Skocz do zawartości
Szu15000

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szu15000    148

Witam, tutaj prosze piszcie leki/szczepionki jakie używacie do macior/loch, jakie są danej choroby objawy itp. itd. i oczywiscie dla prosiaków od urodzenia do 20-25kg ;) Z góry dzieki ;)

GREMLIN    2

Nie będę zakładał nowego tematu bo i tak ich sporo , rozchodzi mi sie o chorobe "smoleń" ,czy miał ktos cos takiego, jakie są objawy, jak to wygląda bo dzis przez tel z wet. cos wspomniał mi że to może byc to ale jutro ma zobaczyć-prosiak 3 tyg i taki brązowy od spodu,niby brudny i schodzi mu skóra- pocieszył mnie na koniec że jeśli to smoleń to większość hodowców dała sobie spokój z trzodą na dobre

jan2130    17

Witam Smoleń to bakteryjne zapalenie skory mogłeś przez pomyłkę jakiemuś prosiakowi nie wyciąć zębów i się podrapały i jakieś świństwo przez ranę weszło trzeba podąć jakiś antybiotyk

Wiadomość z agroFakt.pl

GREMLIN    2

zęby wycięte ale to nie najlepiej wygląda naprawdę -załamka narazie zobaczymy jutro po wet

Raptus902    30

Ja mam pytanie

Bo u warchlak pojawiły się takie jakby chrosty takie czarne

i teraz to tak nie raz tego krew leci

co to może być

lebek5    9

Witam! Potrzebuje porady jak przeciwdziałać chorobie skóry u prosiąt (smoleń) Wrąbało mi sie to dziadostwo i nie mogę sobie z tym poradzić,każda maciora która urodzi prosięta od razu są chore dawniej było po kilku tygodniach,a teraz od porodu na drugi dzień już są chore. Przeważnie Penicylina lub inny antybiotyk z tej grupy pomaga ale co zrobić że by nie był od razu takie malutkie chore? Są jakieś szczepionki może dla macior? ( z góry informuje ze kiełki od razu są wycinanie) Dziekuje za pomoc

Fiu2    10

Cześć

Mam problem w chlewni. Temat ciągnie się już trochę czasu niestety moje metody zawiodły, lekarze mówią: a może to a może tamto i pieniądze lecą z kieszeni choroba nie rozpoznana. Chodzi o to że świniaki 30-40 kg w mgnieniu oka chude jak przecinaki i biegunka.. sama krew, paszy nie pobierają, krzykliwy głos/pisk osowiałe, w ciężkim przypadku to aż słaniają się na nogach nie leczone padną, temperatury przy tym nie ma. Szczepię dwukrotnie biomutinem i po czasie przechodzi biegunka ale zanim do szyku się wezmą to trwa. Dostawały już dysantic myśleliśmy że to dyzenteria ale nic nie dają te zioła. Zmiana paszy po odsadzeniu też nic nie dała (dawaliśmy gotową z deheus'a z tlenkiem cynku) Podejrzenia o salmonelle ale skąd ???  soja raczej czysta bo u innych też by było. Adonematoza ??? nie wiem już nic a weterynarzy tylko gnać. Po chorobie świnie ok duże sztuki już nie chorują. Sprzedawane są ~120kg i idą same S i E klasy. Może ktoś z Was pomoże ?

Fiu2    10

Kurde nie mam dozownika ;/ a miałem okazje kupić niedrogo mój błąd.Myślisz że to pomoże ??? najgorsze jest to że pewnie trzeba likwidować stado żeby wyzbyć się tego dziadostwa najgorsze że nie wiem co to.

adamgaleon    4

koledzy podepnę się do tematu bo nie wiem co jest z moimi świnkami a mianowicie prosięta odsadzone 2 tygodnie od lochy dodam że to jeden taki miot pozostałe mioty rosną bez problemu a ten jeden wspomniany jakiś nieudany bo prosięta mają karmy pod dostatkiem ale niestety nie chcą jej pobierać cały czas coś szukają liżą płytki a paszę to już od niechcenia coś zjedzą, prosiaki są chude i  nic nie rosną jedynie rośnie na nich sierść, nie wiem co im może być podejrzewam że może mają robaki co o tym sądzicie?

kuba55    432

ja mysle ze to moze byc  jakas  nieleczona choroba pluc , co by nie bylo antybiotyk trzeba podac blyskawicznie oczywiscie w zastrzyku i  cos na  wzmocnienie 

adamgaleon    4

ale jak by to była choroba płuc to by kaszlały a tu nic takiego nie ma, one nie chcą jeść albo jak jedzą to dość skromnie i dodam że jak były przy maciorze to też kiepsko rosły, loszka kupiona od rolnika który likwidował hodowle

adamgaleon    4

dla mnie też to dziwne ale miałem już taki przypadek chyba 5 lat temu że prosięta też były wychudzone nie bardzo chciały jeść a rosła na nich tylko sierść podałem wówczas preparat na pasożyty i było wszystko potem ok. tylko teraz nie wiem czy lepszym będzie podanie preparatu do karmy czy lepiej zastrzyk

a pasza to jęczmień + pszenica + dodatki paszowe z firmy Cargil

kuba55    432

oczywiscie ze zastrzyk  z ivermektyny ,  jak slabo jedza to podany do paszy nic nie zadziala 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      mam problem szpaki wyżerają mi sałatę , jak skutecznie je odstraszyć,w ciągu 2 dni zjadły 1000 sztuk rozsady,tyle co posadzonej, nie boją sie nawet obecności człowieka dosłownie kilka metrów obok,czeresnie mi ocalały,a sałatka nie, prosze o pomoc
    • Przez evolution93
      Witam.Mam gospodarstwo ekologiczne a w nim 48 sztuk owiec rasy wrzosówka polska wymieszana z wrzosówką linenburską(czy coś takiego). Wczoraj zauważyłem że jednej z nich(z tego roku) wypada wełna i jest już w połowie goła sama skóra i drobne rany.Dzisiaj patrze już są 4 wraz z wczorajszą tylko że jedna z nich ma takie objawy że wypada jej wełna ma rany z których leci krew a tułów jest cały jakby spuchnięty.ma duży obrzęk,narośl w okolicy żołądka.Co tu robić.Owce były strzyżone w czerwcu.Co to może być??Od 1,5 tygodnia daje im słomę z przenżyta owsa i siano na zmianę 8 kostek dziennie.
    • Przez tjun
      Pochwalcie się waszymi sposobami na łączenie prosiąt (gniazd) do jednego kojca. Otóż zawsze mam z tym problem. Łańcuszki do zabawy, klocki drewniane, i cuda wianki i tak zdarza się, że się gryzą. Pomijam już mieszankę dla prosiąt itd. Chodzi mi głównie o to jak Wy sobie z tym radzicie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było wypuszczanie gniazd na zewnątrz na 2, 3 godzinki (ale latem czy wiosną) a co w okresie zimowym. Chętnie poczytam wasze sugestie.
    • Przez Piotr0509
      Witam! Są jakieś sposoby zwiększenia mocy w Forterze 115 z 2012 roku?
    • Przez pavel05
      Witam
      mam pytanie jak w temacie odnośnie sposobów różyczkowania brokułów? pierwszy raz posadziłem na przemysł 1ha i teraz zastanawiam sie w jaki sposób zrobić aby zastąpić tradycyjne sposób zwykłym nożem co jest bardzo pracochłonne ??