Hubert21

co zasiać po życie na kiszonke

Polecane posty

corrado    401

U nas siejemy albo qq albo owies na kiszonkę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja mam cały czas przed oczami kukurydzę znajomego sianą po życie chyba 5 lat temu. Jak przyszła susza to tragedia, nic nie wzeszło a jak gdzieś wzeszło to urosło na 50 cm i na tym koniec. Ja jakbym siał żyto na kiszone to zasiałbym mieszankę na kiszonkę i po niej jeszcze raz mieszankę i na wiosnę kukurydzę ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Witam, Mam pytanie ile macie średnio snopków z hektara z żyta na kiszonkę??

I czy wystarczyłoby dać przed siewem ze 100kg/ha lubofoski i wiosną ze 100kg/ha saletry i z tego byłby zadawalająca ilość snopków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

odswierzam temat i chcialbym sie poradzic co posiac na kiszonke dla krów mlecznych mam do obsiania 2,7ha i myslalem nad owsem i domieszanie czegos z motylkowych wyka sie nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a jak uwazasz jak bym posiał juz teraz np ozimą wyke to do jesieni da rade urosnąć i ja skosic po czym zostawie to do wiosny aby troszke podrosło i oramy pod QQ taki poplon

czy lepiej jara sam juz nie wiem i najwazniejsze jakie proporcje zastoswac nigdy tak nie siałem i nie mam pojecia jak ustawic na to siewnik i wogóle jak siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

ozimej bym nie siał.....

ja wykę dosypuję do żyta wtedy sypię jej ok 20-25kg na 200kg żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a ile kosztuje 100kg wyki jarej jeśli sie orientujesz. Czy zauwazyłes poprawe struktury gleby po wyce, bo to jest moj główny cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

NIe wiem ile w tej chwili będą kosztowały nasiona wyki. Zauważalnej poprawy w strukturze gleby nie widzę-być może zbyt mało jej dodaję....Ja dodaje wykę tylko i wyłącznie po to aby zwiększyć ilość masy zielonej na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Ja mam 2 ha wyki do koszenia i po niej jeszcze raz wale wyke z owsem i moze cos jeszcze domieszam. Na wiosne placilem po 1,8zl/kg i mysle ze drozsza nie jest . Co do poprawy struktury gleby po wyce to tez o uszy mnie sie obilo ze poprawia i moze cos daje,tylko nie wiem co, czy obornik bo daje czy wyka... :rolleyes: W ubieglym to z okolo 1.20ha wyszlo prawie 50 bombek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

takze siałeś tą wyke tak póżno tj termin ok. 10lipca? jak sadzicie urosnie cos podciwego owies-wyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Moze spróbuj faceli błękitna zasiac, podobna ja da sie dwa razy na nasiona zebrac, to tym bardzie powinna sie udac na kiszonke. Niby jest bardzo mlekopedna i zalecana dla krów, ale u znajomego nie bardzo ja chciały jesc, podobna trzeba bydło do niej powoli przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

hmm chciałbym to zasiać w mieszance z owsem. Powiadasz kolego ze facelia w kiszone sie uda i do tego jest mlekodedna :) fajnie by było.

Tak sobie teraz mysle moze zrobic cos takiego owies+facelia+gorczyca 150kg+5kg+5kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wsiej jęczmień z lucerną do września jeszcze Ci się wykłosi zetniesz sobie na kiszonkę i a na wiosnę będziesz miał czystą lucernę.

Albo jeszcze możesz ściąć jęczmień gdzieś w sierpniu powinien już być spory lucerna po ścięciu odbije ukorzeni się przed przymrozkami ją skosić i nie musisz się tak bardzo martwic ze zimy nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że mam 5 hektarów żyta na kiszonke i na 3 chce zasiać kukurydze a na 2 lucerne zeby już na pszyszły rok było czy to dobry pomysł

 

kolego siałeś może to żyto, wyszło coś z tego????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Witam a po zbiorze żyta na kiszonke można posiać buraki pastewne na tym samym stanowisku? Z qq już to przerabiałem i było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Dla byczków po życie lepiej qq czy jakąś mieszanka typu owies wyka, co wychodzi najlepiej i najekonomiczniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy123    0

 macie jakieś sprawdzone odmiany kukurydzy którą siejecie po życie? z jakich firm kukurydze polecacie zasiać po życie polskie czy inwestować w zagraniczne?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Punisherek    0

Mam pytanie. Co najlepiej zasiać po życie na kiszonkę (oprócz kukurydzy)? Zastanawiam się nad mieszanką owsa i jęczmienia i dosypać trochę motylkowych jak myślicie będzie coś z tego? Kukurydzy boje się wsiac bo może być susza i nie wyjdzie nic z tego ☹️. Proszę o pomoc😊.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez 1rajdzik
      wiem że zboża bardzo dobrze sie zakiszają i mam zamiar zrobić baloty z zielonki z żyta - przy okazji wypróbować zakupioną w tym roku prasę. Czy ktoś już sie bawił sie w podobny sposób ? jak długo musi schnąć taka zielonka ? wiadomo suszyć można wedle uznania ale ile trzeba żeby nie była zbyt sucha ...
    • Przez farmer_89
      Witam. Mam pytanie jakimi prasami robicie kiszonke ze zyta w baloty jakie macie w tym doświadczenia? ja mam prase rolke rivierre 121 pasowke i nie idzie robota w zycie udało mi się tylko jednego balota zrobić ponieważ material owija się na walek nie wiem czemu się tak dzieje co wy myślicie?
    • Przez pawel9898
      witam wszystkich Agrofotowiczów
      szukałem podobnego tematu już dłuższy czas, lecz nic nie wpadło mi w oko.
      posiadam silos na kiszonkę przy oborze, jest on już dosyć stary, jedyny problem to taki, że podłoga już powoli pęka, beton się wykrusza jest już jedna wielka dziura 2mx2m ;( gdy wyjechałem ładowarką całe koło mi wpadło w mokrą glinę pod betonem, ledwo wyjechałem ;( tak zastanawiam się czy jest sens naprawy takiego silosu.
      Muszę też powiedzieć, że kiedyś wpadłem na pomysł by zrobić z niego taką jakby wiatę dla bydła mięsnego.
      dobudowałbym wyższą ścianę z jednej strony, połączył bym z dachem na oborze,
      jeżeli chodzi o ściany szczytowe to zrobił bym duże drzwi, z jednej strony wjeżdżałem bym ładowarką wybierać obornik, z drugiej zrobił bym koryto paszowe, ulał bym murek z betonu i wstawił rury,
      na koniec zalał bym podłogę równo, by dobrze było wybierać obornik, jak myślicie jeżeli już coś kombinować z tym silosem to lepiej robić dla bydła, czy naprawiać na kiszonkę?
      powiem Wam, że wolę wybierać kiszonkę z pryzmy, ten silos stoi pusty
      proszę o pomoc pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj