Polecane posty

gjanicki    0

Hej. Chciałbym trochę zasłonić swoje budynki gospodarcze od pozostałej części działki. Wymyśliłem żeby w kotwach osadzić płot panelowy drewniany. Na myśli mam dokładnie któryś z tych rodzajów [link usunięty] . Miał ktoś do czynienia z tymi płotami i może coś konkretnego powiedzieć czym różnią się np. płoty boazeryjne od lamelowych? Jak wygląda trwałość takiego płotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

zasadż tuje co 75 cm taniej i ładniej będzie na lata :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

miałem założyć właśnie temat o ogrodzeniach naszych gospodarstw. Zastanawiam się nad ogrodzeniem typu siatka z podmurówką z kamienia + bramy przesuwne (bez elektryki->ręcznie przesuwane).

Policzyłem bramy, popatrzyłem na allegro i mam 13 tys PLN. Kamień mam, siatkę to będę musiał dokupić bo część mam, z cementem i piachem podobnie. Rur na słupki też będę musiał dokupić. Niestety ładna sumka się z tego robi (prawie 20tysięcy).

 

Czy da się to skredytować w sensowny sposób - jakiś niskoprocentowy kredyt.

Pytam bo oprócz ogrodzenia dojdzie położenie sączków a i obecną działkę chcę podzielić na 3 (gospodarstwo, ogród, pole).

W takim przypadku 30 tysia może styknie. Czy dałoby się zrobić to z nMR? Tylko jak wtedy jest z ulgą w podatku rolnym za wykonanie melioracji?

 

PS: te krzewy to super pomysł, skorzystam jak zrobię swoje ogrodzenie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

Czy ma on być w nagłych wypadkach demontowalny?

 

nie ma takiej potrzeby. Wiem że na kotwach to się robi więc w razie czego można to zdemontować mniej lub bardziej szybko. Ale to nie jest priorytet.

 

co do tui - no troche zajmie im zanim trochę podrosną. A zależy mi na odsłonięciu się.

 

Nikita - no podmóruwka zje troche środków. Jak dobrze zrobisz to na pewno będzie na lata. Z tego co widziałem te panelowe to montuje się na kotwy wbijane w ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Co do bramy wjazdowej przesuwna +sterowanie z pilota super sprawa, sam mam już z kilkanaście latek, piloty są w osobówce i ciągnikach i dodatkowo włącznik na garażu. Natomiast robienie bramy przesuwnej dla celów gospodarczych i popychanie tego ręką mija się z celem (koszty). Dużo taniej wyjdzie otwierana i najlepiej jednoskrzydłowa(sam zrobiłem 2 szt ramka1,2m*4,8 profil 5*3 także z dwóch profili 6m wychodzi ramka, naciągnołem na to siatkę 1,5m i jest git). CO do podmurówki może elementy z ogrodzen betonowych wys. 0,5m lub niższe dać na wypełnienie pomiędzy słupkami ale nie wiem jak to wygląda cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a sterowanie pilotem się nie sypie w złe warunki pogodowe?

No i to ciut kosztuję a mi potrzeba więcej niż 2-3 bramy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

piloty bez awarii, kilka spalonych żarówek(może strzepanych od drgań) poluzowane przewody,wystarczyło dokręcić i tyle typ CAME 800kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

właśnie te piloty to zbędna rzecz bo się gubią ot co i kolejny gadżet do pilnowania.

Działa ta elektryka poprawnie zimą? Chodzi mi o zimę z -15 do -30.

No i jaki koszt na jedną bramę? Bo chyba elektryka to drugie tyle co kosztuje brama + podciągnięcie prądu co w moim przypadku oznacza kupę kabli.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

piloty przy kluczykach więc nic nie ginie, z mrozem nie ma problemu śnieg wystarczy zgarnąć z fotokomórek i wyłącznika krańcowego. Bramę mam kutą 5m plus ogon , automaty dobiera się do wagi bramy , mój ma na 800kg i jest mocno zawyżony, podstawowe zasilanie to kabel ziemny dwużyłowy1,5mm, chyba że jeszcze furtka lub brama z przycisku w lub na domie czy garażu to więcej żył.Zakładałem dosyć dawno więc i ceny były inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a możesz przybliżyć jak to jest ze sterowaniem z pilota? Jeden pilot do wszystkich bram (no u mnie wyjdzie 4-5 bram w tym co chcę ogrodzić)?

Kable jak ciągnąłeś? Bo u mnie patrząc to muszę iść z kablem wzdłuż płotu (3 bramy i potem znów 2-3). Kable puścić tuż przy płocie?

Ogólnie chodzi mi po głowie coś prostego - podmurówka z betonu i kamienia którego sporo jest, słupki i pociągnąć siatkę którą kiedyś tato kupił. Bram zwykłych nie chcę robić bo to nie te czasy. Zresztą przesuwne już są chyba na tyle dobrze robione że pochodzą długo a mało miejsca zajmują po otwarciu. Na razie wiem że będzie mnie to kosztować dużo pieniążków ;( ale łapie się pod kredyt nMR. Mam lekko dość tego jak to wygląda a przede wszystkim chodzi o to aby nikt mi się nie kręcił po podwórku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

piloty bez awarii, kilka spalonych żarówek(może strzepanych od drgań) poluzowane przewody,wystarczyło dokręcić i tyle typ CAME 800kg

 

mam jedna taką bramę w systemie Nice. Zimą chyba raz mi zwariowała. A tak to to jest ok. Raz była naprawa gwarancyjna. Piloty jeszcze się nie pogubiły. W ostateczności można otworzyć ręcznie poprzez zwolnienie blokady specjalnym kluczem.

 

CO do podmurówki może elementy z ogrodzen betonowych wys. 0,5m lub niższe dać na wypełnienie pomiędzy słupkami ale nie wiem jak to wygląda cenowo

 

do betonu jakoś nie mogę się przekonać. Płot miałby być przy domu, nie chciałbym aby to było szare, chłodne. A cenowo to chyba nieco drożej niż płot drewniany. Cena za betonowy bo się orientowałem to od 100 do 140 zł za 4 płyty czyli wysokość 2metry. Do tego dochodzi montaż - 50zł oraz cena słupków. A płot ryflowany w Andrewexie można zamówić za 120zł http://sklep.andrewex.com.pl/ploty-ryflowane-munchen + kotwa 20 zł do wbicia lub tańsza do wmurowania, słupek około 20-30zł.

Edytowano przez gjanicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

myślałem o jednym elemencie i potraktowaniu go jako podmurówka, co do ceny betonów to jakoś drogo, u nas za el.z słupkiem biorą 130zł plus 30 za montaż i na pewno bym nie ogrodziłtym przed domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może moje pytanie trochę odbiega od tematu, ale nie ma go gdzie zadać. Orientujecie się ile może kosztować najzwyklejsza sztacheta nieheblowana, nieozdobna, o wymiarach 2,5x5x150 cm? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

kiedyś widziałem w castoramie olchoowe ceblowane gładkie , górę miały tylko zaokrągloną ale ceny już nie pamiętam , a zwykłe nieheblowane to najlepiej kupić na tartaku

do nikita bennet nie wiem co od czego będziesz odgradzał 5 bramami ale jak już szaleć to na całego (kredyt :D :D :D ) i do tego siatka :lol:

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

4 wjazdy są obecnie (jeden sporadycznie używany z drogi gruntowej do jednego magazynu, jeden częściej używany z drogi asfaltowej głównie latem i dwa które są używane nonstop z drogi gruntowej). Piąta brama to wjazd na część działki gdzie obecnie stoją maszyny i leży trochę budulca i myślę się tam pobudować. Też się właśnie zastanawiam nad tym co mówisz - wziąć kredyt i to raz ogrodzić i mieć spokój. Często wyjeżdżam na cały dzień a i chcę załatwić sobie znowu "dużego pieska" żeby latał luzem bo nie ma jak pies.

Wiem że najpierw budowa domu a potem grodzenie ale od ogrodzenia przy domu VATu nie odliczę a teraz ogrodzenie powstałoby jednym razem, jedno odliczenie VATu i gotowe będzie w 2-3 miechy.

 

 

Jak ciągnąć kable przy takim ogrodzeniu? Zakopać je jednocześnie robiąc płot?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

nie wiem na jakiej głębokości powinno być, ja pociągnołem obok krawężnika od kostki na gł. szpadla mróz nie wysadzii i kosiarką do trawy też nie uszkodzę, od ogrodzenia VATu nie odliczysz , ale przy budowie domu nikt cię nie wyliczy ile betonu(cementu) poszło na niego i przy okazji można zrobić ogrodzenie(musi czyba być zgłoszenie lub pozwolenie dowiedz się w gminie)i wrzucić to w dom, ale wszystko z głową, a tak w ogóle najlepiej kupować bez vat i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

VAT odliczę bo do gospodarstwa mi potrzebne a nie do domu który może kiedyś pobuduję.

Faktury potrzebne jak miałbym to robić w kredycie nMR co poważnie rozważam (raz a dobrze) a jak są faktury to odliczać VAT muszę bo dadzą mi kredyt tylko w cenie netto.

Co do planów - zakładam remont/modernizację ogrodzenia które istnieje - pozostały tylko słupki betonowe ale coś tam było.

Co do budowy razem z domem - kredyt na dom będzie droższy a 3/4 kosztów planowanego ogrodzenia to będzie ogrodzenie gospodarstwa bo pod dom wyłączę maleńką działeczkę.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

Witam

Może moje pytanie trochę odbiega od tematu, ale nie ma go gdzie zadać. Orientujecie się ile może kosztować najzwyklejsza sztacheta nieheblowana, nieozdobna, o wymiarach 2,5x5x150 cm? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

 

sprawdź pod linkiem co dawałem wcześniej. Tam są takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O firmie nie słyszałęm,ale dzięki za adres bo będę miał go na uwadze. U nas także znajdziecie szereg przydatnych akcesoriów dla rolinictwa,warto zajrzeć:)


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Panowie mam pytanie odnośnie ogrodzenia a dokładnie słupek narożny w ogrodzeniu jak go solidnie zamontować żeby stał stabilnie po zaciągnięciu siatki. Słupek narożny profil 80x80 zalany betonem na 0,8m siatka 1,5m 3,5grubość drutu pod siatką murek ogrodzeniowy 25cm podpory profil 30x30 podpierają słup narożny u samej góry siatka ma zaciągnięte 4 druty wzdłuż ogrodzenia i napięte. I tu pojawia się problem bo po jakimś czasie słup narożny zostaje wyciągany do góry przez siatkę i te druty napięte się luzują a słup odchodzi od pionu jak go solidnie osadzić by nie działa się taka komedia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

zazbroić go, porządną stopę wylać pod supek.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Porządna to co masz na myśli? gabarytowo nie mogę dużej wylać bo słup stoi przy słupku granicznym geodezyjnym to dalej nie mogę się posunąć a stopa średnicy 30m na głębokość 0,8m nie jest chyba jakimś byle czym do tego podpory 1,1 metra ob słupa mierzone przy ziemi. Czyżbym musiał głębiej wiercić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wręcz nie mozliwe to co opisujesz ,chyba że podpora słabo zalana i w gruncie siada .inna żecz kiedy zalaleś słupek ,a kiedy naciągnąłeś drut ,bo to powinieneś zrobić nie wcześniej niż po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      witam chcialbym prosic o porade zakupiclem dzialki pod budowe domu ta dzialka byla kiedys rolnicza lecz teraz jest strasznie zaniedbana chaszcze to jak las I zanim zaczne budowe chcialbym to uporzatkowac I niewiem czy moge zaorac a pozniej zabronowac na koniec zyby znidszczyc chwasty ale grubt byl rowny I do utwardzenia podworka co byscie polecali bo jak przyjda deszcze to niebedzie mozna nawet nogi postawic .prosze o porady I z gory dziekuje.
    • Przez Peters
      Witam
      Na mojej działce stoją słupy telekomunikacyjne i przeszkadzają nim w pracach polowych i chciałbym się ich pozbyć a ewentualnie przenieść ich na kraj działki. Mieliście taki problem? Jak mam to zrobić od czego zacząć dodam że słupy stoją nie legalnie
    • Przez Slomek
      Witam.
      Zacznę od samego początku, xx lat temu dostałem wraz z 2 innymi kuzynami Gospodarstwo Rolne w spadku a dokładniej samą ziemię. Jest to jedna działa o powierzchni 25ha o jednym numerze działki. W akcie notarialnym jest zapisane która część pola należny do mnie. Teraz chciał bym sprzedać swoją część działki, lecz dwaj inni spadkobiercy, mówią, że nie dostanę od nich zezwolenia na sprzedanie swojej części pola, że nie podpiszą aktu notarialnego sprzedaży.
      Pytanie co zrobić? Czy mam szanse na sprzedanie tego ? Czy mam prawko do sprzedania swojej części działki ?
    • Przez rafal0
      Witam wszystkich agrofotowiczów!
       
      Mam  problem dotyczący ocynkowanych sztachet. Firma która wykonywała ogrodzenie z ocynkowanych sztachet pomalowała je wedle naszego zamówienia. Po roku od postawienia płotu farba (chlorokauczuk strong super trwała emalia z Dekoralu) zaczęła odstawać od ocynkowanych sztachet. Chciałbym uzyskać wasze opinie co zrobić z tymi sztachetkami, piaskować, odtłuścić  i wtedy pomalować farbą. Doradźcie jakich środków użyć i jakie czynności w tej sytuacji wykonać. W załączniku zdjęcia płotu.


    • Przez SebaFrank
      Witam. Poradzcie jakiej grubości siatké wybrać na ogrodzenie dla opasow? Jaka dajecie wysokosc siatki i co ile mniej wiecej słupki? Ogolnie moze jakies dobre rady 😀 Prosze o brak zbednych komentarzy 😁  Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj