Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    576

U nas już rzepaki na grzyba i chowacza pryskają a w pszenice RSM skończyli dawać. Ja jeszcze nic nie dawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Po przeczytaniu części postów doszedłem do wniosku-rano sypnę saletrę na pszenżyto myślę że tak około 150kg/ha ale tylko na część. Przyznam że nigdy tak wcześnie nie siałem nawozów na oziminy i będę miał jakieś porównanie bo na resztę posypię trochę później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w maju pewnie będą kosić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Możnaby powiedzieć 2 razy w roku zbiory bo i jeszcze kukurydzę się zasieje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

U nas już rzepaki na grzyba i chowacza pryskają a w pszenice RSM skończyli dawać. Ja jeszcze nic nie dawałem.

 

 

a jaki jest sens wykonywania tych zabiegów przy takiej pogodzie? nie ma temperatury na chowacza i za mocne przymrozki chyba jeszcze są ;) ale jak macie tam kasy jak lodu^^


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie wiem czy to prawda ktoś pisał na forum ze fazy rozwojowe zbóż są zależne od długości dnia a więc jeżeli wczesniej sie posieje to wczesniej sie tak czy siak nie zbierze może różnica tygodniowa bedzie ale nic po za tym. Rolnik1973 miałem takie przypadki co pisałeś w poprzednim poście w poprzednich latach po siewie padał 3 tygodnie deszcz mimo tego wschody były bardzo równe nic sie w ziemi nie zmarnowało więc nie pisz durnot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W tamtym roku pod Legnicą rolnik posiał 550 ha pszenicą na początku września, potem 2 tygodnie padało i wszystko gniło w ziemi, wszystko przesiał, tak mi z tydzień temu przedstawiciel Dalgety mówił, więc raczej nie kłamał, do nasiona mu sprzedawał.

Ja dzisiaj zasiliłem rzepak RSM, chyba jako ostatni w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja pisze z własnych doświadczeń mówie tu o pszenzycie jarym też myśleliśmy ze zgnije bo nie schodziło ale po 3 tygodniach zeszło i to wrecz wzorowo. Jak sobie pomysle czasem jak pszenice posiejemy na takim niewielkim kawałku gdzie jest taka czarna glina to też schodzi czasem ponad 3 tygodnie jak sie dobrze nie posieje jak ziarno leży na górze ale co prawda nie wszystko schodzi bo namaka od deszczu a potem słońce i peka ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja dzisiaj wszystko już obsiałem saletrą, w sobotę sieję pszenicę. Na polu sucho, aż się kurzy spod kół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

a jakie strategie siania panowie macie? raz a pozadnie,czy moze dawka dzielona?

ja tak mysle zeby w polowie marca sypnac pierwsze 150kg saletry a potem co 10 dni nastepne dawki.... co myslicie o takim rozwiazaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Na pszenice poszło 200 kg saletry na ha i do tego po 100 kg npks 8 20 30 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

trzeba wziąć też pod uwagę to że dolny Śląsk a Lubelszczyzna to jakiś tydzień różnicy w wegetacji. Jak mieszkałem we Wrocławiu to wiosna zaczynała się tydzień wcześniej jak w Lublinie.

Jeżeli pogoda się utrzyma około 10 marca jadę z saletrą w pszenicę i może też posieje groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

@seba87 Pewnie że dzielimy dawki żeby uniknąć jak największych strat, zboża nawozisz zgodnie z fazami rozwojowymi ;)

@mds212 ja już też mam zasianą pszenicę i pszenżyto jare :P chyba nie widziałeś co w jarych daje wczesny siew :]

@tomek73 Słuchaj się przedstawiciela to Ci portfel do ostatniej monety wyczyści :D Muszą bajerować żeby nawiązać dobrą relację z klientem ;) Nie mówię że wszyscy tacy są ale oni z tego żyją ;)

 

Ja z saletrą na zboża czekam jak w nocy będzie na + ;) W lutym nawet granulki nie dam :D

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja też dzisiaj posiałem po pszenicy dawka około 250kg na 1.15ha. W polu w miarę temperatura na + i się kolein nie robiły. Jutro jadę po pszenżycie i życie i npk pod owies. Chyba nie ma co już czekać a tym bardziej że mam teraz wolne do poniedziałku i trzeba wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

pierwsza dawka dzisiaj rozlana 200 L RSM na ha poszło na dyrgą dawkę planuję dać jeszcze 100 L RSM i Tydzień później 100 kg mocznika co sądzicie o takim czymś czy lepiej dać w drugiej dawce tylko 200 L RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja mam zamiar wysiać na pierwszą dawkę YaraBela Extran 27 i Saletrosan 26 makro. Pierwszy raz zastosuję ten ostatni, gdyż w wielu publikacjach na temat nawożenia pszenicy siarką, podkreśla się pozytywny wpływ tego makroelementu na wykorzystanie azotu przez rośliny, a więc i na wzrost plonu. Już w tej kwestii więcej pisałem dwie strony wcześniej. Ponawiam me pytanie, na które nie otrzymałem odpowiedzi: jakie jest procentowe wykorzystanie siarki z nawozów sztucznych? W przypadku azotu wiem, że 60-70%.

Jak Ktoś z Forumowiczów ma na ten temat wiedzę, to proszę o podzielenie się nią. Z góry dziękuję!

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ja juz jestem po wysianiu nawozu :) 2ookg saletry na ha...

teraz u nas burza :blink: tzn...blyska i grzmi ale bez deszczu :o


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

U mnie sieja jeczmien browarny i owies .. szczerze powiem że tez sie ogladał nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Oo to widzę, że już na pszenice siejecie nawozy.. Ja wczoraj 300kg na ha saletry amonowej w bb, za tydzień pszenica.. U nas nie sieją pszenic jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Dziś sypałem Pulan - 180kg/ha. Do 15 marca nie widzę w prognozach pogody mrozów, więc uznałem że nie ma już na co czekać. W 2012 pierwsza dawka też była siana na początku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co sądzicie o zastosowaniu mocznika na pierwszą dawkę? czy nie jest już za późno na takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Mocznik jest nawozem długo działającym, ale aby zaczął działać potrzebuje czasu. Wszystko zależy od pogody i od wilgotności gleby. Na pierwszą dawkę w pszenicy należy stosować nawozy zawierające w swoim składzie m.in. formę azotanową, czyli szybko działającą. Taka forma znajduje się obok formy amonowej m.in w saletrze. Ja stosuję w pszenicy saletrę amonową. I już dawno jestem po rozsianiu pierwszej dawki. Niemniej nie było od tego czasu większych deszczy; trochę pokropiło, więc narazie szału nie ma.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj