Polecane posty

bel920    8

jak w temacie czy można zamienić opony 14.9 na te szersze o 10 cm nie zmieniając felg na szersze , czy nie zaokrąglą się po założeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

np do c 360 owszem można zamienić z 14.9 na 16.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem jakie powinny byc R24 12.4 i bym chciał o takim samym profilu tylko żeby szersze były, może wie jaki to rozmiar by był bo nigdzie nie moge tego znaleść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam zamiar kupic przednie opony do ursusa 1014 i na przodzie mam załozone w tej chwili R 24 12.4 strasznie zdarte a na tyle R38 16.9 i Moje pytanie do was :) jaki rozmiar załozyc na przód? Taki sam jak teraz? Tylko chciał bym troszke szersze :) jak byście mogli to podajcie gotowy rozmiar takiej szerszej opony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

360/70 R24 były szerszą opcją dla 12,4 R24 (w Ursusach 5524), ale nie wiem, czy będą one zgrywać się z tylnymi kołami 16,9 R38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz jak patrzyłem na stronie Hurtopony to niby opona 360/70 R24 jest niższa o 6 cm od opony R24 12.4 a znowu opona 380/70 R24 wyzsza o 2cm od tej 12.4 i już teraz sam niewiem :/ a z kołami tylnymi powinno się zgrywać chyba tak jest na tej stronie :) tylko patrzyłem na zetorze 8145 :) a u mnie takie same rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No tak. 360 są niższe od 12,4. W 5524 360 są razem z tylnymi 480, a 12,4 z 16,9.

Trzeba jeszcze zauważyć, że zależnie od producenta opona o takim samym rozmiarze w praktyce może mieć inne wymiary.

Tak właściwie powinno się wymieniać komplet opon, czyli przednie i tylne. 50% bieżnika z tyłu nie będzie się zgrywać z nowym bieżnikiem z przodu co może skutkować szybkim zużyciem nowych opon!

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam prozbe powiedzcie mi, które opony beda lepsze do ursusa 914 380/70r24 czy moze 360/70r24. oczywiscie to opony na przednia oś. dzieki za pomoc :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

To zależy jakie masz z tyłu. Musisz zobaczyć w tabeli żebyś nie miał problemu z przednim mostem. Jak już ustalisz to ja bym brał szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomson402    29

Kolego powiem ci tak ja mam 914 tez zastanawiałem się jakie kupić jednak kupiłem takie jakie miała od nowości . Jeszcze zależy jakie prace będziesz wykonywał ciągnikiem i jakie masz tereny ale jak jest opona szersza to masz większy uciąg czyli lepiej rozłożoną moc ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

380/70 to jest niemal idealny odpowiednik opony 12,4-24 (która prawdopodobnie do tej pory masz na przedzie nieprawdaż?), wiec jeśli już chcesz koniecznie szersze opony, to tylko 380/70. 360/70 będą miały zbyt małą średnicę i zębatki nie będą sie zgrywały w napędzie.

 

Z tym, ze na Twoim miejscu bym się mocno zastanowił, czy warto dać za opony niemal 2 razy tyle, zeby trochę je poszerzyć (12,4-24 spokojnie idzie kupić za 8 stówek, a 380/70 za mniej niż 1400 raczej nie znajdziesz)

Nie wiem, może robisz z turem w jakimś błocie i za te szersze rzeczywiście warto tyle dopłacić, ale do normalnych robót polowych mysle szerszych opon nie trzeba. Toż ten traktor ma koło 80KM, wiec aż tak mocny nie jest, żeby wymagał wielce szerokich gum.

 

edit

 

@AgroTuning: akurat tylne opony nie mają nic do rzeczy.

Bo co Ci da, ze będziesz wiedział, iż z tyłu jest załóżmy 18,4r34, a nie będziesz wiedział jakie zębatki są w napędzie przedniego mostu? Przecież mozliwości jest sporo.

 

 

Istotne jest tylko to, jakie opony były na przedzie do tej pory i na ich podstawie trzeba dobrać takie zamienniki, żeby średnica koła (a wiec jego obwód) się nie zmieniła.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Racja, nie pamiętałem że są różne zębatki. Prawie każdy producent ciągników posiada tabele ogumienia i zamienników stąd moja wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Wejdą do 914/1014 opony 18.4r38 pod błotnik starego typu? Jak zmienię te opony (przód na 14.9r24) to czy będzie lepiej to wyglądało, tył będzie wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chcesz zamienic to Ci podam numer do gościa który sie na tym zna i Ci podpowie: 505 830 566 Krzysiek. Zamienia standardowe na wąskie międzyrzędy, albo standardowe na szersze, i podpowie czy moze być na tą samą felgę, czy trzeba zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Powiedzcie koledzy czy jak w moim 1201 przełożę koła na szeroki rozstaw to nie będę miał problemu z ustawieniem pługu 4 skibowego zagonowego UNI Grudziądz? bo nie bardzo wiem może ktoś z was już tak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tego zwykłego bez zabezpieczeń który ma 35cm na korpus to tak.Tył musi być zwężony.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja mam 4 skibowego tura unii i uprawiałem nim na rozstawie całkowitym 2,25 (prawe koło na lewą strone i lewe na prawą) bez najmniejszych problemów.

a z reszta taka przekładka kół to jest max 2 godziny roboty, wiec przełóż i próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U nas 1214 jak był poszerzony to wyłaził z bruzdy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

A ja powiem tak 16 9 38 i sobie radzi w orce jak ma za ciezko to zawsze mam wzmacniacz a jak nie to bieg nizej a chodz w 4 skibkach na obrocie tylko nie bieszcie przykladu bo u mnie ziemie sa lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

mam pytanie odnośnie opon chciałbym założyć 18,4. obecnie mam 16.9 i nie wiem czy 18.4 zmieszczą się na feldze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj