Polecane posty

grzesiekkk    8

Witam.Mam zamiar pospawać żeliwo(spawarka transformatorowa).Jaki kolor elektrody,jest do żeliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

poproś w sklepie o elektrody żeliwne tylko że są drogie jak cholera


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczy w necie poszukać, wszystko tam jest.Przykładowo

http://www.google.pl....43148975,d.Yms

Na elektrodzie /forum/ też znajdziesz

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

kolor chyba taki mocno ciemny szary chyba;d no dobrze oczyścić i stopniowo spawać warstwami najlepiej położyć odczekac ( taki mój sposób ) odpowiednio ustaw spaware no elektroda ok 5zł sztuka

a co się stało się;d?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

http://www.arweld.net/1071,elektrody-do-zeliwa-nife-cl-4-0-esab-ok-92-58.html

http://www.arweld.net/1073,elektrody-do-zeliwa-i-staliwa-3-2-esab-ok-92-18.html

Bardzo dobre elektrody do spawania zeliwa. Przy spawaniu zeliwa dobrze jest nawiercic konce pekniec (wiertlo np 3mm ) i lekko go podgrzac palnikiem. Spaw jest koloru srebrnego i latwo daje sie szlifowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Najważniejsze to podgrzać i spawać odcinkami bo duże naprężenia występują,ja mam podnośnik pospawany elektrodą do kwasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Drobne elementy żeliwne można spawać ale bloki skrzyń czy silników to nie radzę, zwłaszcza jak przenoszą spore obciążenia.

Elektrody do spawania kwasówki nie są dobre, za twardy jest spaw który lubi pękać podczas stygnięcia.Spawałem też elektrodami do spawania mosiądzu ale spaw jest zbyt miękki choć lekko się spawa..

Jak już ktoś zdecyduje się na spawanie to zastanowi się najpierw czy chce spawać na zimno czy na gorąco i czy żeliwo białe czy szare( czasem to też robi różnicę), następnie zakupi odpowiednie elektrody w dobrym sklepie.Sprzedawcy są zorientowani i wiedzą co do czego się najlepiej nadaje.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Będziesz kupował elektrody patrz jakim prądem się nimi spawa stałym czy zmiennym. Masz transformator spawalniczy więc muszą być przystosowane do spawania zmiennym. Spawaj pomalutku małymi odcinkami z przerwami na ostygnięcie materiału.

Tu masz podstawowe informacje.

http://webshock.pl/firmowe/spawanie-elektrodami-zeliwnymi/

Jest tego więcej jeśli chcesz się dokształcić.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Masz transformator spawalniczy więc muszą być przystosowane do spawania zmiennym

Niekoniecznie, są diody prostownicze do takich spawarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Są. Ale wątpię żeby miał. Spawarka z diodami nazywa się prostownikiem spawalniczym i prawie niespotykane w starszych mniejszych transformatorówkach. W każdym razie chodzi o to że ma zwrócić na to uwagę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

jest jeszcze taki fajny patent na spawanie zeliwa.Malo kto go zna a dziala i nie peka.

Zwykla elektroda szmaciak(ER146) niezbyt ciasno owinieta drutem miedzianym ok1-1,5mm srednicy .Spawa sie zupaelnie normalnie,nie pryszczy a spoina to stop stali i miedzi bardzo elastyczny a jednoczesnie wytrzymaly.

W czasach gdy prawcowalem w zakladzie remontowym spawalismy tak pokrywy lozyskowe silnikow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Sprawa rozwiązana.Faktycznie tak się dawniej spawało jak kolega wyżej pisze,sami tak spawaliśmy z 25 lat temu,zupełnie zapomniałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Firma Castolin ma w swojej ofercie kilka rodzajów elektrod do żeliwa,jak i całą masę elektrod,nie są może tanie ale za to odpowiednio dobrane,dają spawy idealne,

http://www.castolin....dy.php?navid=36

lemiesze napawam CastoDur N 700. Zawsze też można zapytać regionalnych doradców o pomoc w doborze elektrody.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tysweld rutylowe elektrody ma niemożliwie kiepskie.  Strasznie gruba otulina, zgorzelina gotuje się na spawie nie przykrywając go szczelnie i śmierdzi niemożliwie. Nie wyobrażam sobie żeby zrobili porządne do żel iwa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Z tej firmy brałem kilka razy elektrody http://www.ardex.com.pl/   niektóre specjalistyczne kosztują i kilkanaście zł/szt. ale można dobrać praktycznie do każdego materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zalezy co chcesz spawac bo  jesli blok silnika lub obudowe skrzni to polecam metode METALOCK pozdr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Z tej firmy brałem kilka razy elektrody http://www.ardex.com.pl/   niektóre specjalistyczne kosztują i kilkanaście zł/szt. ale można dobrać praktycznie do każdego materiału.

Ja biorę od nich Ardur 72, napawam praktycznie wszystkie części robocze które pracują w glebie, efekt doskonały.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

Witam

 

Ja igłę od prasy kostki mam pospawaną elektrodą kwasówką i się trzyma elegancko.

Zaznaczę że było na szybko spawane transformatrówką.

 

A wcześniej była spawan przeż profesjalnego spawacza elektrodą do żeliwa i wytrzymała tylko miesiąc.

 

Znajomy co pracował na WSK Rzeszów to mi mówił że kotły żeliwne oni też spawają kwasówkami prądem stałym z minusem na elektrodzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy spawarką zrobię otwory w kominku żeliwnym  na podkowę 

chodzi mi o 2 otwory około 1 cala  prosze o szybką odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinak6    0

Mam do was pytanie odnośnie spawania... Nie żeliwa, ale tak ogólnie, a nie chcę zakładać nowego wątku... Jak najlepiej ochronić się podczas spawania, chodzi mio oczy. Czy na przykład jakieś gogle ochronne uvex będą wystarczające, czy lepiej zainwestować w coś lepszego? A jeśli tak to w co konkretnie? Będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi w ty temacie

Edytowano przez Molinak6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez spolazewsi
      Czy pospawany wał wytrzyma czy uleci przy pierwszej próbie ?
    • Przez crickmaverick
      Witam jest zima i jak to w zime bywa z nudów przerabiam przyczepe d44 lub d35 nie wiem dokładnie, na wywrotkę. Przyczepa była sztywna ale chce dorobic jej wywrot, w podstawie ma ceownik goracowalcowany 100 x 50 mm ścianka 6mm, skrzynie muszę wyspawac i zastanawiam sie czy na rame wywrotu użyć tego samego ceownika 100 x 50 scianka 6 mm czy np może byc profil zamknięty 100 x 50 ścianka 4mm. proszę o doradzenie jaki profil wybrac. Dodam ze wywrotka ma słuzyc głownie do kiprowania zboża i sporadycznie raz na rok do przewozu ziemi torfu itd. Napomnę także ze wywrot będzie na 2 siłowniki tylko na boki, burty będą dolno uchylne wiec tył i przód skrzyni będzie sztywny.
       
      będę wdzieczny za podpowiedz i prosze nie pisz w komentarzu (nie warto tego robic, nie lepiej kupić gotowa?, szkoda kasy, po co sie męczyć) proszę o porady tylko zgodnie z zadanym pytaniem dzieki.

    • Przez michal_t25
      Witam
      Słabo się znam-od niedawna jestem rolnikiem, co tu zrobić - od conajmniej paru miesięcy jest to pęknięcie widoczne na zdjęciach. Nic nie gruchocze, nie ma luzów. Oram, sadzę ziemniaki na połowie - mamy tylko kilkanaście arów więc traktor się bardzo u nas nie poci. Oczywiście pytałem już sąsiada, ale jestem ciekaw porad bardziej obeznanych z t25. Nie przepadam za mechanikiem którego tu mamy blisko, więc jego opinię zostawiam na koniec.
      Wymiana? spawanie?...?


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj