Zaloguj się, aby obserwować  
jarek8216

sieczkarnia mengele

Polecane posty

jarek8216    0

Mam zamiar kupić sieczkarnię mengele chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o tych maszynach a najlepiej opini użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz opinię o sieczkarni Mengele to podaj typ, tymczasem pytasz tylko o markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek8216    0

chodzi mi o sf 5500 lub 6000 silnik v8 mercedes bez turbiny lub rzędówka 6volvo z turbo

 

jak tymi maszynami się pracuje serią 5***, 6***, ich mankamenty, jakość cięcia masy, na co należy zwracać szczególną uwagę czy lepiej odpuścić a wziąść claasa 690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

sam się borykałem co kupić i powiem ci tyle , dowiedziałem się o tym jak juz kupiłem , od gościa co ma mengele tyle że mamuty sam tez kuiłem mamuta, a mianowicie mengele są masywniejsze bardziej trwałe od jaguarów, mają większą średnice walców i ciut szersze, jeszcze tym nie robiłem ale gosc co ma mengelki miał kiedys jaguara i mówi ze mengele lepsze, Przede wszystkim musi być w dobrej kondycji a te maszyny z Polski he po 10tys mtg mają wszystko oczywiście liczniki pocofane na 3tys i weź tym póniej rób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ty myślisz że u nas jak 3 tys mtg ma to cofana a z zagranicy nie? Obydwie dobrze przekręcone już są.

Te maszyny za granica nie stoją i nie chce mi się wierzyć że twój Mammut ma 3 tys mtg, Koszą kukurydze, zbierają zielonki a sieczkarnia która ma pewnie 15 lat ma ledwo 3000 a czasami to i 2600.

Robić będzie i ta co ma 10tys niekiedy lepiej niż ta z 3, dobrze serwisowana maszyna to podstawa, jedynie w u nas jest taki problem że jak już ktoś ma to naprawia po kosztach, aby skleić a później sprzedaje i tworzą się miny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

wiem co kupiłem ! i wiem co jest w polsce zjeździłem ją w zdłuż i wszesz mogłem kupić mammuta z kemperem za mniejsze pieniądze niż kupiłem swojego i bez ale tamten miał 8000 tyś godziń, niechce Ci się wirzyć hah jak byś zobaczył byś się zdziwił! U handlarza we francji bardzo możliwe ! ze cofią, ja kupiłem od chłopa! i powiem szczerze ze nienalazłem na polskim allegro zadnej aby była w takim stanie !! Dodam Ci jeszcze jedno ze moja sieczkarnia była serwisowana ! Jak ktoś jedzie i kupuje najtansze to rozumiem sam jak bym kupił mamuta z kemperem cafnoł mu licznik to byk dużo zarobił, a ze kupywałem dla siebie to badziewia nie chce! a handlarz bierze co najtańsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

To że masz od chłopa, nie znaczy że jest wszystko cacy. Nigdy nie masz pewności że i on nie chciał kombinować.

Nie kwestionuje jej stanu bo nie wiem jaki jest, a jaki jest to i sam będziesz wiedział po porządnym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

to to tak, ale widze co jest w polsce , jedną ładną case znalazłem le cena tez kosmiczna, a reszta to już przeszło swoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case ma inaczej zobioną rame gniotownika, przez co dużo łatwiej go wyciągnąć, ma też inną ostrzałkę na jeden duży kamień i noże ustawione pod kątem do stalnicy.

 

Mengele mammut też można spotkać 2 wersje starsza i nowsza, nowsza jest taka sama jak case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

dokładnie, ale jeśli chodzi o jakość to jest to samo, zreszta cła reszta jest taka sama......, masz w swojej jaki wózek do gardzieli? na 3 kółkach czy na 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marcink46
      Na sprzedaż kombajn zbożowy Bizon Rekord ZO58. Rocznik 1986r., stan techniczny bdb, wizualnie dobry... naprawy wymaga mocowanie prawej pokrywy napędów młocarni. Kombajn ma w pełni sprawny układ jezdny z dobrze działającą skrzynią biegów jak i cała instalacją elektryczno-oświetleniową. 

      Maszyna przed poprzednim sezonem przeszła naprawę/wymianę ważniejszych podzespołów, m.in. wymianę łożyskowania wraz wałem napędowym na głównym bębnie młócącym, wraz z pomiarem bicia, podobna wymiana całego wału w podajniku pochyłym. Wymieniono także łożyskowanie odrzutnika raz z kompletem tulei regulujących obroty na bębnie, jak i wiele innych elementów.

      Silnik wraz z turbiną zdrowy, nie grzeje się i trzyma ciśnienie nawet na ciepłym, nie dymi jak typowy rekodowski nawet z załączoną sieczkarnią. Sieczkarnia załączana elektro-magnesem, w komplecie wózek transportowy. 

      Sprzęt poza sezonem garażowany w komplecie z hederem, nie picowany na sprzedaż. Zdjęcia pochodzą z poprzedniego sezonu, możliwość wykonania nowych. 

      Jak to pracuje: https://www.youtube.com/watch?v=yS3fJ31elvM
      Link do ogłoszenia ze zdjęciami oraz numerem tel: https://sprzedajemy.pl/kombajn-bizon-rekord-zo58-1986-sieczkarnia-video-dobryniow-2-e30984-nr56049785
      Cena: ok 50 000zł do uzgodnienia.
      Lokalizacja: Lubelskie, powiat Krasnystaw.
    • Przez crystal169
      Witam, posiadam kombajn New holland tc 56 od nowości tj od 2009 roku.
      W tym roku chciałem obrócić noże w rozdrabniaczu słomy ponieważ już są dość wytępione, a z drugiej strony nic. Okazało się jednak że 2 skrajne noże nie dadzą się obrócić ze względu na śrubę którą są przykręcone. Tej śruby po prostu nie da się wyjąć bez większego rozbierania blach sieczkarni, i teraz moje pytanie czy ktoś obracał te nożei miał taki problem, czy może jakiś sposób jest a ja go po prostu nie widzę.
    • Przez Borekk17
      kupię kombajn forsthritt e512 z sieczkarnia do słomy  tylko województwo dolnośląskie
    • Przez Kamilloos
      Witam, mamy problem z zapychaniem się  sieczkarni tylko podczas koszenia rzepaku (gdy kosimy pszenicę problem nie występuje),  w kombajnie John deere 952 z nieoryginalną sieczkarnią przerobioną z Fahra. Jest ona nie do końca dopasowana na końcu jest wolna przestrzeń około 20 cm. Pytanie brzmi czy to że sieczkarnia nie jest oryginalna sprawia ten problem czy powodem może być coś innego? Może ktoś z Was zna na to jakiś sposób? Dziękuję za wszelkie udzielone wskazówki!
    • Przez Oleksy
      Gdzie znajduje sie zawor odblokowywujacy cala hydraulike z przycisku? Zrobilo mi sie jakies zwarcie bo smierdziako spalenizna I maszyna nie reaguje na odbkokowany przycisk.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj