, chyba 7 kupiłem Ozka  12.4 24 12 pr ogólnie są ok ale z ich numeracja jest przekręt, przy strzałce kierunkowej na boku opony małymi cyferkami podana jest prawdziwa numeracja 12,4/11 24. Jest węższa niż stara zjechana stomilowska i niestety trochę niższa przez co nie do końca zgrywa się przedni napęd. Jak kupowałem te opony starałem się brać o jak najszerszych "klockach" dlatego padło na nie, dziś brał bym już inne - np petlasa

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Nie będę nic wpinał się tu wyżęj bo nie ma nad czym ... bo przede wszystkim opony typu kabat , petlas ,ozka ,nawet taurs itd itp  nie trzymią deklarowanej szerokości mają mieć np 320 a będą w rzeczywistości miały 300 i dla mnie to już je dyskwalifikuje ... ale to moje zdanie a każdy ma swoje i kupuje co chce i to jego wybór ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Skoro kolega potrzebuje rady to można doradzić dając jeszcze argumenty i jakieś tam wskazówki, a nie tylko palnąć posta że to gufno.

Dziś już starych wypróbowanych marek nie ma, a te znane zachodnie to już też nie to co kiedyś.

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

to co proponujecie zamiast petlasa?

wyślę jutro tu wam zdjecia tych opon,  to bedziecie w szoku.  nawet wulkanizatorzy nie wiedza co jest,  podobno są za miekkie i mimo duzego cisnienia sie uginaja. sami ocenicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

Wujek kiedyś kupił na przód do 3P opony z alegro w "super" cenie ,po założeniu musiał napompowac 3,5 czy prawie 4 bary bo poniżej tego ciśnienia to był flak. Opony były oczywiśce Chrl i juz wizualnie były dziwne.co do problemu  może założyc jakieś droższe opony chociaż by mitas,zwróć uwagę na nośność a nie tylko na liczbę PR, może warto kupić radialki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj