cinek14

Naprawa Ursusa C-360 3p

Polecane posty

jacus    3035

tuleja moze byc zanizona w 3p musi ona wystawac nad blok.glowica do szlifu .uszczelka miedziana .jak silnik sie nie tlucze to tulejka nie pekla bo sa cienkoscienne i leca w drobny mak.jesli pekla to blok do planowania i przestrzelenia,do tego musi byc dobry fachowiec ,ktory robi z perkinsami bo to delikatne silniki.3 razy robilem tuleje srodkowa i dopiero teraz chodzi.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek14    0
tuleja moze byc zanizona w 3p musi ona wystawac nad blok.glowica do szlifu .uszczelka miedziana .jak silnik sie nie tlucze to tulejka nie pekla bo sa cienkoscienne i leca w drobny mak.jesli pekla to blok do planowania i przestrzelenia,do tego musi byc dobry fachowiec ,ktory robi z perkinsami bo to delikatne silniki.3 razy robilem tuleje srodkowa i dopiero teraz chodzi.

To tuleje musza być trochę wysunięte ponad blok silnika a jak wymieniałem drugą uszczelkę pod głowica to ja wszystkie tuleje miałem równe z blokiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a w druga strone? a z tymi tulejami to nie jest tak ze one musza byc idealnie rowne z blokiem silnika?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

tuleja wystaje minimalnie, dociska się głowicą. Nie ma regulacji, i tuleja nie może być zaniżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Albo uszczelka pod głowica, albo głowica, albo tuleje do wymiany albo ewentualnie blok pękniętych ( tego ostatniego nie jestem pewien ). A co do tych tuleji to nie wiem jak w C-360 3p ale w C-360 musi byc minimalnie zanizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

Cytat z instrukcji napraw do C-360 i 3P sa dane dla zwykłej C-360 ale perkinsa powinno być chyba podobnie

-sprawdzić wystawanie kołnierza tulei ponad korpus silnika które po dociśnięciu do korpusu siła 100 kG powinno wynieść 0,02-0,06 mm.


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek14    0
Może już zajrzałeś do środka...??? :P

Jeszcze nie zajrzałem szukam mechanika, ale jak rozbiorę silnik to wszystko opisze na Forum

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

jezeliw 3p tuleje sa zanizone badz rowne z blokiem bedzie bił uszczelke pod głowica ;]

 

i jak poszukasz fachmistrza to takiego z kluczem dynamometrycznym bo persiu nie bedzie pracował po skreceniu kluczem i metrowa rura :P nie to co c 330 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek14    0

Ursusik zrobiony to tak szlif wału szlif głowicy jeden nowy wtrysk pompka paliwa tarcze sprzęgłowe pompa wodna i parę drobiazgów o których zapomniałem napisać traktor już fajnie działa i wszystko jest ok. Dziękuje wszystkim za pomoc

Pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
tuleja wystaje minimalnie, dociska się głowicą. Nie ma regulacji, i tuleja nie może być zaniżona.

Jak pojęcia o czymś nie masz to się wcale nie odzywaj ............... regulacja jest poprzez dobór podkładek miedzianych ............ nic już nie mów ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

w 3p podkladki?tez raz mialem takiego mechanika co szukal podkladek[robil w firmie jako mechanik :( ] wiec nie ma co sie dziwic malorolnemu ze nie wie co mowi


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

no chłopaki w ursusie c 360 3p nie ma mokrych tulei sa tylko suche więc w tym ciągniku może być przyczyną uszczelka a najprędzej pęknięta lub krzywa głowica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

jak nie masz ciśnienia oleju to szlif wału (tylko po szlifie lubi pęknąć) nowa pompa zawór do sprawdzenia lub nowy i nie zapominać o wałku rozrządu tak samo jak wał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Jaki zawor do sprawdzenia?? Jesli mozna wiedziec <_< A waly lubia pekac nie tylko w tych silnikach :lol: Czasem walek rozrzadu jest dobry, wystarczy tylko szlif walu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zplw106    0

na jakiej głębokości umieszcza się uszczelniacz wału korbowego (od strony koła pasowego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko987    0

w 3p tuleje są suche więc nawet jak by poszła tuleja to nie powinno pójść do oleju ja stawiam na pęknięta głowicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak jak piszą koledzy najprawdopodobniej wina głowicy

może ma skoliozę jest krzywa

to pasuje planować , uszczelkę dać nową

i powinno być


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychusob    0

koledzy fachowce chciałem się zapytać sąsiadowi z zetora 7211 leci kolektorem olej tylko z jednego gara to może być pewnie uszczelka?

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

heh to bedą raczej pierścienie jak uszczelka

bo są zapieczone i wywalaja olej po tuleji


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
w 3p podkladki?tez raz mialem takiego mechanika co szukal podkladek[robil w firmie jako mechanik :P ] wiec nie ma co sie dziwic malorolnemu ze nie wie co mowi

Sam nie wiesz co mówisz. Fabryka raczej nie zakładała podkładek, ale w niektórych egzemplarzach się zdarzały. Z doświadczenia wiem, że w większości silników AD3.152 UR zaniżona jest środkowa tuleja. Kolega @małorolny ma całkowitą rację, wysokość tulei reguluje się podkładkami miedzianymi. W tym silniku powinny być one ustawione na zero (równo z płaszczyzną bloku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj