Skocz do zawartości
Michalmeer

Pierwsza dawka nawozu

Polecane posty

Vril    1

Dzięki :) W sumie siarka też bardzo ważny pierwiastek

5 kg czy 8 kg ?

Pantera    32

michalmerr u mnie siarczanu w jednym oprysku na ha idzie nawet 15kg imoge stwierdzic tylko pozytywne tego efekty

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

Do 15 kg to jest na rzepak ... nie wiem nie probowalem takiej dawki na raz bo pryskam 2 czasem 3 razy po 8 kg

gwozd    101

Wydaje mi się że tu nie chodzi o ilość kg na ha tylko o stężenie nawozu w wodzie, bo za duże może przypalić. Osobiście daje 300l cieczy roboczej na hektar a stężenie siedmiowodnego siarczanu Mg 5%. Wychodzi 15kg/ha. I jeszcze czy zależy czy siedmiowodny czy jednowodny. Moja pszenica dostała już 3takie dawki a dodatkowo kizeryt , magnezu bardzo mało :blush: . 300l to trochę dużo wody ale starałem się znaleźć jakiś kompromis żeby również skutecznie dokarmiać dolistnie.

stef3    0

można łączyć siarczan + capalo + medax top w jednym zabiegu?

akacja    90

Można.Kolejność taka jaką podałeś.

Siarczan magnezu siedmiowodny max 5%,mozna pryskać np 400l/ha wówczas wyjdzie 20kg.Nie jest powiedziane że na rzepak 10kg a na zboża np 8kg,decyduje stężenie cieczy.Ale jest nawozenie dodatkowe siarka i magnezem stosowane w nie sprzyjajacych warunkach suszy np.

Vril    1

Czyli na 200 litrów też można dać 5 % stężenie siarczanu ?

Runder    8

CZy Tarnogran według was jest dobry na żyto ? W jakiej dawce ?

lebek5    9

Ja dziś rozsiałem 2 dawkę N na pszenice trochę za pozno ale wcześniej nie dało się wjechac 150 kg na ha i opryskałem antywylegaczem z fungicydem, koło soboty pojedzie sie odżywka,mocznikiem i siarczanem i mam pytanie czy można taką mieszanka opryskać jęczmień jary w wazie 1 ,2 liści nie przypali go?

lebek5    9

nie znam sam się na fazach ale jedna ma około 25cm a druga około 40,a jak wiadomo za nim mocznik zacznie działac to troche zejdzie, dobrze chociaż że jest po dobrych przedplonach (bobik)

lukaasz    2

no to nie za późno ;)

Ja czekam na deszcz zeby dac druga dawkę, nie wyślę przecież tej saletry do nieba.

Adrianone    0

Też mam problem z żółtą pszenicą na słabszych stanowiskach. Wysiałem 15 kwietnia po 250 saletry 34, 2 maja dosiałem po 100 kg CAN-u dziś dałem jeszcze po jakieś 70 kg saletrosanu ale tak gdzie troszke lżejsza ziemia pszenica żółta jak cholera nie rośnie mała sie zrobiła a na dobrej ziemi to już w kolano. Chyba pojadę dolistnie teraz siarczanem magnezu jak myślicie pomoże coś. Nie za późno jeszcze? ;/

Runder    8

A przez te ciągłe burze i przelotne opady w ostatnich dniach czasami też nie musieliście sobie posiać nawozów ręcznie ? Ja musiałem bo inaczej zalgnąłbym na 100% Są plusy lepsza kontrola ile się wysiewa i lepsza dokładność :)

Runder    8

A co sianie nawozu ręcznie jak nie można wjechać to jakiś wstyd ?

losktos    119

ja w tym roku też sporo posiałem nawozu recznie i wcale żadnego wstydu tu nie widze, aktualnie idzie 2 dawka na pszenice

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się