radekjohn1640

john deere 1032 Przeróbka elektromagnesu sieczkarni

Polecane posty

Witam wszystkich. Podczas ostatnich żniw doszło do awarii elektromagnesu załaczającego sieczkarnie. Podczas pracy nagrzewa sie on i zatrzymuje. Ceny nowego sa jak z kosmosu. Jakie przeróbki tego mechanizmu proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kup używany, albo przerób na załączanie mechaniczne :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W jakiej cenie masz ten elektromagnes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5000zł używane od 2 ale nie do konca jest taki jak trzeba

 

a jesli mechanicznie to jak?

wywiercic dziury i skrecac śrubami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Może awarii uległ tylko czujnik włączania elektromagnesu. W JD były dwie możliwości załaczania sieczarni. Pierwsza to na elektromagnes, podczas załączenia młocarni włączała się sieczkarnia. A druga opcja to na tzw. ''kły'' (żeby załączyć sieczkarnie trzeba zgasić kombajn), gdzie sieczkrania załańcza się pod większymi obrotami silnika. Aby załączyć elektromagnes potrzeba dużej ilości prądu (sprawdź ładowanie)


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Faktycznie cena bije po kieszeni. Nie ma to jak Bizon. Przerobić na pasy napinane wajhą i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

''Nie ma to jak bizon'' czytając te zdanie mam wrażenie, że nie miałeś przyjemności jeździć na zachodnich kombajnach typu claas, JD itp.

 

 

Porównując bizona do JD to tak jakby porównać malucha do volvo. Ceny częsci do bizona są tańsze, ale i marnej jakości.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czujnik był wymieniony. Wydaje sie ze cewka sie przegrzała. Ładowanie jest odpowiednie.

 

Znajomy doradza przewiercic przez te cewki dziury i skrecic na stałe co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Condor a wyobraź sobie że mam kombajn JD i wiem jaka to frajda przepłacać 10 krotnie. Moje marzenie to niebieski bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Znajomy doradza przewiercic przez te cewki dziury i skrecic na stałe co wy na to?

 

Jeżeli nie zbierasz słomy rozwiązanie może być sensowne. W następnym tygodniu postaram się przysłać Ci zdjęcie jak wygląda załańczanie rozdrabniacza na ''kły''.

 

Rolnk 1973 napisz jaki to JD. Niewiem gdzie ty te części kupujesz i z czego one są że płacisz 10x więcej jak do bizona. Ja do swojego jaśka 955 na przegląd wkładam mniej pieniędzy jak do bizona ZO56, nie porównując także wydatków na paliwo (oczywiście na korzyść JD)


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego mowisz o czujniku przy dzwigni, obok tego kola od mlocarni ?

jesli bylbys zainteresowany postaram sie zdobyc namiary na dobrego elektromechanika z okolic Bychawy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Jakbyś skrecił na stałe sróbami ten elektromagnes sieczkarnia cały czas byłaby włączona. Przed i po pracy musiałbyś zgasić silnik, zdjąć lub nałożyć pas od rozdrabniacza (co nie byłoby wygodne). Wygodniej by było zrobić sieczkarnie na tzw. ''kły'' a jeszcze lepiej byłoby załaczanie sieczkarni na elektromagnes. Cena 5 tyś. którą podałeś jest zapewne z komisu z Draganów? Za 5 tyś. to można kupić całą sieczkarnie.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A tam się nie da tylko cewek wymienić? Trzeba całą przystawkę wymieniać? Przy mechanicznym jest jeden minus, przy włączaniu i wyłączaniu sieczkarni trzeba gasić silnik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym. z tego co sie pytałem to kupuje sie minimum sprżegło elektromagnetyczne czyli całość cewek i sworzni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez MaciekKaliski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam , niedawno kupiłem JD  sieczkarnia jest  na elektromagnesie załączana , ta tzg kłowa wydaje się prosta  ale tez ma tarczkę która podobnież się zużywa , chciałem zapytać jak jest to urządzone w tej na elektromagnesie , czy też jest jakaś tarczka plus ten elektromagnes tylko pewnie ją załącza zamiast robić to ręcznie , u mnie jest to też coś nie za bardzo to sprawne , niby przy zakupie kazałem włączyć to chodziła , ale teraz w domu to nie mogę jej uruchomić , alternator nie ładuje bo świeci kontrolka czasami gaśnie a czasami nie  i akumulator może być już niedoładowany może to być  przyczyną ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od najprostrzych rzeczy, czyli od ładowania, jeżeli czasem gaśnie znaczyło by na zużyte szczotki, koszt niewielki a usterka może ustąpić.  


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

prądnica oczywiście jest do sprawdzenia , sprawdziłem dziś czy prąd dochodzi na elektromagnes i tak z przełącznika do przekaźnika prąd jest , ale z przekaźnika na elektromagnes nie dochodzi pyka w przekaźniku tylko a probówka nie świeciła , proszę o poradę kogoś kto już przy tym grzebał czy jest to wina przekaźnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Od niedawna jestem włascicielem deutz fahr 1080 z sieczkarnia na elktmagnes. Wszystko w nim działa jak powinno włacza sie i dobrze rozdrabnia słome ale grzeje sie w okolicy sprzegła (łozyska sa zimne). Wymłuciłem ostatnio ok.20 arów i jak wjechałem do garaży to nie mogłem utrzymac reki na tym sprzegle tak mnie parzyło, ale sieczkarnia robiła swoja robote do konca. Nie wiem tylko czy grzeje sie gdy pracyje czy jak jest wyłaczona poniewaz jak krece teraz w garazu tym kołem od sieczkarni to słysze jak ociera sie o to koło ze sprzegłem nawet jest tam wytarty taki rowek dookoła jakby tak miało być. Wiem ze to temat o jd ale chyba zasada działania podobna. Z góry dzieki za porady :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj